Autor Tema: yamaha pocetnik  (Pročitano 20493 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
yamaha pocetnik
« poslato: 29, 03, 2014, 08:02:14 pre podne »
Uzeo sam yamahu 70 hp 1994 god.Generalno kakav je to motor koliko trosi sta mu je mana.Koje ulje ide za mesavinu,koje ulje ide u cizmu mislim na oznake.Koje svecice i dali se lako menja impeler.Glavno pitanje je na komandama ima napred neka tri kablica sa buksnama zasta to sluzi za obrmetar ili sta vire nekih 5cm fabricki.I fale sajle obadve gde ima da se nadju naprave.Mnogo pitanja ali reko sam POCETNIK u vezi yamahe.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #1 poslato: 29, 03, 2014, 09:18:12 pre podne »
Uzeo sam yamahu 70 hp 1994 god.Generalno kakav je to motor koliko trosi sta mu je mana.Koje ulje ide za mesavinu,koje ulje ide u cizmu mislim na oznake.Koje svecice i dali se lako menja impeler.Glavno pitanje je na komandama ima napred neka tri kablica sa buksnama zasta to sluzi za obrmetar ili sta vire nekih 5cm fabricki.I fale sajle obadve gde ima da se nadju naprave.Mnogo pitanja ali reko sam POCETNIK u vezi yamahe.
Generalno odlican model.... E sad zavisi od stanja i istrosenosti motora ...ipak je star 20 godina...Ako je autolube onda sam pravi mjesavinu, i sipaj ulje nekog renomiranog proizvodjaca za specifikacijom tc-w3...to je oznaka za vanbrodske motore... u cizmu moze i ulje za menjace  za auta  sae 80-90 ili originalno Yamalube gear api gl-4 sae 90...svecice ngk b8hs...A najbolja stvar je da ti ga majstor proceslja i ispregleda prije montaze... Sa srecom!  114

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #2 poslato: 29, 03, 2014, 09:32:06 pre podne »
nije autolube.Hvada dosadasnjim informacijama videcu koja je oznaka elise pa da mi neko kaze dali je brza ili teretna.

Van mreže brodmaja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #3 poslato: 29, 03, 2014, 09:43:08 pre podne »
 Pozdrav, mozes li da stavis sliku motora ? Posto si rekao da nije Auto Lube motor sto je cudno za to godiste,plasim se da su ti uvalili nesto starije posto se ne razumes. Yamahe 2 t su odlicni motori samo ako nisu urnisani od upotrebe ili zloupotrebe. -poz./

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #4 poslato: 29, 03, 2014, 11:24:12 pre podne »
1994 godiste treba da je autolube... Ili je starija ili je neko skinuo sistem za mijesanje ulja i goriva autolube... Stavi sliku motora ispod haube i slikaj plocicu sto kaze brodmaja pa da diskutujemo... k5

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #5 poslato: 29, 03, 2014, 12:48:32 posle podne »
e ovako motor oznaka 6h3s000145 a iznad na istoj plocici 70be.Kapa je metalik plava sa velikom liniom crvene boje pa linija sive pa najtanja linija bele ,kapa je kockasta.EEE sad je problem jako slabu varnicu ima na sve tri bombine skoro da i nema i non stop vlazi svecice tako da nema sanse da upali.verujem da je otisao cde hitachi tia 03-12a.Gde to ima i koja je cena .E kakav sam maler.

Van mreže brodmaja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #6 poslato: 29, 03, 2014, 13:29:10 posle podne »
 Svaka skola se skupo placa,nadam se da nisi puno platio taj motor ili jos bolje da ga vratis ako mozes! Sto prvo ne postavis pitanje pre kupovine i sliku,ako nemas iskustva!! Po tvom opisu,ako se ne varam,taj motor je 80-ih godina. Zelim ti svaku srecu.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #7 poslato: 29, 03, 2014, 13:46:59 posle podne »
 Nemogu da vjerujem da si se upustio u kupovina tek tako... Ako se ne razumes u motore sto ne povede nekog ko zna?  sha

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #8 poslato: 29, 03, 2014, 14:00:29 posle podne »
Bolje da si posvetio malo vremena Johnsonu kad je vec radio....nego sto si kupio nesto sto nisi ni proverio ni testirao...nadam se da nije mnogo para kostao?
jel ti yamaha izgleda ovako ili nesto drugacije?

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #9 poslato: 29, 03, 2014, 14:53:07 posle podne »
Starija kapa verujem da je 88 89 tek sad vidim.nego johnson mi se smucio a ovaj sam ja sinoc upalio na pola kljuca i posle 10 sekundi se sam ugasio i nisam vise hteo da ga palim jer lik nema vodu pa zbog impelera.kad ono jutros ja u bure verglaj ni glasa.pogledam svecice mokre a struja na sve tri bombine tek onako jako slaba ja nove svecice a ono isto svecice mokre a struja slaba.ni da se javi kompresija 8.5 na sva tri isto to usput govorim.E sad mi nije jasno kako sinoc upali a sad ?

Van mreže brodmaja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #10 poslato: 29, 03, 2014, 17:19:47 posle podne »
Covece ! Vi ste palili motor na suvo  i tako je radio ? Sjebali ste glavu ili ko zna sta i sad cilindri primaju vodu. Taj motor kako si opisao nije 89god.  nego 79god. pre bih rekao.

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #11 poslato: 29, 03, 2014, 17:38:12 posle podne »
Ma nisu sjebali nista za 10 sekundi rada na suvom,jer termostat ne otvara inace dok motor ne postigne radnu temperaturu,jedino moze da se impeler malo osteti,u stakom slucaju pendula moj savet ti je da taj motor vratis coveku jer je ocigledno neispravan,jer ako krenes ti da ga popravljas kostace te podosta a dok ga sredis prodje ti sezona!!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #12 poslato: 29, 03, 2014, 17:49:09 posle podne »
e ovako motor oznaka 6h3s000145 a iznad na istoj plocici 70be.Kapa je metalik plava sa velikom liniom crvene boje pa linija sive pa najtanja linija bele ,kapa je kockasta.EEE sad je problem jako slabu varnicu ima na sve tri bombine skoro da i nema i non stop vlazi svecice tako da nema sanse da upali.verujem da je otisao cde hitachi tia 03-12a.Gde to ima i koja je cena .E kakav sam maler.

70 BE  ili 70 konja  B = Inshore Series E = Manual Tilt
6H3s000145 ili H= 1987 godiste ...

izvor : http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Outboard/parts.html

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #13 poslato: 29, 03, 2014, 20:24:38 posle podne »
Hvala kapetane a motor je upaljen samo bukvalno tri sekunde znam za jadac.U ponedeljak dolazi majstor pa ce on da ga pregleda pa cu da vam javim sta je ako vas zanima.A da ga vratim coveku neigra mi jer je on moj motor johnson 60 hp 1982god dva cilindra racunao 700e i dodao sam jos 600e.A oduvek sam zeleo malo jaci motor.Sta sad kazete.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: yamaha pocetnik
« Odgovor #14 poslato: 29, 03, 2014, 20:36:36 posle podne »
 losa ti racunica