Autor Tema: Moja prva plovidba  (Pročitano 10313 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #30 poslato: 16, 06, 2014, 10:35:38 pre podne »
Poslednji dan počinje kao i svaki drugi, buđenjem oko 6 sati. Godine rada i ranog buđenja su napravile takav biološki sat, i retko mogu da spavam duže. To je u ovom slučaju dobro, jer su jutra na Dunavu najlepša jutra koja se mogu doživeti. Pošto smo parkirani na 300 metara od Dunava, u dunavcu, mislio sam samo izvesti brod na sredinu i pustiti se nizvodno do Tikvare, nekih 10-ak kilometara. Međutim, Dunav je pao preko noći nekih 20-30cm i ostali smo na suvom. Uz malo rada motorom levo desno, oglavljujemo se i isplovljavamo. Ovog jutra je Dejan odlučio da nastavi spavati, dok je Jasna izašla na pramac da se sunča i da mi pravi društvo. Meni je ipak ujutru najbolje društvo kafa, rakija i knjiga, pa tako i provodim vreme, dok jutarnje sunce sve više prži. Prolazimo pored Šarengrada (tako bar piše na mapama koje imam), ti vidimo prvi i jedini Hrvatski policijski čamac koji smo sreli, doduše vezan i bez posade. Lagano se ljuljuškamo, a ja samo odlažem trenutak da palim motor, jer mi je baš dobro ovako. Oko 8 i Dejan ustaje, doručkujemo, i već smo stigli. Uplovljavamo u Tikvaru, a ja, kao što sam radio celim putem, upisujem trenutni vodostaj i dubinu na ulazu, da bih neki naredni put, po nižem vodostaju znao da li mogu da uplovim.

Na Tikvari je baš lepo, gomila labudova, lepo uređena plaža (koja je tek pre dan-dva izronila iz vode, pa je bila malo "gnjecava"), par restorana... Sve u svemu pitomo i lepo. Opet mesto na kom bi ostali dan - dva, ali je već bila nedelja. Grrrrr - sutra na posao! Koristimo priliku da se napojimo hladnim pivom, voda je toplija nego u Dunavu pa uživamo u kupanju. Plan je da oko podne krenemo dalje, prekoputa Šašićeve ade je Čarda Koruška, gde planiramo ručati i spustiti se do Novog Sada.

























Teška srca odlazimo sa Tikvare, jer smo svakim kilometrov sve bliže kući, a tako bi još plovili. Prolazimo dunavce kod Suseka, i parkiramo na Korušku. Riblja čorba je izvrsna, i ova čarda dobija moju preporuku! Usput smo videli da je na jednom deliću Šašićeve ade izronio pesak, idemo na kratko kupanje, i pravac kući...



















Sve u svemu, jedno neverovatno iskustvo, ali što je najbitnije da ćemo već ovog leta da ponovimo, samo u trajanju od 15 dana...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #31 poslato: 16, 06, 2014, 21:07:26 posle podne »
Bravo Zankiki, odlična reportaža...!

Vreme vas je odlično služilo, neka bude još puno ovakvih plovidbi...  114 114 114
Dunav je moje more.....

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #32 poslato: 17, 06, 2014, 22:47:11 posle podne »
Svaka cast,poznati kanali ali mirni i opustajuci..
 25648
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #33 poslato: 20, 06, 2014, 08:41:34 pre podne »
Juče sam spustio brod u vodu posle peskiranja i antialgina, i bogami su školjke preko celog dna, i alge sa strane baš dosta usporavale brod!
Imao sam to iskustvo na čamcu koji glisira, nisam mislio da ovde toliko utiče pošto su brzine dosta manje. Verovatno su školjke preko celog dna (oko 15 m2) baš dobar otpor davale.

Ranije sam na 2500 obrtaja trošio 2 litre, a išao 6 kmh, sad idem 8
Ranije sam na 3300 obrtaja trošio 2.7 litara, a išao 8,2-8,3, sad idem 9,6-9,7

U pitanju je Tomos18. Kad legne neki 4T 20KS, biće još lepše brzine sa istom potrošnjom.

Van mreže snpmarko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #34 poslato: 23, 06, 2014, 11:24:00 pre podne »
Sjajna reportaza :)

Kao porucena :) Nadam se za moje slicno putovanje koje planiram za desetak dana :) Mada krecem iz glavnog grada, ali mislim da ce biti jos uzbudljivije i lepse, mada ipak ce Dunav tu predstavljati malu prepreku.

Nego, zanima me da li je pala i neka riba na rostilju ili u loncu :) ipak su ti kanali puni ribe, makar bele :)

Da li neko od vas ima iskustva sa kacenjem na velike brodove,teretnjake kao sto bi meni bilo preko potrebno?  cap

Pozdrav :)

Marko

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #35 poslato: 23, 06, 2014, 11:32:33 pre podne »
Marko,

kada idem sa porodicom, ne nosim pecaljke. Suviše sam veliki fanatik za pecanje, i bojim se da bih im zabranio da pričaju, hodaju, a bogami i dišu dok pecam. Kad idem sa njima, samo kupanjac i uživanje. Kad na Dunavu zahladi za njih, počinje prava sezona pecanja koja traje i celu zimu.

Što se tiče kačenja na brodove znam da su mnogi gadljivi na to. Lično, i ja bih se samo u slučaju nekog kvara kačio na veliki brod.

Van mreže snpmarko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #36 poslato: 23, 06, 2014, 12:01:07 posle podne »
Sada je sve u redu sa komunikacijom :)

Jos nisam postao ni muz ni otac tako da ne mogu mnogo da pricam o toj situaciji :) Slatki problemcici  jh

Sto se tice kacenja za brod, vise bih to uradio zbog ustede vremena koje bi se kasnije odrazilo na vise provedeh dana na vodi, ali se slazem da nema nista lepse polako putovati bez zurbe......ali godisnji to nekad ne dozvoljava.

Moj plan je da prodjem slicnu marsutu kao vi, samo sto bih se vise zadrzao na potezu oko Bogojeva. Mislim da tamo ima sjajnih ada i koje mogu biti vrlo zanimljive za odmor, pecanje i uzivanje.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #37 poslato: 23, 06, 2014, 14:31:30 posle podne »
Ima i odmah po izlazu na Dunav, ali mislim da je ta bolja za pecanje. Dole ispod Dalja su ade sa velikim peščanim plažama za kupanje, nažalost kad sam ja prolazio su bile pod vodom, ali sada su sigurno napolju.

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #38 poslato: 24, 06, 2014, 19:52:52 posle podne »
 114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #39 poslato: 22, 10, 2014, 20:59:02 posle podne »
Nedelja, 19/10/2014, izgleda jedan od poslednjih lepih dana ove godine




Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja prva plovidba
« Odgovor #40 poslato: 22, 10, 2014, 22:35:02 posle podne »
Ovo mi sad djeluje malo previse sminkerski... 114  šteta ce biti da pecas iz ovako finog čamca....