Autor Tema: Registracija plovila - 2014. godina  (Pročitano 41984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #30 poslato: 12, 02, 2014, 17:46:41 posle podne »
Da li obaveza poreza nastavlja da tece i nakon isteka registracije,tj. ako pravim pauzu u registraciji og recimo godinu dana,da li moram da platim porez i za taj period?
oops
Ispravka,u pitanju je komunalna taksa za drzanje objekta na vodi,koja je sada valjda ukinuta,ali moj tatko je nije placao ranijih godina pa se sada češe po glavi kako da je plati.On sve to zove porez,pa je zato ispao nesporazum,mada na kraju mu dodje na isto,parice bay bay.

Za odgovor na ovo pitanje moraćete se obratiti nekom pravniku.
Situacija sa taksama je drugačija od poreza na upotrebu plovnih objekata.

Porez na upotrebu se odredjuje od strane države i vezan je za odredjeno plovilo i njegovu upotrebu u jednom periodu. Ukoliko vam je istekla registracija, a novu niste izvršili u narednom periodu, nemate obavezu da platite taj porez. Kada odlučite ponovo da registrujete čamac, platićete porez za novi poreski period.

Kad se radi o taksama, to je prihod lokalnih uprava i one se plaćaju na osnovu upisa u evidenciju lokalnih organa uprave. Mislim (naglašavam: mislim!) da lokalne uprave imaju pravo da naplaćuju taksu i kamatu na kašnjenje, medjutim, kako ja nikada nisam bio u situaciji da platim tu taksu (moj čamac je bio registrovan u Novom Sadu), nisam video ni bilo kakvo rešenje kojim se odredjuje obaveza plaćanja takse, ne mogu da kažem kakva su vaša prava i obaveze. Zato sam rekao da se morate obratiti pravom pravniku - profesionalcu. Ja se samo trudim da pomognem u oblastima koje mislim da znam.

Van mreže Milan_BIGFOOT

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • BIG FOOT
  • Brod tip: ELKO BIG FOOT
  • Marina: PANČEVO
  • Veličina: 5
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #31 poslato: 08, 03, 2014, 21:55:32 posle podne »
Pozdrav svima. Registrovao sam camac na svoje ime prvi put, sve ukupno me je iskostalo oko 15200din. Porez je bio 8500 posto je 22,05 kw I preko 5 m osiguranje oko 2500 je bilo sve ostalo su neke takse i obrazci. Taksa za upis plovila, taksa za tehnicki vanredni pregled izdavanje nove plovidbene dozvole ....

Van mreže Fishing

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Al
  • Brod tip: Camac
  • Marina: dvoriste
  • Veličina: 3.30
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #32 poslato: 22, 03, 2014, 00:47:28 pre podne »
Pozdrav svim clanovima posto nov na forumu imam par pitanja vezano za registraciju camca? sta je potrebno od papira da bi mogao da registrujem camac posto je camac  davno uvezen aluminijumski je nema nikakav serijski broj niti imam za nejga neki papir , tacnije napravio sam izmedju drugara i mene neki ugovorcic cisto onako ali  nije overen i slicno... Sta predlazete da uradim , kako da nabavim neki papiric cuo sam da moze na razne nacine da se izvede to pa molim pomoc iskusnijih kolega . Hvala  7645218764198

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #33 poslato: 08, 04, 2014, 23:12:00 posle podne »
Pozdrav svim clanovima posto nov na forumu imam par pitanja vezano za registraciju camca? sta je potrebno od papira da bi mogao da registrujem camac posto je camac  davno uvezen aluminijumski je nema nikakav serijski broj niti imam za nejga neki papir , tacnije napravio sam izmedju drugara i mene neki ugovorcic cisto onako ali  nije overen i slicno... Sta predlazete da uradim , kako da nabavim neki papiric cuo sam da moze na razne nacine da se izvede to pa molim pomoc iskusnijih kolega . Hvala  7645218764198
Zavisi gde registrujes.U Bgd-- je malo teze, ali jos uvek prolazi u NS,PA i SM izjava o samogradnji.

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #34 poslato: 08, 04, 2014, 23:15:38 posle podne »
Nisam nigde nasao neki odgovor na temu koriscenja vanbrodskih motora s jednog na drugi camac.Naime,imam registrovan camac s vanbrodskim motorom na moje ime, ali bih nekada koristio taj motor na registrovan camac mog prijatelja koji je takodje registrovan, ali kao camac bez motora.Da li je to u skladu sa prpoisima,zna li ko?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #35 poslato: 08, 04, 2014, 23:26:20 posle podne »
Koliko ja znam isto je kao kada vozis tudji automobil!! Znaci , ovlascenje vlasnika motora !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #36 poslato: 09, 04, 2014, 17:14:05 posle podne »
Koliko ja znam isto je kao kada vozis tudji automobil!! Znaci , ovlascenje vlasnika motora !
Deda,sto bi rek'o profa,"promasio se pitanje".

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #37 poslato: 09, 04, 2014, 20:09:58 posle podne »
Pa nisam bas , mora da on onda da prijatelju ovlascenje !!Tudji motor na tudji camac ne moze !! A i prijatelj njemu mora da da ovlascenje za koriscenje camca !! Tako kaze propis !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #38 poslato: 09, 04, 2014, 21:22:07 posle podne »
bila je neka fora ranije... ne znam da li sada to radi ...
kada kupujes motor imas pravo mesec dana da ga probas... bitno je da imas papire za njega u tom periodu ... a policija ne pise kada pocinje tih mesec dana....

ne znam da li je to bilo tacna infromacija...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #39 poslato: 10, 04, 2014, 09:01:00 pre podne »
Jos uvek pise da je vlasnik duzan da u roku od 30 dana prijavi sve promene! Na unutrasnjoj strani plovidbene , desno u dnu !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže vlada156

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: ELKO BIG FOOT
  • Marina: PANČEVO
  • Veličina: 5.6
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #40 poslato: 10, 04, 2014, 09:05:50 pre podne »
Pozdrav svima,

Zadnjih godina se, za one koji nece da registruju kompletno camce, ustalilo da registruju camac na vesla, a potom od prijatelja koji je zvanicno kupio motor dobiju ovlascenje da probaju motor. Na tom ovlascenju koje vazi mesec dana ne pise datum tako da to je bila opcija... Medjutim u mojoj marini u Pancevu se prica kako od novog zakona vise ne prolazi ta opcija. Niko ne zna zasto tako da bih voleo da ako je neko procitao zakon  da nas uputi koja je to izmena dovela do toga?

Drugo ja isto imam Big foot i 30ks i kad sam pitao u kapetaniji rekli su mi da sam treca kategorija zbog motora. Pitanje za kolegu iz Panceva kako je uspeo da prodje kao druga jel to motori od 30 ks ustvari imaju 29.55? Toliko sam izracunao da je granica.

Pozd

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #41 poslato: 10, 04, 2014, 22:44:17 posle podne »
granica nije u konjima neko u kilowatima... kw a ne hp

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #42 poslato: 11, 04, 2014, 08:20:57 pre podne »
Ja sam hteo da registrujem brodić kao čamac na vesla, ali su mi u kapetaniji ljubazno objasnili da nema problema, ali da će ga u tom slučaju registrovati na 1 osobu, jer nije bezbedno da se više ljudi vozi na vesla... Pa sam registrovao sve regularno.

Biće da je još uvek kako na koga naletiš.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #43 poslato: 11, 04, 2014, 10:46:19 pre podne »
I moj je na jednu osobu registrovan... ali tako je već par godina i nikada nisam imao problem, motor ima kupoprodajni ugovor ali nije upisan u plovidbenu
Dunav je moje more.....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Registracija plovila - 2014. godina
« Odgovor #44 poslato: 11, 04, 2014, 23:02:24 posle podne »
Ja sam hteo za prvi put sve po PS-u, dok sam imao čamac nijednom ga nisam registrovao.
Za dogodine će verovatno leći i neki 4T motor pa ćemo videti šta i kako....