Autor Tema: yamaha pocetnik  (Pročitano 20488 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #15 poslato: 29, 03, 2014, 20:48:27 posle podne »
Hvala kapetane a motor je upaljen samo bukvalno tri sekunde znam za jadac.U ponedeljak dolazi majstor pa ce on da ga pregleda pa cu da vam javim sta je ako vas zanima.A da ga vratim coveku neigra mi jer je on moj motor johnson 60 hp 1982god dva cilindra racunao 700e i dodao sam jos 600e.A oduvek sam zeleo malo jaci motor.Sta sad kazete.
Odlicno si prosao, sad uzivaj s novim jacim motorom.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #16 poslato: 29, 03, 2014, 20:49:41 posle podne »
...Sta sad kazete.

Pošto sam i ja jedan od onih koji su u životu donosili čudne odluke, mislim da imam pravo da komentarišem. E, pa evo:

- prvo, neka vam Bog pomogne da se pokaže da problem nije ozbiljan i da vi sa zadovoljstvom koristite taj vaš "novi" motor;
- drugo, kad ga majstor "dotera u red", onda nam kažite koliko vas motor košta (kupovina + popravka);
- ako i tada budete zadovoljni, onda svi naši komentari postaće besmisleni.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #17 poslato: 29, 03, 2014, 20:53:50 posle podne »
Neznam sta da kazem....  no125  Evo tip je izbacio tvoj motor na prodaju.predpostsvljam da je tvoj ,jer je dugo prodavao yamahu 70 ks....koju je isto ishvalio kao i tvog dzonija sto sad hvali..Ima li ta Yamaha papire,jer ako ima onda u plovidbenoj mora pisati da je 87 godiste....evo par smernica kad se kupuje motor...
1. prvo i uvjek prvo uredni papiri
2.uporedjivanje podataka iz plovidbene sa podacima na plocici...
3.detaljni vizuelni pregled motora
4.obavezna proba motora  na camcu..i to ne 5 minuta,nego minimum pola sata u raznim rezimima,stani kreni..
5.ako sve iz gore navedenog stima ,onda dogovor oko cijene...
motor se prije kupovine nikako ne proba u buretu jer to nije neko merilo...

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #18 poslato: 29, 03, 2014, 20:55:14 posle podne »

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #19 poslato: 29, 03, 2014, 22:09:18 posle podne »
Pošto sam i ja jedan od onih koji su u životu donosili čudne odluke, mislim da imam pravo da komentarišem...

Isto. Koliko sam para dao na polovne motore (sa sve opravkama) mogao sam 1 nov da kupim. E sad sam čvrsto rešio da moj sledeći motor (ako budem morao da kupujem) bude NOV a do tada ću ovaj sad što imam da krparim. Ne mora ni Honda ni Yamaha, eno Parsun 15 za 2300, Toh.20 za 2500 a može i s nekim kreditom da se uklopi.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #20 poslato: 29, 03, 2014, 22:29:16 posle podne »
Fino vrati motor, covjeka istuci, onako propisno kako dolikuje i drugi put prije nego nesto kupis prvo slikaj ili okaci oglas tu pa ce ti netko dati savjet....

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #21 poslato: 29, 03, 2014, 23:32:56 posle podne »
njegose jeste to je moj johnson i da tu jamahu iz oglasa sam uzeo.Ima papire iz uvoza placena carina itd sve overeno plocica se poklapa sa papirima.

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #22 poslato: 29, 03, 2014, 23:54:34 posle podne »
 ha ha ha lol hahaha dajem Konja za Magarca i doplacujem!!!! I fuckin can't believe??????

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #23 poslato: 30, 03, 2014, 07:04:06 pre podne »
Qsha Jeste to je taj motor sa slike i ta kapa sad sam uporedjivao svaki detalj nego me zbunile nalepnice su drugacije a inace svaki detalj kape i motora je isti sta sad kazes jeli bar malo valja sos6

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #24 poslato: 30, 03, 2014, 07:07:26 pre podne »
Danas cu da vam postavim slike.

Van mreže brodmaja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #25 poslato: 30, 03, 2014, 09:13:57 pre podne »
 Ko zna koliko ste probali motor na suvo? Kad se sam ugasio,odradio te covek zestoko,rekao sam vec da ti zelim svu srecu.
Pitanje je i sta je tu sve regularno i oko papaira,plocice itd... svasta rade ljudi. Postavi slike pa ce se videti koji je motor i koliko star.Vidjao sam motore i po 20 god. podmladjene na oglasima za prodaju,cekaju se ovce da na trce.

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #26 poslato: 30, 03, 2014, 10:22:32 pre podne »
Evo slike i sta kazete?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #27 poslato: 30, 03, 2014, 10:40:46 pre podne »
U prvom odgovoru na tvoje pitanje rekao sam ti da je to generalno dobar motor....Sto se tice motora sa slike izgleda ok..ali...To je stari model,nije autolube znaci prije 94 godine ...Kapetan ti je nasao po plocici i broju motora da je taj motor 87 godiste....Znaci prodavac je muckao sa papirima....Poklopac motora je farban naravno a naljepnice se kupuju za 1000 dinara komplet....Ali sve to na stranu ali i dalje nemogu da shvatim da si kupio motor na nevidjeno tj  bez probe na camcu... Tebi zelim puno srece sa ovim motorom  114  Najverovatnije ces morati da ulozis jos novaca da ga pripremis za plovidbu ,te kupovina sajli i komandi...

Van mreže brodmaja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #28 poslato: 30, 03, 2014, 10:59:05 pre podne »
 Ta serija motora je dobra,nije auto lube a neki to vole vise,sami naprave mesavinu i ne strahuju dal ce sistem A.Lube da blokira.To jeste 80 i neko godiste mada si malo lose u pocetku objasnio da su linije u pitanju na kapi a to je jos stariji model. Slike su manje rezolucije pa ne moze dobro da se vidi sve,narocito oko motora,dal je otvaran,srafovi iskrzani i nesto radjeno. I u tom buretu nije ti dovoljno potopljen motor!
 Vidim u pozadini delove kola kao da je servis u pitanju s tim jos cudnije kako je kupljen motor. I opet; zelim ti svu srecu !!!

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #29 poslato: 30, 03, 2014, 11:08:07 pre podne »
Motor je kupljen samo iz razloga sto ja za johnsona realno nebi dobio ni 300-400e i to ako neko naleti.a ovaj skim sam se menjao jedini je pristao na zamenu e sad sta ce biti javljam vam sigurno.Znaci samo iz tog razloga je uzet bez probe itd.