Autor Tema: Grcke marine , cene i slicno...  (Pročitano 7851 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Grcke marine , cene i slicno...
« Odgovor #15 poslato: 18, 03, 2014, 00:10:18 pre podne »
Ja kad bih isao ponovo probao bih da izbegnem period od 10.jula do kraja avgusta, jer tad maltemi dere skoro svaki dan, a cesto i nocu ne ptestaje. Pa je sa malim brodom i ako posada nije bas jedrilicarska malo avantura. A cesto i malo vise. Sa vecim brodom je malo drugacije, al sa malim mora dobro da se prati prognoza i tempira prelazak sa ostrva na ostrvo i ako su ostrva blizu.
Posebno je vazno pogoditi kad izaci iz zaliva i ktenuti kroz onaj kanal do skiatosa. Taj kanal je oko 20 milja i ako duva maltemi probijanje je prava muka, na jedra mislim i da ne moze, ili bi trajalo 100 godina, zavisi koliko jako duva, a na motor bi isto tesko islo direktno u vetar i talase. Fora je rano ujutru ako nema vetra, a tad se desi da je slabiji, sto brze dok de ne razduva da se docepa skiatosa, povratak je niz vetar daleko laksi.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcke marine , cene i slicno...
« Odgovor #16 poslato: 18, 03, 2014, 00:39:34 pre podne »
nas zimovnik je uz obali i nema potrebe za kranom ... imaju traktor i sa njim izvlace ladje do 15 metara ... 7 metara je boza...
Mesto je Kala Nera...

Volos ima pristan koji je po meni ok ... Jel bila guzva u Volosu u tom periodu ?

Ja sam cuo da skoro pa i da nema talasa ozbiljnijih posto nemogu da se razmasu ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Grcke marine , cene i slicno...
« Odgovor #17 poslato: 18, 03, 2014, 15:03:29 posle podne »
U samoj luci nema talasa, ali nije bas najmirnije mesto. Lucki bazen je ogroman pa se tu naprave oni sitni talasi ako jako duva.  Inace nije guzva ,uvek moze da se nadje mesto.
Taj volos nekako nije turisticki grad, nema se utisak neke invazije turista. Subotom je verovatno promena smena na carter brodovima, pa je tad mozda malo zivlje. Iz volosa krece dosta carterasa na sporade i po zalivu. Ima ih bas mnogo, plove po vise brodova u grupi, pa kad pristanu u neko selo, sve izjedu i popiju sto nadju. Ona ostrvca pre izlaza iz zaliva su odlicna. Ima i seoce sa vezom koje je bas ok.
A u zalivu talasi nastanu kad vetar okrene na jug i tad nisu veliki ali su lucice i sela manje zasticena od tog vetra pa je tad malo nezgodno.
Verovatno taj vetar retko duva, mene uhvatio u povratku ka volosu i odlicno mi posluzio. Skroz se promenila boja mora u luci kao u dunavu, i meduza na tone u toj mutnoj vodi. Valjda talasi zamute vodu pri obali.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Grcke marine , cene i slicno...
« Odgovor #18 poslato: 18, 03, 2014, 15:05:21 posle podne »
Trebace mi kontakt te suve marine i traktordzije.