Autor Tema: Pozdrav i upomoc :)  (Pročitano 5766 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cesarica

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Pozdrav i upomoc :)
« poslato: 18, 03, 2014, 13:55:38 posle podne »
Pozdrav svima :)

Ja cu se predstaviti iako tehnicki nemam cime da se pohvalim :) Naime, ja sam potpuni pocetnik u svetu ladjarstva, plovidbe i ostalo, ali zaista zelim da se obrazujem i na kraju, da kupim neko malo plovilo koje ce moci da zadovolji moje skromne potrebe. Pisem vam u ovom delu foruma i nadam se da ce me iskusniji clanovi prosvetliti i uputiti gde i sta prvo trebam da naucim pre nego se bacim na samu kupovinu.
Dakle, moj krajnji cilj kupovina najosnovnijeg plovila s kojim mogu da se otisnem na reku i uzivam u prirodi, nista vise ili manje od toga :) Pretpostavljam da ce mnogi da pomisle da sam neozbiljna i da je to sve mnogo komplikovano, pa bih zamolila one koji su raspolozeni, da mi pomognu na bilo koji nacin :) Dakle, sve me interesuje, od propisa, pravila i 'zakona prezivljavanja' na reci do smernica kako kupiti odgovarajuci camac. Iskustva i saveti su dobrodosli :)

PS, Ako sam pogresila podforum, unapred se izvinjavam moderatorima i neka me u tom slucaju prebace gde pripadam :)

Hvala unapred i lep pozdrav svima :)

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #1 poslato: 18, 03, 2014, 14:57:31 posle podne »
Dobro dosla! 114
Cesarice da bi ti neko objasnio od A do SH sve o nautici trebao bi da kuca mesec dana tekst  jh,ali da bi mogao neko da ti pomogne u nekim da nazovem skracenim crtama moras malo detaljnije da objasnis sta podrazumevas pod "otisnuti na reku i uzivati" jer to mozes izvesti i sa malecnim camcicem i isto tako sa ladjom,i sta te interesuje od zakona?-polaganje ispita za dozvolu, -registracija plovila, -porez ,-marine,svasta nesto tu postoji pa cak i pitanje koliko si spremna da se istrosis za plovilo i pratecu opremu,jer budzet te na neki nacin usmerava sta u toj vrednosti mozes da dobijes (naravno najbolja varijanta u okviru budzeta)....
baci jos neko pod pitanje pa ce biti malo lakse za objasniti!!!!pozdrav a0335 k5

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #2 poslato: 18, 03, 2014, 15:24:46 posle podne »
Dobro došla

Kao što je rekao Qsha,veoma opširna tema i bezbroj odgovora i varijacija na istu.
Na sajtu su obrađene većina tema koje tebe interesuju,pa ne bi bilo loše da kreneš redom da listaš. Ima tu dosta odgovora na pitanja za koja ni ne znaš da će ti biti nejasna za koji mesec .Navigacija,pisana i nepisana pravila i zakoni,sidrenje,osnovne popravke i mane motora...
Kreni redom i sve će ti se kazati :)

U početku je to dosta konfuzno-puno informacija ali do leta će sve leći na svoje mesto

Uživaj

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #3 poslato: 18, 03, 2014, 15:54:36 posle podne »
Prvo treba videti koliki je budžet, da li se traži čamac ili brodić (pošto se pominje osnovno plovilo predpostavljam da je čamac), kao i najvažnije na kakvoj će se vodi koristiti i za šta da bi videli karateristike plovila...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #4 poslato: 18, 03, 2014, 15:57:46 posle podne »
Добро дошла.  Као потпуном почетнику, мада мислим да ниси ни то ( ти си приправник за почетника),  најбоље би било да сама дефинишеш своје, како ти кажеш, "скромне потребе".  Да би видела шта уствари желиш требало би да се дружиш са неким искусним ко је већ на води, да са њим(или њом) излазиш на воду више пута, да осетиш реку и све њене благодети, да на лицу места научиш основне ствари у пракси, а не теоријски на форуму.  Ако сама не стекнеш предзнања из наутике, тешко ћеш ишта научити из књига или саветима на форуму. У сваком случају материјала на форуму има на претек, па изволи читај и питај.  hi   

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #5 poslato: 18, 03, 2014, 16:08:08 posle podne »
Lepo rece Srsa dok sama ne "ispeces zanat" niko ti ne moze uliti znanje preko noci,ali kad sam vec tu aj' da predlozim neku po meni najprostiju varijantu za uzivanje i rekreiranje na vodi,CAMAC ne veci od 5-5.5m (lim) i neka pentica do 5 konja (dvotaktna),moze da stane po potrebi par ljudi i da se ne muci penta da lagano gura,moze i da se peca bez problema....a sve to u relativno dobrom stanju mozes da pribavis za nekih +- 700e i da uzivas do mile volje!

Van mreže Šjor Marinko

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #6 poslato: 18, 03, 2014, 20:42:13 posle podne »
Dobro došla ! k5 hi loock4

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #7 poslato: 18, 03, 2014, 20:56:32 posle podne »
dobro dosla !

uzmi kanu , u plicaku nauci da veslas ... posle toga ce ti sve biti lakse i jasnije


Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #8 poslato: 18, 03, 2014, 21:29:41 posle podne »
Daj Nikola pusti se kanuoa , dobro nam došli , kupi te Vi neki  brodić sa kabinom položite za upravljača čamca , pročitajte na ovom forumu sve što Vas interesuje i sretno .Iskustvo i rutina se mora steći na vodi . 114 . A s tim ide i uživanje .Samo napred.

Van mreže djbtea

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: fjord gliser
  • Marina: stara centrala dorcol
  • Veličina: 6.10
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #9 poslato: 18, 03, 2014, 22:18:24 posle podne »
 k5 114 114 25648

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 469
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #10 poslato: 18, 03, 2014, 23:07:26 posle podne »
Dobro došla  kgk 25648

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #11 poslato: 19, 03, 2014, 06:14:09 pre podne »
Dobro došli!  hi

Retke su dame na ovakvim forumima. Ako zaista imate želju da plovite, ovo je mesto za Vas.

Polako čitajte razne postove i ne žurite.

Slobodno pitajte šta god želite. Svi smo bili početnici i niko se nije naučen rodio.  114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #12 poslato: 19, 03, 2014, 10:22:36 pre podne »
Mislim da je najbolje da nam kažete iz kog ste mesta pa da budete gošća na brodu nekom sa foruma  i dobijete pravi osećaj kakvo plovilo želite..brodić ..čamac..čun..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 211
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #13 poslato: 19, 03, 2014, 10:41:43 pre podne »
Dobrodošla  !     114     25648

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav i upomoc :)
« Odgovor #14 poslato: 19, 03, 2014, 11:45:18 pre podne »
Да се надовежем на Месечарев пост.  ok
Морам да те упозорим да излазак на воду представља твој лични чин и искључиво на личну одговорност. Огромне су шансе да се том приликом заразиш неизлечивим вирусом, осим ако ниси природно имуна на исти(чуо сам да има мали број имуних, али никога од њих још нисам упознао).  Готово сигурно ћеш зарадити неизлечив, веома агресиван вирус хроничног Наутикатиса, тешког обољења, који те обавезује да остатак живота проведеш у стриктном карантину заражених истим вирусом без икакве наде за излечење.  Све у свему, пази шта радиш.  sajkaca  stri