Autor Tema: MOJE MESTO  (Pročitano 3189 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 198
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
MOJE MESTO
« poslato: 17, 04, 2014, 21:14:38 posle podne »
1990 godine sam napravio svoj prvi camac. Titelsku siklju sa kabinom nabavljenoj u Titelu. Camac sam drzao u marini Wajs, na Savi. Marina Wajs se nalazila na 5 km Save a ja sam na pecanje odlazio iznad bloka 45 to je nekih 2 km plovidbe. Vremenom razdaljina pecanja se povecavala, posto su PIONIRI naglo poceli praviti sojenice, splavove i ogromne kuce. Ja kao i ostali pecarosi nismo imali pristup obali, te sam morao prelaziti 10 km uzvodno  i 10 nazad. Postalo je nepodnosljivo i napustio sam marinu Wajs i preselio u marinu Karaburma. Prelaskom na Dunav smatraao sam da su male, srednje vode dovoljne za pecanje i da sam pronasao mir. Ali nije tako. Tamo vazi pravilo, da mnogi imaju SVOJA MESTA. Kad plovis malim vodama i treba da se vezes nadje se neko da ti kaze. Nemoj tu to je Slobino mesto, ovo je Zokijevo, a ono Oliverovo, ono tamo Pistino a onde staju Bobi, Pucko i da nenabrajam vise. Pa gde cu ja ??? Da izvinite na onu stvar. Na Tisi do Novog Beceja pecarosi stavljaju bovu u vodu i tako obelezavaju svoje mesto, gore iznad Novog Beceja plasticnom flasom za grane na obali to je znak zauzetosti. I sta sada ??? Predlazem da kad se kupuju dozvole za pecanje, da se kupi i 5 m obale i tako ce svako znati cije je sta. Oni koji nemaju pare za kupovinu obale, njima odnosno meni, bi bilo dodeljen deo gde svako moze stati odnosno ko je brzi. PA DAL JE MOGUCE DA NEKO ZAISTA SMATRA DA JE NJEGOVA OBALA I DA MORAM DA SE SKLONIM KADA ON DODJE. BICE RATA. 4587 flasica 56568
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #1 poslato: 17, 04, 2014, 22:01:34 posle podne »
Na tuđu bovu se ne bih kačio nikad, mada ako nekog nema ne bi mi smetalo da stanem odmah pored, ako mi se mesto sviđa.
Što se plastičnih flaša na obali tiče, mogu da stavim po jednu na svakih 10 metara, pa da pecam gde hoću?

Ne bih se na to mnogo obazirao. Stanem gde je slobodno, ako nekom smeta, onda će, kao što kažeš, da bude rata.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #2 poslato: 17, 04, 2014, 22:03:09 posle podne »
Mjesta nema...tko dodje na mjesto koje mu se svidi tamo i stane da peca....kod mene par starijih ljudi hrane sarana i tamo ne stajemo iz pristojnosti prema njima i njihovim godinama...a sve ostale na spomen mjesta ladno bacam u vodu  jh bez obzira na godisnju dob

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #3 poslato: 17, 04, 2014, 22:03:46 posle podne »
Pa druže Ciro oni su obalu zauzeli zato što su kontinetalci i vode se plaše ali vole da je gledaju sa čvrstog tla i maštaju. Ti samo razmisli koji si car, ti imaš svoj brod i svoj mir, obori sidro gde ti je volja i podigni ga kad ti se ćefne 114

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #4 poslato: 17, 04, 2014, 22:41:40 posle podne »
Iz navike volim da stanem na odredjena mesta da pecam ili odmaram i to nazovem svojim mestom u zargonu i figurativno ali ne znaci da tu stajem samo ja. Tako ikad stanem na neko mesto koje se naziva necijim ne uzbudjujem se mnogo, priznajem samo tapiju i onda ne stajem tu, a oni sto su umislili da su mesta njihova nek izvine i neka se ne sekiraju, pri tome ne mislim nista licno. Treba da uzivamo u zivotu i da se postujemo.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #5 poslato: 18, 04, 2014, 00:55:56 pre podne »
Gde god vidim flašu i kanap koji označavaju "nečija" mesta, vadim čakiju i uklanjam dotične.  rolleye

Smatram da svako ko peca na određenom području ima neke orjentire pomoću kojih određuje poziciju tog mesta i da mu je to dovoljno.

Nervira me činjenica da neko svojata zajedničko dobro.

U ostalom, uvek imam rezervnu varijantu i više drugih lokacija koje su se ranije dobro pokazale.

A dobro je baviti se i istraživačkim radom pa češljati mesta koja, na izgled, ne obećavaju mnogo.
« Poslednja izmena: 20, 04, 2014, 13:26:56 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #6 poslato: 18, 04, 2014, 08:23:51 pre podne »
"Moje mesto" je jedan od razloga zbog kojih sam nabavio sonar. Trazim "svoja mesta" i imam uspeha. Kad me vide da vadim ribu to su sutra njihova mesta al nema veze nadjem ja neko novo mesto.
Izlazim na pecanje da bi odmorio mozak i upecao ribu a ne da se svadjam sa budalama - bacanje u vodu NIKADA nije resenje. Kad padne mrak na oci svata moze da se desi  tamburanje a to ne zelim.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #7 poslato: 18, 04, 2014, 08:46:05 pre podne »
Na Dunavu od Paradajz ade do Malih Voda se intenzivno grade vikendice i nema slobodne obale.

Ko to dozvoljava i tolerise
i dokle tako?
 
Marke

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #8 poslato: 18, 04, 2014, 11:06:29 pre podne »
To je sve divlja gradnja a ako su i zakupljena mesta od Srbija šuma  to ne podrazumeva i gradnju čvrstih objekata. Ali kako je gotovo sve u ovoj državi trulo tako je onda i to. Međutim, mislim da takvi objekti ne treba da nam smetaju ako su lepi i ne kvare izgled okoline. Bar će ti vlasnici da vode računa o čistoći obale na koju bi se inače nanosilo kojekakvo đubre a ionako tu niko i nije pecao jer je se tu riba ne zadržava zbog konfiguracije dna i brzine toka.
Ono što je i smešno i tužno je da su se svi nagurali što biže reci a nisu svesni da kad krene Dunav (a to se događa bar 1x u 10 godina) ima da odnese sve, neće ostati ni kamen na kamenu.

Što se tiče nečijih "mesta" dole na Malim Vodama, sve je to stvar tolerancije i dogovora. Imao sam par "bliskih" susreta sa takvim likovima i izašao kao pobednik ali bez obzira na to opet ostaje gorak ukus. Džaba ti sve ako se na vodi iznerviram ili još nešto gore, onda ti presedne i mesto i taj dan. Zato mislim da uopšte ne treba ulaziti u sukob već jednostavno birati poziciju gde se zna da niko ne dolazi, ima takvih pozicija dosta a uostalim, čim neka pozicija postane napadnuta tu više i ne treba pecati jer se riba ubrzo razbeži i tu više nema ništa.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #9 poslato: 20, 04, 2014, 10:14:07 pre podne »
Pa zar nemate plovila ? Tvoj brod je tvoje mjesto . Usidris se i pecas . Na obali moze da ima ko sta hoce i da misli da je njegovo . Pridjem mjestu koje mi odgovara , usidrim se par metara od obale i to je to . Ja kad plovim ne dodirujem obalu inace bi isao tamo pjeske . Zbog blata na nogama i priboru dok pecam sam i usao u ovu pricu oko plovila . Postujem kad je neko mator ili prehranjuje mjesto ali pored ovolikih mrezarosa i onako je sve jedno . Brod je sloboda pa oslobodite se onda .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: MOJE MESTO
« Odgovor #10 poslato: 21, 04, 2014, 15:56:33 posle podne »
ja na 176 km Save nemam tih problema ali imam problema sa ribokradicama ili kako kolega poljo rece mrezarosima
na vikendici imam stepenice i plocu iznad Save sa koje se moze pecati i nije nikakav problem da bilo ko dodje i da peca sve dok ne baca smece okolo. cak ni kapiju ne zakljucavam.....ja sam jos uvijek na suvom  no125
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!