Autor Tema: Šta mislite o ovom?  (Pročitano 14072 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #15 poslato: 17, 01, 2014, 10:23:06 pre podne »
Na zalost samo u Srbiji neko ima ideju da proda pola veka star vanbrodski motor kao upotrebnu stvar! Ovaj motor treba da krasi neku kafanu na reci kao eksponat i ukras !!
A na camac nikako ..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #16 poslato: 17, 01, 2014, 10:44:23 pre podne »
Mi, koji smo malo vise upuceni u nautiku znamo kakvi su to motori i koliko stari, ali posto na njima ne pise godiste, a solidno izgledaju, uz to je i marka poznata, kako prosecan kupac moze to da zna, ako motor lepo radi.
Kada pita prodavca koliko je star, sigurno ce odgovor biti "neznam,ali je izuzetno ocuvan,nema tu sta da se pokvari,masini nije bitno koliko je stara,jer ne moze da istruli, vec je vazno u kakvom je stanju..."

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #17 poslato: 18, 01, 2014, 13:25:08 posle podne »
ajde posto smo poceli o oldtimerima... da ne otvaram novu temu,vrijedi li sto ovakav motor i koliko? sa papirima ocuvan 1992 godi[te...  k5     honda bf 15 kratka cizma

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #18 poslato: 18, 01, 2014, 14:48:58 posle podne »
Taj motor je odličan, ja ga imam (7,5) (i to još puno stariji) i rekao bih da bi mogla da se povuče paralela, recimo kao kod automobila, između novog Punta i mercedesa iz 1978 god.
Mercedes iz tog vremena je vanvremenska stvar, na tržištu može da se nađe za 500-600 evra i kada se sredi (da izađe na recimo 2k) onda ga voziš još 5 god. bez da misliš o bilo čemu.

Tako i ta Honda, to je napravljeno da TRAJE, bez mnogo kerefeka i kojekavih našminkanih dodataka, troši 2,5-4l i neće te ostaviti na vodi, samo redovno održavanje, daj mu šta mu i kad treba i nema šta da se misliš.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #19 poslato: 18, 01, 2014, 17:07:53 posle podne »
Po meni Honda pravi najbolje motore...bilo auto bilo vanbrodske... skoro sam kupio yamahu imam jos johnsona 4 ks.... i neznam sto ce mi treci motor...  sB0 a opet me nesto me svrbi... ponudicu mu 500 eura pa ako pristane a bude dobar mozda i trgujem?  http://www.autodiler.me/auto_oglasi_brod/167758# Vrijedi li toliko?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #20 poslato: 18, 01, 2014, 23:09:59 posle podne »
Vredi

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #21 poslato: 19, 01, 2014, 11:21:40 pre podne »
Mislim da je tema odlicna i na pravom mestu ako se tice samo motora ili plovila koja su na prodaju. Umesto da svako otvori novu temu, ovo bi bilo mesto gde bi svako ko je zainteresovan da nesto kupi mogao da zatrazi misljenje od drugih clanova foruma.
Evo, pored LSI da pitam i ja za vase misljenje. Jurim neki motor za moj camac pa naleteh na ovaj oglas. Sta mislite o ovom motoru:
 http://www.kupujemprodajem.com/Volvo-penta-9-9hp-10062138-oglas.htm?filter_id=6969

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #22 poslato: 19, 01, 2014, 12:07:11 posle podne »
Pa to je još starije od ovg LSI,
Sve zavisi šta hoćeš ako ti treba motor da se pomeriš 100 metara gore dole onda je verovatno tako nešto ok. Za nešto ozbiljnije mislim da se mora isprsiti malo više, barem do neke Yamahe ili Honde tih snaga, koje su barem tri puta skuplje

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #23 poslato: 19, 01, 2014, 12:19:21 posle podne »
I noviji motori se kvare i tesko je do dijelova, sto se tice ovih s oglasa broker je dobro napisao za par stotina metara dobar je i tomos i ovo sto se nudi...za sve ozbiljnije boravke pogotovo na dunavu, gdje trenutak kad motor nece upaliti a idu silni brodovi ovisi vlastiti zivot i najmilijih koje vozimo......nikako ne bih preporucio

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #24 poslato: 21, 01, 2014, 08:26:12 pre podne »
Tako i ta Honda, to je napravljeno da TRAJE, bez mnogo kerefeka i kojekavih našminkanih dodataka, troši 2,5-4l i neće te ostaviti na vodi, samo redovno održavanje, daj mu šta mu i kad treba i nema šta da se misliš.

Jesi siguran za tu potrošnju, nešto mi deluje previše? Toliko bi trebalo da troši neki 2T motor, te snage?
Pitam jer sam baš u fazi da zamenim moj Tomos18 sa nekom HONDOM 9,9 4T, ali sam računao da ti četvorotaktni dosta manje troše, tj da honda 7.5 ne bi smela da predje 2-2,5 litara na punom gasu?

@maverick: zato ja idem na Dunav sa dva tomosa (18 i 4), uvek će jedan da upali  kgk

Mene ovaj oglas svrbi...
https://www.kupujemprodajem.com/Honda-9-9ks-15ks-sa-Alnaserom-2001g-10105042-oglas.htm?filter_id=6969

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #25 poslato: 21, 01, 2014, 09:38:00 pre podne »
E pa gledaj, i ja sam tako pre mislio i kada sam ga uzeo trošio mi je oko 4,5 na punom gasu.
Posle remonta, dakle štelovanje ventila, revizija karburatora, nove svećiće (original) doveo sam ga na recimo  vrlo blizu 4l na punom gasu,
Međutim na 2/3 gasa slika je drugačija, 2-2,5 kako kažeš a inače ko vozi stalno sa punim gasom, to samo kad baš treba, sa 2/3 sasvim je dobra brzina.

Taj iz oglasa meni liči na dobru kupovinu, naravno posle probe i uz izvesnu korekciju cene, pogotovu što može na 15KS, onda si pobedio.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #26 poslato: 21, 01, 2014, 17:38:04 posle podne »
Neznam Ljubo kako ste vi nastelovali tu Hondicu al 4l/h za taj motor je abnormalno puno,toliko ne trosi Johnson iste snage 2t na punom gasu eek

Ja imam takav indetican motor samo par godina noviji(bf8 97god) i na nekih 3/4gasa vrti potrosnju 1.7-1.8l/h, i kad bih ga bas maltretirao na punom gasu mislim da ni u ludilu ne bih presao 2.5l/h   6589

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #27 poslato: 21, 01, 2014, 18:22:39 posle podne »
Moguće da je prethodni vlasnik digao specijalu (generalna), znam da je nešto pričao oko toga ali nisam obraćao pažnju.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #28 poslato: 22, 01, 2014, 09:29:04 pre podne »
Obratite paznju na godista motora.U prethodnom periodu sam aktivno trazio motore (najvise na sajtu KupujemProdajem) i kontaktirao sam mnogo prodavaca.Skoro svi imaju istu pricu oko godista (o kojoj ste vec diskutovali) a to je da niko ne zna koje mu je godiste motor ali vecina (koje sam ja kontaktirao) kazu da je iz devedestih.I meni ne bude tesko pa na netu nadjem neku sliku sa motorima i godistima (za Hondu) a za modele kojih nije bilo na slici sam zvao momke u Futogu.Zakljucak:99% ljudi na oglasima je slagalo za godiste.Kada bi im ja rekao da su im motori stariji svi su bili u fazonu 'Da,da upravu ste i ja sam sumnjao".Ovo pisem iz razloga sto ja za starije motore traze isto ili vise para nego za mladje i to im prolazi (Honde '97,'98,'99 godiste cija se cena krece oko 700-750-800 eura oni za tu cenu prodaju motore iz '80-tih)...Pozzz  k5

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #29 poslato: 22, 01, 2014, 12:34:00 posle podne »
trazite svima serijski broj motora, pa proverite online... mislim da je ljepoja ostavio dole u njegovoj temi brdo linkova i uputstva za provere godista ..