Autor Tema: Turizam na Tikvari  (Pročitano 7608 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Turizam na Tikvari
« poslato: 05, 08, 2009, 21:47:20 posle podne »
Mozda ova tema pripada negde drugde al neznam gde da je stavim pa ajd ovde gde je bezobrazluk na vodi,kapetan neka promeni ako treba :good:

Danas je brod Saralida napustio Tikvaru!!!  :cray:

Ali zasto????
Ribocuvarska sluzba je jutros prisla brodu i uz objasnjenje da sezona kupanja pocinje a ovo je nacionalni park 3.kategorije  a oni su se dogovorili da veci brodovi sada nece smeti da ulaze i da brod mora da napusti Tikvaru!!!!  :diablo:
I oni sta ce dizi sidro i begaj!!!

Kada sam saznao digla mi se kosa na glavi  :girl_werewolf:hteo sam otici da streljam svu tu skupinu dokonih penzionera koji sebe nazivaju Udruzenjem sportskih ribilovaca sa sve njihovom cuvarskom sluzbom!!! :aggressive: :punish: :rabbi:

Umesto da gledaju kako bih privukli svaki brod koji prodje Dunavom,da stane malo,da se zadrzi i da tu potrosi koji dinarcic doticni cuvar kaze"Mozes uci,provozati se malo,okupati al nema nocenja i zadrzavanja u Tikvari" tj.uvece vadi sidro,bezi i nevracaj se nikada-Nama niko nepreba!!!! :diablo:

U sto bih im se ja pomerio!!!! Znak o zabrani sidrenja nepostoji,tera me osoba koja nema nikakve veze da kazemo sa tom oblascu nautike  vec pisljivi cuvar ribica,taj "njihov dogovor"nikad nije javno objavljen pa koliko to sve moze biti punovazano!!!!!

Nasa srpska posla  :jester: :suicide:

Mesto je prelepo pa zato necemo da ga delimo sa nikim :lol: :lol: :lol:



Van mreže SARALIDA II

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
  • kud plovi ovaj brod
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #1 poslato: 06, 08, 2009, 12:40:24 posle podne »
Darko, hvala na svemu, i pored svega onih 8 dana je bilo prelepo. Ako imate neko udruzenje preporucite direktoru da pregleda malo forume, da pogleda cene i lepotu plaze Raj, jer turizam je lepa investicija i lepa zarada.
Veliki pozdrav svima od posade Saralide

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #2 poslato: 06, 08, 2009, 17:30:47 posle podne »
Resko da se moze nesto tu uraditi u skorije vreme,proteci ce jos mnogo vode dunavom dok...ovde su ljudi malo zatucani i staromodni
Bas cu obici turisticku organizaciju Backe palanke :hi:,gorim da cujem da vidim kako razmisljaju i gde sve ovo vodi :taunt:

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #3 poslato: 06, 08, 2009, 19:49:18 posle podne »
Saralida cak nije bila ni na privezistu ili bilo kakvom drugom vezu vec usidrena na pola jezera!!! Ma bezobrazluk cist!!!

 I ja mislim da nije morao da se pomera,niko od tih nije nadlezan tu njega da tera niti tu postoji zabrana tako toga al  sta ce normalan covek pa kao sto ti rece -Pametniji popusta!!!
Srpski turizam :diablo: :suicide:

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #4 poslato: 06, 08, 2009, 20:18:56 posle podne »
Ma tikvani!!! Umesto da ozidaju i naprave neku pristojnu marinicu i malo urede i to lepo naplacuju pa lepo zive i pune gradski budzet od toga kao sav normalan svet al Ne!!!! Sad nek zive od prodatih ribolovackih dozvola sto neki deda peca babuske iz drvenog camca :haha: :taunt:

Van mreže SARALIDA II

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
  • kud plovi ovaj brod
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #5 poslato: 06, 08, 2009, 22:01:27 posle podne »
Samo jos da  se nadovezemo na pricu sa jos jednim detaljem, cim smo stigli  u tikvaru i posle prvog kupanja uredno smo pitali gde da stanemo, da li postoje neka pravila u vezi veza na marini ispred carde i da li treba platiti za koriscenje marine na sta smo nesumnjivo bili spremni, receno nam je da pravila nema, nista se ne placa i mozemo da bacimo sidro gde god nam odgovara na jezeru, naravno to smo i ucinili, dalje od plaze  na sredini jezera da ne bi uznemiravali kupace, cak smo do plaze plivali sa cerkicom koja ima 9 godina, nismo hteli da koristimo pomocni camac da ne bi uzurpirali plazu i da ne bi kupaci bezali ispred camca.

Nakon osam prelepih dana na Tikvari radnici Tikvare su 04.08. obelezili bovama kupalisni deo plaze (od koje smo napominjem bili daleko) na kome smo primetili i spasioca sto je za svaku pohvalu, dosao je cika cuvar koji je bio izuzetno ljubazan i rekao nam je da ga je direktor parka prirode Tikvara  poslao da nas obavesti da ne mozemo da se usidrimo u jezeru, jer je pocela sezona kupanja i da je zabranjeno bilo kakvo sidrenje camaca u jezeru, rekao je da se moze provozati camac sat dva po jezeru okupati i izaci napolje. Na Lidijino pitanje da li postoji mesto na jezeru ili na marini gde se moze usidriti, rekao je da ne, vec da se mora izaci na dunav i tu vezati.

Kako nam je 8 dana bilo prelepo, da ne govorimo o kupanju u cistoj i toploj vodi i gde se nasa cerka kupala na 7 metara dubine, nismo zeleli da kvarimo utiske vec smo digli sidro i krenuli u nove avanture.

 :drinks: :good: :dance1:
Veliki pozdrav svima od posade Saralide

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Turizam na Tikvari
« Odgovor #6 poslato: 07, 08, 2009, 13:54:50 posle podne »
Morao sam da kontaktiram i turisticku organicaziju B.Palanke  i obavestim o stvarnom turizmu u Palancii ovo je mail licno diretora te organizacije kao odgovor


Poštovani gospodine Gašparovski!
Iskreno mi je žao zbog nastalog incidenta i u potpunosti Vas razumem i podržavam Vaše ogorčenje koje iskreno i u potpunosti delim sa Vama.
Nažalost, plaže i priobalni deo naše opštine su u nadležnosti JP „Tikvara“ i našoj organizaciji je bukvalno zabranjen pristup, kao i bilo kakvo učešće u korišćenju i upravljanju ovim pojasom.
U tri navrata smo molili lokalnu samoupravu im JP „Tikvara“ da nam povere na korišćenje plažu i ponudili idejna rešenja ( pontone, sportsko – rekreativne, rasveta, kampovi...) ali nažalost smo odbijeni sa obrazloženjem da nemamo šta da tražimo na toj lokaciji i da to nije naš posao.
U svakom slučaju mogu Vam obećati da ću lično nastaviti borbu za povernje plaža na korišćenje, a ovakvi primeri dovoljno govore o ne marnosti i ne sposobnosti onih koji trenutno upravljaju najlepšim i najatraktivnijim delom naše opštine.

S poštovanjem Pavle Počuč Dir. TOOBAP



He he he Sta Reci :diablo: