Autor Tema: Projektovanje broda u Solidworksu  (Pročitano 19725 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Projektovanje broda u Solidworksu
« poslato: 13, 03, 2014, 20:14:19 posle podne »
Pozdrav svim ljubiteljima camaca i brodova posebno onima koji ih prave,ja sam od skoro pristupio izradi plovila na jedan ozbiljniji nacin i pokazalo se kao ispravna stvar.O cemu se radi,naime poceo sam da koristim Solidworks za dizajniranje brodova i pokazalo se da je to pun pogodak,bukvalno pravim sve u njemu od kostura broda unutrasnjeg enterijera do testiranja zavrsenog broda na otpor vode,a pri tome dobijem u gram tezinu broda i specifikaciju materijala.Evo par slicica iz Solidworksa...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #1 poslato: 13, 03, 2014, 20:30:51 posle podne »
Svaka čast, Zoki.

Da li ste vi to neki profesionalac - inženjer brodogradnje ili je to rad iz ljubavi?
Da li možete takve stvari da uradite i za ostale članove foruma i da li biste takve usluge naplaćivali ili bi to bilo onako - kako mi volimo - za dušu?

Van mreže zoki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #2 poslato: 13, 03, 2014, 20:39:43 posle podne »
Ne nisam inzinjer,jednostavno sam seo i savladao solidworks i kada sam shvatio da u dizajniranju broda pomocu tog programa mogu da napravim bukvalno ono sto zelim tj.kakav brod zamislim,a pri tome i da izvrsim sva testiranja i na kraju da dobijem tehnicke crteze svakog dela broda.Iskreno ne radim projekte za pare vec za svoju dusu,program kao program nije tezak da se savlada tako da preporucujem svima koji prave camce i brodove da ga nauce.I sto je najvaznije kada uradite projekat znacajno cete ustedeti na materijali jer svodite na minimum visak materijala.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #3 poslato: 14, 03, 2014, 07:00:50 pre podne »
Postaviću vam jedno pitanje koje može da liči na onaj vic kad je čovek u fabrici za preradu mesa u kojoj na jedan kraj udje konj a na drugi izadje kobasica pitao: - A da li može da udje kobasica a izadje konj?

Može li u tom softveru da se uradi crtež postojećeg, već napravljenog čamca i da se izvrše ta "testiranja"?

Pitam jer mislim da bi neki od nas bili zainteresovani, naročito mi koji smo nešto gradili i nadogradjivali, da saznamo šta "nauka" kaže o našem poslu i koliko su nam dobri i bezbedni čamci.

Moglo bi to da pomogne u narednom periodu i onima koji treba da registruju čamac iz samogradnje - imali bi kvalitetan crtež, planove, dakle, osnovu za onaj izveštaj koji po novim propisima mora da bude deo postupka registracije.

Van mreže kruklindete

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • sailor peg
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #4 poslato: 14, 03, 2014, 14:31:59 posle podne »
Pozdrav svim ljubiteljima camaca i brodova posebno onima koji ih prave,ja sam od skoro pristupio izradi plovila na jedan ozbiljniji nacin i pokazalo se kao ispravna stvar.O cemu se radi,naime poceo sam da koristim Solidworks za dizajniranje brodova i pokazalo se da je to pun pogodak,bukvalno pravim sve u njemu od kostura broda unutrasnjeg enterijera do testiranja zavrsenog broda na otpor vode,a pri tome dobijem u gram tezinu broda i specifikaciju materijala.Evo par slicica iz Solidworksa...
NE
морем плови, не боји се мина

Van mreže zoki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #5 poslato: 14, 03, 2014, 20:09:09 posle podne »
Pa evo da odgovorim na pitanje LSI,u principu mozemo postojeci brod napraviti u solidworksu i uraditi testiranja ,videti jacinu trupa tj. pri kojoj sili puca korito pri udarcu u nesto,itd,ali ako je fabricka izrada broda za tim nema potrebe.A sto se Zakerala tice da u SW jedina mana je razvoj limova,ali kada se kostur broda uradi lim je lako seci na licu mesta kad se postavi na kostur.Sve ostalo u SW je ok cak i instalaciju na brodu radim u SW kao i sve animacije kruznih kretanja i kretanja po x,y osi.

Van mreže zoki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #6 poslato: 14, 03, 2014, 20:45:51 posle podne »
Da li je konj ili top sve mi je jedno sta ko misli ja vec imam jedan brod narucen koji radim,i covek je prezadovoljan sa svim ,od kvaliteta radova do tehnicke dokumentacije koju ce dobiti...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #7 poslato: 14, 03, 2014, 23:44:59 posle podne »
Ne mogu da se ne smejem na ovu konstataciju. Pa ti koristis konja da ti nosi granate, ali top vuces sam.

vidi ja naucio da radim 3D u LightWaveu.... iako ima mnogo jednostavnijih programa , kada mi nesto treba palim LW... ko sta nauci to i koristi ...

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #8 poslato: 15, 03, 2014, 17:51:23 posle podne »
Sta se dogadja sa ovom temom? Zasto se uklanjaju postovi?

Van mreže nijah

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Brod tip: Pasara Dalmatinka
  • Marina: AJK
  • Veličina: 6m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #9 poslato: 15, 03, 2014, 18:51:57 posle podne »
A da se opkladimo da ti to sto pricas sigurno ne radis....

A ostale molim da ne padaju na te fore. Da je to tako lako, sto bi ljudi ucili skolu?.......

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #10 poslato: 15, 03, 2014, 21:07:18 posle podne »
Programa ima razlicitih i to zato sto su im primene razlicite. Solidworks, AutoCAD i slicni su nezamenljivi u smislu projektovanja enterijera, instalacija i svega drugog sto dodje na brodu, ali za modeliranje trupa broda postoje drugi specijalizovani programi koji to mnogo bolje (i jednostavnije) rade.

Znaci ... koga zanimaju plovne karakteristike nema nikakve svrhe da se bakce sa CAD programima. Ima nekoliko veoma dobrih i besplatnih programa koji to savrseno dobro rade. FreeShip/DelftShip za pocetak.

E sad ... koga zanima projektovanje enterijera i izrada tehnickih crteza, nece moci da prodje bez nekog CAD programa, bio to Solidworks ili neki drugi.

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #11 poslato: 15, 03, 2014, 21:16:10 posle podne »
Sta se dogadja sa ovom temom? Zasto se uklanjaju postovi?

Ja sam uklonio svoje postove, posto nemaju smisla, ocigledno je da covek izuzetno vlada materijom.

P.S. dobijam ospice od ovih verifikatora za postove.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #12 poslato: 15, 03, 2014, 22:40:24 posle podne »
Sta se dogadja sa ovom temom? Zasto se uklanjaju postovi?

Ja sam uklonio svoje postove, posto nemaju smisla, ocigledno je da covek izuzetno vlada materijom.

P.S. dobijam ospice od ovih verifikatora za postove.

a bre odem da cuvam koze jedan dan i oma neka situacija... vrati postove i obavezno otvori novu temu sa projektima... a verifikatori se gube posle 5te poruke... na zalost morali smo da ih uvedemo zbog botova...

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #13 poslato: 15, 03, 2014, 22:57:21 posle podne »
Nema situlacije  sajkaca,

A verifikacije sam imao iako sam dogurao do 10-tog posta  m4.


 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #14 poslato: 15, 03, 2014, 23:15:19 posle podne »
Nema situlacije  sajkaca,

A verifikacije sam imao iako sam dogurao do 10-tog posta  m4.

smanjeno na 5 komata ... :)