Autor Tema: Ma znam....samo ste mene cekali!!!  (Pročitano 3708 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« poslato: 26, 07, 2009, 12:26:45 posle podne »
Pozdrav svima!

Drago mi je da sam postao clan jednog ovakvog drustva!

Pa da vam se i malo predstavim. Zovem se Aleksandar, '83 sam godiste. Iz Kragujevca sam.
Na ovaj forum sam stigao jer bih jako voleo da dodjem do nekog brodica, cisto zbog uzivanja na vodi, upoznavanja nasih lepih krajeva itd. Nisam sklon ribolovu. Mejdutim, do sada nisam imao prilike da se sretnem sa camcima, brodicima, propisima o plovidbi i sve sto je vezano za boravak na reci, jezeru... Pa bih vas zamolio da mi pomognete, svojim savetima, iskustvima, znanjima od najbanalnijih stvari tipa kako doci do dozvole...pa do onih krucijalnih.

Ovo je tip camca koji bi me interesovao...naravno, ne specijalno taj model i specijalno ta velicina, ali nesto na tu "foru". Svakako da cu sve savete, primedbe, sugestije, pljuvanja rado prihvatiti.



Tek pre nekog vremena sam poceo da se interesujem za ovu temu. I naravno imam gomilu pitanja koja mi se vrzmaju po glavi. Pa cu za pocetak izneti nekoliko. Mozda ce vam se ta pitanja i komentari uciniti smesnim i neandertalskim ali vas molim za razumevanje, totalna sam neznalica o ovoj temi,ali sam itekako spreman da ucim.

1. Ono sto sam do sada lutajuci internetom shvatio je da se camci, mogu izradjivati u principu od nekoliko vrsta materijala, al lim, celik i plastika (staklo-plastika), drvo. Voleo bih da cujem vase komentare, sta vi preporucujete.
2. Vecina tih camaca moze se naruciti u gitu ili potpuno opremljena. Sta vi mislite, da li je isplativije raditi sam enterijer i ostalo opremanje. Naravno, napominjem da imam uslova za sve, ali sve vrste bravarskih, stolarskih i drugih radova.
3. Vrste motora i neke preporuke.
4. Instrumenti i tehnicka oprema koja je potrebna jednom ovakvom brodicu. I koliko otprilike kosta da se opremi jedan ovakav brodic, dakle otprilike i ne preterano luksuzno.
5. Kako se polaze ispit i dobija dozvola? Literatura? Mozda neko ima u pdf pa da posalje. Ja sam na jednom sajtu nasao sledece: Obelezavanje broda, Zvucni signali, Kategorizacija plovnih puteva, Klasifikacija unutrasnjih plovnih puteva, Obelezavanje na plovidbenim kartama, Osnovne odredbe o plovidbi, Zakon o pomorskoj i unutrasnjoj plovidbi. A prema tom sajtu potrebno je sledece ispite poloziti da bi se dobila dozvola:

1. Opšti deo (ustavno uređenje, radni odnosi, upravni postupak
2. Plovidbeni propisi na unutrašnjim plovnim putevima
3. Osnovi navigacije
4. Plovni objekti i njihovo korišćenje
5. Poznavanje motora
6. Osnovi pružanje prve pomoći
7. Praktični ispit

Ako mi mozete pomoci da dodjem do literature, najbolje u pdf formatu, bicu vam veoma zahvalan. Kakva je uopste procedura kod polaganja? Da li ima neke obuke? Da li je potrebno imati svoj camac pa polagati?


Uf, preterao sam. Ali shvatate sta me u stvari muci. Voleo bih da mi pomognete. Hvala svima unapred!!!!!!


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #1 poslato: 26, 07, 2009, 13:32:38 posle podne »
Prvo, dobro ti nama dosao  :drinks:
a drugo, sve sto si do sada pitao, a moram priznati ni jedno pitanje nije suvisno a najmanje glupo, kao sto rece zoran022, mozes naci odgovore na raznim temama na ovom forumu. Znaci polako za kompjuter i otvaraj temu po temu pa tamo gde nesto nadjes da te interesuje a nije ti sve jasno, odmah tu u temi postavis pitanje i vrlo brzo ce se naci neko ko ce ti dati pravi odgovor.
A sto se broda tice, da bi dobio odgovor od cega ga napraviti i sta staviti u njega, prvenstveno zavisi od toga gde bi ga koristio (more, reka, jezero.....), i koliko novca bi mogao uloziti u njega. Znaci nema uopstenog odgovora vec tacno pitanje - tacan odgovor.
Pozzzzzzz :good:

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #2 poslato: 26, 07, 2009, 13:49:53 posle podne »
Hvala na toplim recima dobrodoslice. Ok, pretrazicu forum....

A sto se tice pitanja, gde bi se koristio taj brodic...pa najvise reke i jezera...mada mogao bi nekad i da izadje i na more. Jel moze to nekako oba tri?

A sto se para tice. Pare nisu problem, para nema. Ja sam pitao eto samo za neku orijentacionu procenu...jer bas nisam u toku sa cenama opreme i tako to....zeleo sam da znam, na koji trosak mogu otprilike da racunam.

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #3 poslato: 26, 07, 2009, 13:56:31 posle podne »
 
 Arguse dobro nam dosao :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #4 poslato: 26, 07, 2009, 14:55:49 posle podne »
arguse dobro dosao , panonka u full opremi je oko 25.000 evra , kupis u premixu i onda vozis kod njihovog autorizovanog "enterijeriste" koji ce da ga uredi ....



Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #5 poslato: 26, 07, 2009, 15:23:04 posle podne »
E voleo bi da upoznam lika koji istrese 25k eur za Panonku...  :suicide:
MPE

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #6 poslato: 26, 07, 2009, 16:00:14 posle podne »
Dobro, kao sto rekoh, nisam ja bas zainteresovan za nju iskljucivo...vec eto neki brodic slicnih dimenzija i slicnog izgleda. Ali i ja se slazem da je to mozda malo previse.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #7 poslato: 26, 07, 2009, 19:05:30 posle podne »

A sto se tice pitanja, gde bi se koristio taj brodic...pa najvise reke i jezera...mada mogao bi nekad i da izadje i na more. Jel moze to nekako oba tri?



Pozdrav i dobrodošao,

odgovor nao tvoje pitanje je može ali ćeš u većini slučaja tu varijantu morati lepo platiti. Sa druge strane možda i nije loše pogledati za početak neku pasaru, dalmatinku ili gradac. To su nekako univerzalne varijante i nisu puno skupe.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #8 poslato: 26, 07, 2009, 19:24:23 posle podne »
Ma ljudi, (a narocito Arguse), 25.000? Eeeeej!

Pa Dule Regala ceni 8k, a ne verujem bas da on ne zna sta radi, ili da ga poklanja!
http://www.mojaladja.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=4&catid=1&Itemid=1

Inace Arguse, prosetaj se malo do oglasa na portalu, cisto da steknes predstavu...
http://www.mojaladja.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_category&catid=1&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=1

25 iljada?  :lol:
MPE

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #9 poslato: 26, 07, 2009, 21:02:34 posle podne »
Kao prvo: Dobrodošao! :drinks:
Kao drugo: Pre jedno par godina sam ja banuo na jedan drugi nautički forum i počeo da postavljam ista "glupa" pitanja!  :taunt: :taunt:
Kao treće:Imamo jednog drugara koji je sa par takvih pitanja rasturio jedan nautički forum!!! :lol:
Ali to se ovde ne može desiti.

na sledećem linku ćeš naći više tema koje obrađuju polaganje za Upravljača motornog čamca
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?board=15.0

na ovom linku ćeš naći dosta stvari koje su ljudi sami radili na svojim lađama, ali i razne rasprave i polemike o vrstama materijala
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?board=13.0

Tako, to ti je "literatura" za početak! :dance:
Većina tema je grupisana u forume i podforume i donekle logički sortirana. Tako... samo polako, kad zapne pitaj! :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #10 poslato: 27, 07, 2009, 08:49:40 pre podne »
Ja sam na jednom sajtu nasao sledece: Obelezavanje broda, Zvucni signali, Kategorizacija plovnih puteva, Klasifikacija unutrasnjih plovnih puteva, Obelezavanje na plovidbenim kartama, Osnovne odredbe o plovidbi, Zakon o pomorskoj i unutrasnjoj plovidbi. A prema tom sajtu potrebno je sledece ispite poloziti da bi se dobila dozvola:

1. Opšti deo (ustavno uređenje, radni odnosi, upravni postupak
2. Plovidbeni propisi na unutrašnjim plovnim putevima
3. Osnovi navigacije
4. Plovni objekti i njihovo korišćenje
5. Poznavanje motora
6. Osnovi pružanje prve pomoći
7. Praktični ispit

...Dobro dosao...
znam i nakom sajtu...sve je to pro forme, javi se kad budes resio da polazes....
za brod, strpljivo ( u skoli nas je kapetan Laza ucio da je najbolje oruzje mornara strpljenje ) naci ces svoj brod iz snova, samo se prvo upoznaj sa mogucnostima, prednostima i manama raznih plovila i naci ces ono sto tebi treba...ili ces kao Giga, napraviti brod po svom ukusu...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #11 poslato: 27, 07, 2009, 11:25:37 pre podne »
Ja sam na jednom sajtu nasao sledece: Obelezavanje broda, Zvucni signali, Kategorizacija plovnih puteva, Klasifikacija unutrasnjih plovnih puteva, Obelezavanje na plovidbenim kartama, Osnovne odredbe o plovidbi, Zakon o pomorskoj i unutrasnjoj plovidbi. A prema tom sajtu potrebno je sledece ispite poloziti da bi se dobila dozvola:

1. Opšti deo (ustavno uređenje, radni odnosi, upravni postupak
2. Plovidbeni propisi na unutrašnjim plovnim putevima
3. Osnovi navigacije
4. Plovni objekti i njihovo korišćenje
5. Poznavanje motora
6. Osnovi pružanje prve pomoći
7. Praktični ispit

...Dobro dosao...
znam i nakom sajtu...sve je to pro forme, javi se kad budes resio da polazes....
za brod, strpljivo ( u skoli nas je kapetan Laza ucio da je najbolje oruzje mornara strpljenje ) naci ces svoj brod iz snova, samo se prvo upoznaj sa mogucnostima, prednostima i manama raznih plovila i naci ces ono sto tebi treba...ili ces kao Giga, napraviti brod po svom ukusu...
Bravo Jerry,mudro zboris :)

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #12 poslato: 31, 07, 2009, 00:11:01 pre podne »
 :drinks: dobrodosao sumadinac

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #13 poslato: 31, 07, 2009, 09:06:38 pre podne »
Dobro došao !   :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže Argus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • myspace
Odg: Ma znam....samo ste mene cekali!!!
« Odgovor #14 poslato: 03, 08, 2009, 12:45:34 posle podne »
Hvala svima pre svega na toplim recima dobrodoslice, ali i na prakticnim savetima!!!