Autor Tema: Honda BF75 paljenje  (Pročitano 4397 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jolovicn

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Honda BF75 paljenje
« poslato: 08, 03, 2014, 15:44:19 posle podne »
Zdravo svima,

imam cudan problem sa paljenjem. Kada je menjac u leru nema sanse da upalim pentu. Cim ubacim u brzilu, napred ili nazad nebitno pali na zub a pritom nista drugo ne taknem. Kad upali u brzini vratim menjac u neutralan polozaj I sve radi bez problema. Da li je neko mozda imao neki slican problem?

Pozdrav

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda BF75 paljenje
« Odgovor #1 poslato: 08, 03, 2014, 17:46:20 posle podne »
Pošto imam tu Hondu proveri sledeće: kada ubaciš u brzinu oslobađa se ručica gasa pa je moguće da na taj način tvoj motor tek onda dobije dovoljno gasa za paljenje. Drugim rečima, kada je na leru gas ne može koliko ti hoćeš, ne da mu graničnik pa zato proveri kako je naštelovan ler gas, imaš tamo šraf pa mu dodaj malo.

Van mreže Amigos

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75 paljenje
« Odgovor #2 poslato: 09, 03, 2014, 08:46:11 pre podne »
kod honde postoji blokada koja onemogucava da se motor upali kada je poluga menjaca u polozaju napred ili nazad. odnosno iskljucuje struju.
u tvom slucaju se polozaj te blokade pomerio, sto se desava ponekad.
lako se nasteluje preko jednog m6 sarafa koji je drzi, ali ako nisi vican najbolje ti je da posetis servisera koji ce to podesiti ili jos bolje ukloniti blokadu.

Van mreže jolovicn

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75 paljenje
« Odgovor #3 poslato: 09, 03, 2014, 10:41:40 pre podne »
Hvala na odgovorima, Amigosov odgovor mi zvuci obecavajuce posto nije sigurno problem sa gasom, vodio sam o tome racuna, ne pomeri se leptir gasa ni micron kad prebacim u brzinu.

Van mreže jolovicn

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda BF75 paljenje
« Odgovor #4 poslato: 09, 03, 2014, 21:20:38 posle podne »
Nasao blokadu, uklonio, pali bez problema. Hvala na pomoci.

Pozdrav.