Autor Tema: Hatz dizel es 75  (Pročitano 8628 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Hatz dizel es 75
« poslato: 12, 02, 2014, 21:16:04 posle podne »
Pozdrav svima na forumu,ja sam Milorad trenutno zelim da izradim camac sa kabinom za pecanje i odmor na vodi,ali imam problem.Citao sam dosta i ima svasta na forumu.Dakle imam jedan mali dizel motor hatz es75(trenutno se utvrdjuje snaga posto ima plocicu na kojoj se nista ne vidi) pa bih ja taj motor nekako da ubacim u plovilo,ako je ikako moguce. za pogon bih izabrao hidrauliko to sam procitao,to mi se nekako svidja(imam delova kojekakvih) pa vas molim za pomoc. Camac bih pravio ol lima hladnovaljanog patos 3mm,stranice 2mm

Duzina od 6-8m i kabina naravno.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #1 poslato: 12, 02, 2014, 21:52:20 posle podne »
Pošto se po pitanju vidi da si poznavaoc moj iskreni savet je da za male pare kupiš DMB sve sa kopčom i uživaš u vožnji pošto to što hoćeš će biti barem tri puta skuplje a i pitanje kako ćeš sve to uklopiti i sklopiti, prelistaj malo forum bilo je sličnih tema

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #2 poslato: 12, 02, 2014, 21:58:08 posle podne »
Slazem se sa odgovorom,ali situacija je takva da bas nesto i nema novca,voleo bih da iskoristim ovo sto imam,taj motor smo skinuli sa bomag valjka od 2t,radi kao sat,a nije neki potrosac.

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #3 poslato: 12, 02, 2014, 22:01:48 posle podne »
motor izgleda da ima 11kw

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #4 poslato: 12, 02, 2014, 22:54:04 posle podne »
Pozdrav milorade.
Mislim da je motor podosta slab za takav sistem. Moj motor ima 70 ks a camac je 7,50 m.
Ako si bas resio nabavi Hidraulicnu pumpu i hidro motor od 20 do 24 l u min. (20 do 24 cm3) nogu vanbrodskog sa menjacem od 20 ks,
po mogustvu sa teretnom elisom. Spoji pumpu direkno na hidro motor bez komande ,jer na na vanbrodskom imas menjac pa ti hidraulicna komanda netreba,
a i skratices vodove.
Marinizaciju i instalaciju moraces sam da odradids jer drugacije se neisplati . Ovi delovi i noga vanbrodskog ,rezervoar za ulje ... sigurno ce te kostati preko 700 eura
Za te pare mozes da nabavis neki vanbrodski .

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #5 poslato: 12, 02, 2014, 23:34:09 posle podne »
Mezija,procitao sam sve o tvom radu i svidja mi se jako.Delova za hidrauliku ima jer se stric bavi tim poslom,pricao sam sa stricom,kaze da posuda moze da bude bilo sta jer nije pod pritiskom,a preporucio mi je isti motor i pumpu kao i ti,samo za nogu kaze da potrazim savet da mozda moze i od tomosa 10 ili 18. kaze covek da se ne brinem oko delova ima krsa svakojakog.Objasnio mi je da ne treba neki veliki broj obrtaja za pumpu da je dovoljno od 1000-1500ob/min. Kaze da moxe i hidromotor da se potopi u vodi i da se na njega nabaci elisa direktno(samo ga treba zastititi od nekih udaraca i rece jos nesto)..... Sad ja razmisljsm,camac hocu,motor taj imsm,sta raditi dalje.

Pomozite malo sa idejama,moze osovina,ali je tabanas pa nije bas prakticno.....

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #6 poslato: 13, 02, 2014, 09:57:39 pre podne »
Taj Motor je snage 10-12 konja,ja sm imao valjke pa znam.Pod punim gasom na valjku trosi na ceo dan 10 litara nafte,ne kvari se jedino sto ima vazdusno hladjenje

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #7 poslato: 13, 02, 2014, 10:43:42 pre podne »
Mladjo u pravu si 12ks ima a ne 11kw,znam da malo trosi i da je vazdusar,koliko je to lose sto je vazdusar,a ne vodeno hladjenje?
da li mozes da mi objasnis malo vise oko tog motora,kazes da si ga imao,ja ga imam,ali ga nisam koristio od kako je skinu,osim sto se ponekad upali da odradi malo..... ima anlaser na sebi i ima alternator,ona crna kutija od filtera je pukla,to treba da se napravi ili nesto drugo da se stavi...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #8 poslato: 13, 02, 2014, 10:55:45 pre podne »
Kako ćeš ohladiti taj motor ugrađen u brod, moraćeš da smisliš način da ga ohladiš,  a ta marinizacija će koštati poprilično, ako planiraš kineski metod tu ćeš da umreš od buke a i idiocki deluje -  prodaj to i kupi normalan brodski motor, nema načina da uživaš a da se stiskaš za osnovne stvari poput motora

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #9 poslato: 13, 02, 2014, 11:13:47 pre podne »
Brokeru,covek je lepo rekao da para nema i da hoce da proba sa time sta ima.Vi ste pravili samo obicne prozorcice pa ste ovde na forumu o tome diskutovali i niste kupili gotove jer su vam bili skupi,pa zato coveku treba pomoci u tome sta on zeli i moze pa ako mu uspe uspelo mu je,ako nije die dalje trazi novu soluciju u granicama njegovih mogucnosti.Taj Motor jeste dizel,ali uopste nije tko bucan,nema velike vibracije,ima svoj Ventilator na zamajcu dovoljan da ga ohladi u zatvorenom prostoru (valjak).

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #10 poslato: 13, 02, 2014, 12:21:53 posle podne »
Brokeru u pravu si,ali para nema,zeleo bih da iskoristim to sto ima,kao i pomoc strica.Da ima para ne bih puno razmisljao,ali ..... Znas kako je.
Motor je vazduhom hladjen i ne bi bio unutra u kabini,nasao bih mu neko mesto da ne smeta puno,da se sto vise iskoristi prostora,zena,sitna deca i ostali. Nije bucan i nema nekih vibracija,a mali je potrosac,ne zelim na trke da idem,samo malo pecanja,rekreacije i eventualno neka voznja na kratko.....
Ne znam sta da radim,ako izvisim za hidrauliku,ako je slab motor,da li neko moze da preporuci nesto,a da nije osovina,da ne moram da preskacem preko motora na sred camca,a i taban je pa ce biti jako tesko,skoro neizvodljivo.
Zamisao je da se patos radi od hladno valjanog lima 3mm,a stranice od hvl 2mm,kabinu bi isao sa hlv 1mm i neki drveni rostilj i izolaciju(stirodur ili tako nesto,sto je jeftino),egije bih radio od kutijastih profila 30x30mm ili 20x40mm(toga imam). Da li bi to moglo tako kako je zamisljeno?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #11 poslato: 13, 02, 2014, 14:11:23 posle podne »
Brokeru,covek je lepo rekao da para nema i da hoce da proba sa time sta ima.Vi ste pravili samo obicne prozorcice pa ste ovde na forumu o tome diskutovali i niste kupili gotove jer su vam bili skupi,pa zato coveku treba pomoci u tome sta on zeli i moze pa ako mu uspe uspelo mu je,ako nije die dalje trazi novu soluciju u granicama njegovih mogucnosti.Taj Motor jeste dizel,ali uopste nije tko bucan,nema velike vibracije,ima svoj Ventilator na zamajcu dovoljan da ga ohladi u zatvorenom prostoru (valjak).

Jeste ja sam pravio prozore nešto funkcionalno jako prosto ali se nisam usudio da pravim jedan trivijalni sklop poput motora i prenosa a vi ako mislite da će to moći samo ohrabrujte čoveka da baca novac jer i ovako nije vaš nego je njegov - a na kraju će ga baciti.

Brod ćeš teško napraviti od toga što imaš, bolje sve to prodaj i kupi nešto gotovo - mada će se sigurno sada pojaviti neko da ti kaže da su ti kutijasti profili dobro rešenje. Znači moje mišljenje je da to tako ne može iz puno razloga a ti samo cepaj i srećno

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #12 poslato: 13, 02, 2014, 15:43:08 posle podne »
Brokeru,ne pravim ja brod,pravim obican camac sa kabinom,tabanas od6 do 8m,nista spektakularno,nista fensi.Samo da se moze pecati,okupati,napraviti neki rostilj ili rucak van grada i po potrebi prenociti,porodicna varijanta.E,sada,sto se tice EGIJA,kazu ljudi da moze od debelozidnih cevi i flahova.... Videcemo.
Popodne hocu da uradim servis motora,zamena ulja,filtera,creva i sta jos treba,zamena cetkica na alternatoru i anlaseru....

Van mreže Petar

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #13 poslato: 13, 02, 2014, 15:48:51 posle podne »
Milorade,jedno vreme sam radio sa limovima i profilima,ali nisam nigde video hladno vanjani lim debljine 3mm,gde si ga ti nabavio...

Van mreže milorad

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
    • u pokusaju
Odg: Hatz dizel es 75
« Odgovor #14 poslato: 13, 02, 2014, 16:24:43 posle podne »
Petre,imas ih u dak komercu,imas u dzip komercu,sim ns..... Ima da biras..