Autor Tema: Regata "REKA" 2014.godine  (Pročitano 15849 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zabac

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • www.mojaladja.com
Regata "REKA" 2014.godine
« poslato: 11, 02, 2014, 12:09:49 posle podne »
Regata “REKA” obaveštenje:

Pozdrav svim prijateljima sa vode, donosimo vam sjajne vesti !!!


Obaveštavamo vas da će u periodu od 27.07. do 08.08. 2014. godine biti održana druga regata „REKA“.

Ove godine plovimo dunavom kroz đerdapsku klisuru, a na toj maršuti, ugostiće nas sledeće opštine i gradovi: Stari Banovci (Stara Pazova), Grocka, Smederevo, Kostolac (Požarevac), Veliko Gradište, Golubac, Donji Milanovac (Majdanpek), Tekija (Kladovo), Lepenski vir, Banatska Palanka (Bela Crkva), Kovin i Pančevo...

Radili smo prethodnih meseci na ovoj ideji, znatno izmenili maršutu u odnosu na prethodnu godinu, dogovorili sve detalje sa ostalim opštinama i gradovima domaćinima regate i konačno, prezentujemo vam manifestaciju koja je planirana za 2014. godinu.
Nadamo se da ćete biti zadovoljni idejom o plovidbi najlepšom destinacijom na Dunavu, odlaskom u najveći nacionalni park Srbije i turističkim obilascima koje planiramo u poseti pomenutim mestima.

Mislimo da je ovo jedinstvena prilika da organizovano, sa većim brojem plovnih objekata, mnogobrojnim učesnicima i gostima, uz topao doček domaćina u svakom odredištu... obiđemo ovaj biser naše zemlje, za koji verujemo da mnogi od vas nisu imali prilike da posete.

Očekuje nas izuzetno lepa plovidba, na momente i dosta zahtevna i teška, ponovo jedno lepo druženje, sadržajni programi, turistički obilasci, kulinarski „specijaliteti“... sve ono na šta smo vas navikli na prethodnoj regati.

Budite spremni za ovaj hrabri nautički poduhvat, pripremite svoja plovila, motore, opremu... izdvojte slobodnog vremena i polako krećemo u novu avanturu.
Za sad toliko, a o svim ostalim detaljima bićete obaveštavani u narednom periodu do starta regate, preko raznih sajmova, skupova nautičara, sličnih manifestacija... naravno i putem sajta regate, nautičkih foruma, promo materijala, medija...

Podsećamo vas da pogledate sajt regate: www.regatareka.com i detaljno se upoznate o planu i programu za naredno leto!
Bićemo prisutni na predstojećem sajmu turizma u Beogradu, pa vas pozivamo da nas posetite na našem štandu, da se vidimo i da razgovaramo na temu regate, saslušamo vaše predloge i ideje i da vam pružimo još neka dodatna obaveštenja.

Takođe, bićemo prisutni i na sajmu nautike u Beogradu, krajem marta, na štandu udruženja „DUNAVSKI PROPELER“ na kojem ćemo održati prvu izložbu fotografija sa prethodne regate i fotografija mesta koja nas dočekuju ove godine.

Poslednjeg dana održavanja sajma nautike (nedelja 30.03.) u sali za prezentaciju koja se nalazi u sklopu našeg štanda,  biće održana konferencija povodom regate „REKA“, sastanak učesnika regate, predstavljanje svih opština i gradova suorganizatora i domaćina regate i proglašenje najboljih radova sa izložbe.
Ovom prilikom pozivamo sve učesnike regate , posmatrače, opštine, gradove i mesne zajednice koje su bili i biće domaćini regati i regatašima  da prihvate naš poziv i potvrde svoje učešće u  realizaciji  izložbe fotografija  REGATA “REKA” 2013. -  2014. godine.

Molimo vas da nam dostavite vaše fotografije u toku meseca februara kako bismo sve uspeli da pregledamo, grupišemo i na kraju izložimo na sajmu.
Najbolje fotografije po izboru žirija, biće proglašene poslednjeg dana sajma u okviru konferencije i sastanka povodom regate „REKA“ i simbolično nagrađene od strane organizatora.
Prilikom dostavljanja fotografija   (izraditi fotografije u A4 formatu) treba naglasiti lokaciju, mesto  i datum gde je  fotografija napravljena, sa imenom autora fotografije… i poslati na sledeću adresu:

Turistička organizacija Opštine Stara Pazova, Svetosavska 11, 22300 Stara Pazova,  ili lično članovima organizacionog odbora regate.

Sve ostale informacije možete dobiti pozivom na broj telefona : 066 32 92 32

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #1 poslato: 11, 02, 2014, 13:39:35 posle podne »
Lepo,lepo!
Da li ce poslednja nizvodna stanica biti Tekija ili Kladovo?

Van mreže zabac

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #2 poslato: 11, 02, 2014, 13:45:03 posle podne »
Tekija je poslednja stanica.

A opstina Kladovo ce nas docekati, imacemo organizovane autobuse za prevoz regatasa u obilazak Kladova, Hidro - elektrane, tvrdjave Fetislam, Diane...

Pogledajte na sajtu regate u opciji MARSUTA I PROGRAM REGATE tamo smo postavili citav plan i ono sto smo dogovorili.

Uskoro cemo postaviti taj plan i na sve forume...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #3 poslato: 11, 02, 2014, 13:51:30 posle podne »
Smederevo 1120 km – preko plaže RAJ – Kostolac  1110 = 10 km
zabac,nisam pazljivo citao,ali sam ovo primetio pa nisam hteo ni da nastavljam,nemam vremena.
Valja prekontrolisati sve pre nego sto objavite.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #4 poslato: 11, 02, 2014, 15:55:33 posle podne »
Sve mi je jasno,samo ne znam zasto to uvek organizujete sa preklapanjem Jula i Avgusta.Mnogi ljudi planiraju za god,odmore okrugle datume: 01,15,31,a tu su i privatnici gde ste uzeli najgore vreme po pitanju PDV-a.
Zato Vas molim da jos jednom preispitate datum regate. 55555
Pozdrav! 114
   
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže zabac

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #5 poslato: 11, 02, 2014, 16:13:24 posle podne »
Datum ce uvek biti isti, kako se ne bismo poklapali sa terminima odrzavanja regate Vode Vojvodine, drinske regate, beogradske regate na Savi, beogradskim karnevalom brodova i tamiske regate u Pancevu... Nije slucajno odredjen bas taj datum.

A i vremenske prilike su najpogodnije u tom periodu, sto naravno, ne mora da znaci, ali minimum verovatnoce za kisu je u tom periodu, sto nam se poklopilo i prethodne godine... a takodje, u tom periodu nemamo visok vodostaj koji bi eventualno mogao da nam stvara probleme.

Znamo da mozda nekom ne odgovara taj period, ali uvek ce nekom smetati datum ili nesto drugo, a mi smo gledali kako da bude najbolje za sve, da se ne poklopimo sa drugim dogadjajima slicnog tipa, pa kako je, tako je...

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #6 poslato: 11, 02, 2014, 16:30:51 posle podne »
Ok
,poz! 114
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #7 poslato: 11, 02, 2014, 19:46:21 posle podne »
vidim 40 50 km dnevno u povratku uz dunav to je 8 do 10 sati voznje, dnevno imali smo to jedan dan prosle godine i nije nam bilo dobro od voznje druzenje i provod zaboravi posle toliko voznje. redukujte to malo lepo izgleda na papiru ali u stvarnosti mnoogo voznje.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #8 poslato: 11, 02, 2014, 21:34:18 posle podne »
5o km pa to je tri sata voznje
 stri stri stri stri stri stri

Van mreže zabac

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #9 poslato: 11, 02, 2014, 22:11:30 posle podne »
Jeste, imamo tesku marsutu u povratku, ali ne moze da se redukuje nikako, verujte mi da sam pokusao na sve nacine da to prekratim, medjutim u klisuri ne mozemo da koristimo rumunsku obalu, tako da je to problem, a sa nase strane na obalama, u dva navrata gostujemo u opstini majdanpek (Donji Milanovac i Lepenski vir) i dva puta smo u Golubcu, tako da su to jedine destinacije gde mozemo svi da pristanemo i ne moze se drugacije organizovati... zato sam i najavio da cemo imati malih problema u povratku, zato sto se dosta plovi u nekoliko navrata.

Verujte mi, pokusali smo da obezbedimo pristan i program u selu Dobra, pa u Hajduckoj vodenici, medjutim, nemamo dovoljno mesta za pristajanje, a i lepenski vir smo na silu uglavili, bas iz tog razloga... pa cak i sa rumunima je bilo price da se poseti manastir Mraconia i Decebalova glava, pa da kod njih pristanemo, ali nista od toga, posto je komplikovana procedura oko pasosa, carine, toliki broj plovila, itd...

To jeste problem, ali izguracemo i to... Mislim da smo izvukli maksimum od ove marsute...

Sve u svemu, ovo je najlepsa destinacija za plovidbu u Srbiji i sire... i vredi se pomuciti malo u povratku, ali obici ovaj biser i najveci nacionalni park u nasoj zemlji.

Djerdapska klisura je savrsenstvo i bas zato sto niko tamo ne organizuje ovakav tip regate, mi smo se osmelili i idemo tamo, idemo dalje... Tako je bilo i sa kanalom prosle godine, takodje nijedna regata nije isla tamo, svi su bili skepticni, a na kraju je ispalo odlicno...

Jos cu vam najaviti i to da je sledece godine u planu Sava, ali o tom potom... opet destinacija bez ozbiljne regate, pa cemo malo da razbijemo monotoniju i tamo i svugde gde fale ovakve manifestacije... Hvala Bogu, reke imamo, godine su pred nama, pa polako, stici cemo svugde...


Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #10 poslato: 11, 02, 2014, 23:06:29 posle podne »
Sve mi je jasno,samo ne znam zasto to uvek organizujete sa preklapanjem Jula i Avgusta.Mnogi ljudi planiraju za god,odmore okrugle datume: 01,15,31,a tu su i privatnici gde ste uzeli najgore vreme po pitanju PDV-a.
Zato Vas molim da jos jednom preispitate datum regate. 55555
Pozdrav! 114
 

Isto sam hteo da pitam.
Ko da je Krkobabic organizovao za penzionere...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #11 poslato: 11, 02, 2014, 23:21:13 posle podne »
Zabac cestitke na novoj regati ! :)

ne znam dal je kostolac pametan ... treba dobro razmisliti o njemu kao gradu za pristan ...

tekija ima suvise malu marinu da vas sve primi .. a nevremena znaju da budu ozbiljna tamo ...
lepenski vir sa vode moze da primi do deset plovila...
golubac ako vas bude kao prosle godine zaboravite da cete svi uci u marinu ... ona je uvek dopola puna ... doduse jesu je nesto prosirivali ...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #12 poslato: 11, 02, 2014, 23:23:10 posle podne »
Sve mi je jasno,samo ne znam zasto to uvek organizujete sa preklapanjem Jula i Avgusta.Mnogi ljudi planiraju za god,odmore okrugle datume: 01,15,31,a tu su i privatnici gde ste uzeli najgore vreme po pitanju PDV-a.
Zato Vas molim da jos jednom preispitate datum regate. 55555
Pozdrav! 114
 

Isto sam hteo da pitam.
Ko da je Krkobabic organizovao za penzionere...

E hbga, tebi nikad ne valja.

Na kraju sedneš u auto, i hop na more da se patiš.  lol

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zabac

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 60
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #13 poslato: 12, 02, 2014, 00:06:08 pre podne »
Kostolac je idealno mesto za regatu i pristan, mnogi to i ne znaju, ali tamo postoji dunavac sa uredjenom obalom, plazom, wc - om, tusevima, nautickim klubom... a mesta ima koliko ti volja za sve vrste camaca... SAVRSENO!

Tekija ima dve male marine i gradsku plazu, tako da cemo stati svi, nece biti problema.

Lepenski vir sam naveo kao problem, jasno je to, ali ko moze da stane u obalu, odlicno, eventualno neki da se vezu jedni uz druge, itd...  a ostali na sidrenje i to je to. Videcemo kad stignemo da se malo bolje tamo organizujemo... Ma, bice dobro. Imamo tamo i domacine, pomoci ce i oni koliko mogu da nam obezbede malo vise mesta, polako, imamo jos dosta vremena, sredicemo sve da bude na svom mestu.

Golubac ima lepu marinu, mozemo svi da stanemo bez brige, a da tako i bude, potrudice se organizatori iz Golubca koji ce obezbediti praznu marinu u periodu kad mi budemo gostovali kod njih.

Sto se tice vetra i nevremena, u Donjem Milanovcu gde je to potencijalni problem, imamo vec plan B, tako da se mozemo spustiti u zaliv Porecka reka i tamo biti sigurni.

U Lepenskom viru moracemo na sidrenje u slucaju nepogoda.

Sva ostala mesta su zasticena i bezbedna... Ako racunamo da ce smederevci urediti ove godine ulaz u Jezavu, kako su rekli...

Vodimo racuna o svemu, obilazili smo sve destinacije, planirali rezervne planove, razmisljali o nevremenu, objasnicemo ljudima da svi ponesu svu potrebnu opremu za takve nezeljene situacije, da se ponasaju odgovorno i nece biti problema... a racunamo i na sugestije svih domacina, vase savete i svih ostalih koji su uz nas.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Regata "REKA" 2014.godine
« Odgovor #14 poslato: 12, 02, 2014, 00:27:13 pre podne »
            Il niste bili tamo il ?
            Golubac Vam sigurno nece isprazniti marinu.To ne rade i kada je prvenstvo
Srbije u jedrenju.Lepenski Vir je lepo mesto,ali malo ce se njih vezati za obalu.Treba
reci ljudima da se pripreme i za spavanje na sidru.Ne boli.Nekoliko ce sigurno moci da
se ugura u Boljetin ako im ne smeta trava.Sto se tice Donjeg Milanovca,tj.Porecke re-
ke.Ha tu bi bas voleo da vidim koliko njih moze da se veze za obalu,kad je skoro sva
privatna.Sidro je majka mara,mada za tu destinaciju mora malo kvalitetnije na poje-
dinim mestima bas i ne drzi.
             Mislim da je to bas veliki kolac za pocetak.Ako vas satavi salauka na sred Mi-
lanovackog jezera bice veselo.To mislim za puno camaca tipa skarabudj.Ne zaboravite
da tu nema vezivanja jednog za drugog.Talasi su malcice veci,pa sve to poremete.
             Hajducka vodenica.Ha raj na zemlji.Dosta camaca moze da se veze uz obalu
ali moraju da izbace i sidro pozadi.Obala je nasuta kamenom.Sidro nije problem.Na tom
delu je veci nedostatak vode.Tekija,prica za sebe.Sumnjam da ce u marini biti mesta za
par camaca.Mozda kod pristana od vojske,ali u to doba godine obicno vec ima nekoga
tamo.Plaza  kamp je bozanstvena,pod uslovom da nema vetra.U svakom slucaju svaki
potok koji se uliva u dunav napravio je lepu uvalu,nazalost punu trave.
               Organizator MORA da insistira da svaka ladja ima i rezervno ozbiljno sidro
i dovoljno kanapa.
               Bice to lepo za pracenje. yg   114
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.