Autor Tema: Šta mislite o ovom?  (Pročitano 14096 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Šta mislite o ovom?
« poslato: 15, 01, 2014, 20:09:46 posle podne »
Naidjoh večeras na ovaj oglas:
http://www.kupujemprodajem.com/johnson-33-9492128-oglas.htm?filter_id=103

Šta mislite o ovom motoru?
Kolika je potrošnja?
Koliko je bučan?


Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #1 poslato: 15, 01, 2014, 21:07:12 posle podne »
LSI , Vi kao iskusni forumas , trebalo bi da znate kako da napisete naslov za neku temu !

Zar nebi logicno bilo da ste napisali JONHSON vanbrodski motor ...??? a ne sta mislite o ovome ???
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #2 poslato: 15, 01, 2014, 21:20:34 posle podne »
Ja imam Johnsona 20hp. Bučan jeste. Potrošač jeste ali je dosta pouzdan. Ta 33-ka se prodaje već duže. Pitanje kakva je (servisirana, predihtovana itd)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #3 poslato: 15, 01, 2014, 21:36:35 posle podne »
LSI , Vi kao iskusni forumas , trebalo bi da znate kako da napisete naslov za neku temu !

Zar nebi logicno bilo da ste napisali JONHSON vanbrodski motor ...??? a ne sta mislite o ovome ???


Eto, ga sad!
Da sam tako napisao, čini mi se, ljudi bi pomislili da ja prodajem motor. A mene je samo zanimalo šta ljudi misle o motoru koji sam video u jednom oglasu.
Ali, dobro - prihvatam i kritiku. Možda ipak to i nije bilo tako jasno kako se meni činilo.


Ne znam čiji je motor i nisam hteo da zovem oglašivača, nego baš da čujem da li je neko imao iskustvo sa tim motorom. Jer, za cenu iz oglasa, možda to i ne bi bila loša kupovina za nekog ko nema motor. Mada, porez bibio dosta visok.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #4 poslato: 16, 01, 2014, 06:41:48 pre podne »
 Лазо, тај мотор је још мало па твој вршњак.  ha  ha
Шалим се наравно, имао сам Јонија 30 кс (додуше доста млађег од овог), јак, поуздан, снажан, потрошња око 10-ак литара, мало бучнији, али то је карактеристика двотактних Јонсона. Овај овде, уколико је очуван, може још добро да послужи, а цена није висока.   ffff

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #5 poslato: 16, 01, 2014, 07:32:20 pre podne »
 Srsa,nisi u pravu! Ovaj Dzonson je malo stariji od Laze...   114

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #6 poslato: 16, 01, 2014, 09:03:12 pre podne »
Može da služi kao sidro.... ali mnogo je to novaca za sidro... ja volim Johnsona, ali ovaj je 60 i neko godište...mnogo je star, ali verujem da je pouzdan kao i svi Johnson motori
Dunav je moje more.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #7 poslato: 16, 01, 2014, 16:40:41 posle podne »
Ipak sam ja malo stariji, a to što bi se često reklo da još nisam dozreo i što delujem mladje - to nema veze sa godinama. To je genetska deformacija (u pozitivnom smislu). Da Bog da da se ja nikad ne uozbiljim i ne odrastem.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #8 poslato: 16, 01, 2014, 17:44:41 posle podne »
Da li je moguce da se neko zaista,ali zaista interesuje za ovaj motor da bi kupio/koristio?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #9 poslato: 16, 01, 2014, 18:55:32 posle podne »
Goranče,

Ja mislim da smo sa ovih nekoliko komentara makar malo pomogli novim članovima foruma koji imaju malo ili ni malo iskustva i znanja o motorima.

Oglasi su puni svakojakih ponuda. Zato sam pomislio da ovakvim pitanjem mogu da izazovem (kao što se i dogodilo) reakciju i da onima kojima je potrebno, skrenemo pažnju na neke stvari koje im prodavci verovatno ne bi kazali.

Mislim da bi našem forumu koristilo kada bismo češće pročešljali oglase i kada bismo po neki i prokomentarisali. Verujem da bi pomoglo mnogima da razreše neke svoje dileme.

Često se u oglasima vide motori ili čamci ili već ko zna šta, koji lepo izgledaju, a i cene nisu od onih koje odbijaju. U ovom slučaju, cena uopšte nije visoka i možda taj motor može još godinama sasvim dobro da gura ali dobro je da potencijalni kupci čuju i te stvari o kojima se u oglasima ne piše.

Na kraju, možda neko kad sve sabere i oduzme, proceni da bi ta stvar mogla njemu da zadovolji potrebe, ma šta neki drugi mislili o tome.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #10 poslato: 16, 01, 2014, 20:39:45 posle podne »
Ako neko ima dilemu,nedoumicu to ce i reci,tj pitace sta ga zanima.U suprotnom,ako mi,dokoni,pocnemo nicim izazvano da postavljamo razna pitanja i delimo savete koje niko i nije trazio nece na dobro da izadje...
Camcima i brodovima se plovi,drugu namenu nemaju,bez obzira sto neki od nas misle drugacije,prema tome treba biti hrabar ili nesto drugo pa na svoj camac okaciti motor star 50 godina i misliti da ce sve biti u redu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #11 poslato: 16, 01, 2014, 22:30:40 posle podne »
Prosjecna potrosnja od 15-20 i koji litar....bucan, zastario...dijelova tu i tamo....vise vrijedi kao oldtimer

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #12 poslato: 17, 01, 2014, 10:05:16 pre podne »
Mnogo ljudi koji prvi put kupuju camac,pitaju me za savet koji motor da kupe.Kada im kazem koji su motori dobri,njihov odgovor je da su skupi i da ima "vrhunskih" Johnsona i Evinruda za 200-300 eura.Sta na to reci,vec postaviti kontra-pitanje: sta mislite zasto kostaju 200-300 eura?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #13 poslato: 17, 01, 2014, 10:09:10 pre podne »
...mada.... jedino se Johnson i Evinrude nude 50 godina stari u ispravnom stanju....ali vreme ih je pregazilo, jednostavno nisu ekonomični...
Dunav je moje more.....

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Šta mislite o ovom?
« Odgovor #14 poslato: 17, 01, 2014, 10:19:37 pre podne »
Nude se i Yamahe (trobojke),naravno da ni one nisu za preporuku.
Masine su im koliko toliko ispravne, ali sa oslabljenom kompresijom, uz to imaju paljenje sa platinama i kondenzatorom, koji su prevazidjeni pre 30 godina, jer bacaju slabiju varnicu od elektronskog, samim tim je i teze upaliti motor. Platine su potrosni materijal, treba ih nekada zameniti,ali gde ih kupiti? Kondenzator se moze naci slicnog kapaciteta,ali je on dosta veci od originalnog, pa fizicki ne moze da se upakuje...