Autor Tema: Ovo morate pročitati!  (Pročitano 3387 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Ovo morate pročitati!
« poslato: 30, 12, 2013, 21:22:51 posle podne »
Čisti vodu bez hemikalija - Međunarodno priznanje doktoru Miroslavu Besermenju za inovaciju u kategoriji "ekologija vode"
Ponedeljak, 30. 12. 2013.|08:44 | Izvor: Novosti
   

Budućnost je već počela! Dr Miroslav Besermenji iz Sremske Mitrovice vratio se upravo iz Beča sa predstavljanja jedinstvenog eko-izuma koje je organizovala grupacija "Silver task force group", okićen priznanjem za najbolji izum u kategoriji "ekologija vode". Reč je o uređaju za odstranjivanje nečistoće iz vode bez upotrebe hemijskih sredstava.

- Osnovna karakteristika uređaja "SOFT SOUL" je da ne koristi nikakve filtere niti hemikalije. Princip rada se sastoji u kombinaciji ultra-zvuka, kontrolisane snage i frekvencije, te primene visokotehnološki razvijenog karbonskog nanosunđera. Uređaj u prolazu vodu oslobađa teških metala (As, Cr, Pb), radioaktivnih polutanata, soli, pesticida, organskih materija, nusproizvoda i halogena - nabraja prednosti izuma dr Miroslav Besermenji.

On dodaje da se stepen opterećenosti vode, odnosno prisustva rastvorenih materija - TDS, prati odmah, u realnom vremenu. Ova tehnologija je samoodrživa, a investicija jednokratna. Utrošak struje je na nivou nekoliko običnih sijalica, a s obzirom na to da se, kako ukazuje naš sagovornik, ne koriste ni filteri jonozamenjivačke smole, niti slični procesi, nema zagađenja životne sredine.

Jedinstven postupak

Ovo je trenutno najrazvijeniji postupak prerade vode, kako pijaće tako i otpadne.

- Postupak je toliko moćan da i morsku vodu može dovesti do kvaliteta vode za piće - podvlači dr Besermenji.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #1 poslato: 30, 12, 2013, 22:09:33 posle podne »
A zasto se ovo mora procitati? Ovo je jos jedna glupost za ovaj narod. Probajte da malo proguglate i videceta da o tome nema nigde nista napisano sem u nasih par novina. Ta Silver Task Group nije poznata, nema nikakvog podatka o nekom seminaru ili sajmu u Becu a da je taj Dr. je doktor veterine i predsednik humanitarnog drustva!

Jos nesto, sve te nagrade za izume i pronalazastvo su placene da se dobiju, koliko para platite tu nagradu dobijete! Jeste li nekad culi o nekom izumu ili pronalasku sa tih sajmova da je otisao u proizvodnju! Setite se samo onog naseg genija sto je napravio motor bez pokretnih delova!!! Vide li ga neko?

 7645218764198

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #2 poslato: 30, 12, 2013, 22:49:21 posle podne »
Ovo morate pročitati ali ne morate komentarisati  thumbup

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #3 poslato: 31, 12, 2013, 06:43:31 pre podne »
Ovo morate pročitati ali ne morate komentarisati  thumbup

 ok  ok  ok

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #4 poslato: 31, 12, 2013, 07:49:57 pre podne »
 A što nebi komentarisali?  Mada ,da je bezveze vijest jeste... možda i ne treba...   llll

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #5 poslato: 31, 12, 2013, 08:20:51 pre podne »
A što nebi komentarisali?  Mada ,da je bezveze vijest jeste... možda i ne treba...   llll

Pardon,pogrešno sam se izrazio .Mislio sam da ne morate po svaku cenu komentarisati

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #6 poslato: 31, 12, 2013, 08:49:09 pre podne »
A sto je onda postavljeno? Sta fali komentarisati. Pa nisu samo pozitivni komentari dozvoljeni. Svako ima pravo na svoje misljenje.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ovo morate pročitati!
« Odgovor #7 poslato: 31, 12, 2013, 10:19:16 pre podne »
Možda naslov teme i nije baš najsrećniji - zaista, zašto bi neko morao da pročita tekst? Zato što se meni učinilo da je važan?!

A da li tekst treba komentarisati? Pa, zašto da ne? I zaista nije problem u tome da li će komentar biti pozitivan ili negativan. Problem je u tome kako gledamo na stvari u životu oko nas.

Meni se tekst učinio značajnim jer, prvo što mi je prošlo kroz glavu, možda bi takav pronalazak bio rešenje za stotine hiljada ljudi u Vojvodini koji imaju problema sa snabdevanjem vodom za piće. Ne znam koliko ste svesni tog problema ali ljudi koji žive u Zrenjaninu mogli bi o tome mnogo da kažu. I ne samo oni...

Ali interesantno mi je kako je informacija dočekana "na nož".

Da, tačno je, postoje te organizacije kojima možete da platite i dobijete sertifikat kojim dokazujete kako je vaša kompanija ugledna, kvalitetna - šta god da želite.

Ni ja ne znam mnogo o toj "Silver task force group"-i ali nije tačno da je to neka nepostojeća organizacija.

Field Fisher Waterhouse je najveća regulatorna grupa EU sa sedištem u Briselu. Za njih kažu da su kamen temeljac zaštite inovacija i regulativa koje su u vezi sa otkrićima i primenom proizvoda.
Koga ne mrzi, ovde bi mogao da pročita nešto o tome ko su i šta rade: http://www.ffw.com/pdf/EU%20Regulatory%20Group%20%20July%202013.pdf .

U tom tekstu, u odeljku pod naslovom REACH naći ćete i deo:
EU Silver Task Force - Setting up and managing the European Silver Task Force and defending all notified silver form/product type combinations in the EU review program. Providing legal advice on data protection, dossier submission and overlap with REACH Regulation.
U najkraćem, bave se zaštitom proizvoda na bazi ili u kombinaciji sa srebrom, pružaju pravno zakondavne savete, uputstva za formiranje dosijea i td.

Naći ćete na: http://www.tsgusa.com/news/epa-pr-notice-2013-1-silver-task-force-north-america.htm#.UsKCm7SDqnI i informaciju i o tome da je u maju ove godine formirana i severnoamerička organizacija čiji članovi su neke od najvećih svetskih firmi u oblasti hemije:
Apyron Technologies, BASF Corporation, Bio-Gate AG, BioLab, Inc., Calgon Carcon Corporation, Chemviron Carbon Ltd., Clariant Corporation, Corning Inc., Dow Chemical Company, Eastman Kodak Company, Enrich Products, Inc., Fairey Industrial Ceramics, Ltd., Fuji Chemical Industry Co. Ltd., Ishizuka Glass Co. Ltd., King Technology, Inc., KX Technologies LLC, LiquiTech, Inc., Mason Chemical Company, Microban Products Company, NanoBioMatters Industries S.L., NanoHorizons Inc., Pool Products Packaging Corporation, ProEdge Dental Products, Inc., RUDOLF GmbH, Sanosil International, LLC., sBioMed, LLC., Sciessent LLC, Sinanen Zeomic Co. Ltd., Sterisil, Inc., TaikiUSA Inc., Thomson Research Associates International Ltd., Thor Specialties, Inc., Zodiac Pool Systems, Inc.

Dakle, rekao bih da, možda, informacija koju sam ja pronašao i preneo vama, i nije baš sasvim neosnovana. Možda samo nismo uspeli da pronadjemo informaciju o tom sajmu.

A šta se dogodilo sa tim motorom bez pokretnih delova? Ko bi ga znao? Možda je to zaista bila "šarena laža", a možda je taj pronalazak doživeo sudbinu mnogih koje je pojeo mrak jer nekom nije odgovaralo da ti pronalasci zažive.
Čuli ste za pronalaske Nikole Tesle koji su nestali; čuli ste za pronalaske vezane za tzv. "gorivu ćeliju"... Mnogo toga je poklopila sila nečijih interesa.

Ja bih ipak voleo da je ovaj postupak prečišćavanja vode nešto realno i nešto što će zaživeti i što će učiniti da problemi mnogih u svetu postanu prošlost i da svakom bude dostupna ćista i zdrava voda za piće.