Autor Tema: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?  (Pročitano 4104 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« poslato: 13, 11, 2013, 18:37:18 posle podne »
Pozdrav svim pecarošima, a naročito šarandzijama  114!

Pre par godina sam postavio pitanje za Žilavu. Imao sam jaku želju da odem i da se uverim u taj majdan za ribe svih vrsta.
 Mnogi ljudi su mi odgovorili pa čak se i povela priča maksimalno ozbiljan za grupni odlazak na ostrvo.
Slali su ljudi dobre volje mape, karte tačno obeležena mesta gde se koja vrsta ribe najbolje javlja i još mnogo drugih korisnih informacija.
Kad sam čuo da su strujaroši opustošili još jedan deo Dunava( Žilavu) izgubio sam volju.

Pošto nemam iskustva na tom delu Dunava, zamolio bi sve pecaroše dobre volje da me upute makar od prilike na cenjenija šaranska mesta.

Život je jedan a Dunav večan

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #1 poslato: 13, 11, 2013, 19:01:25 posle podne »
Pitanje lokacijski opredeljeno iznad Novog Sada, ali Zilava i ostali bolji tereni su mnogo km nizvodnije.
Strujarosa ima svuda ali je njihova uloga u smanjenom ulovu precenjena. Letos sam dva meseca bio na Dunavu u tim delovima oko Zilave i svakog dana na razdaljini od 50tak metara gledao kako lokalni expert upeca iz camca svaki dan po nekoliko sarana 3-5kg menjajuci mesta, bacivsi samo 2-3 sake zita u vodu pre pocetka.
Bez hranjenja dzakovima kukuruza, bez boila i skupe dodatne opreme (signalizatori, rodpodovi, satori i sl.).
Naravno da ima dobre stapove i specijalne arome za valjak na koji peca, ali ima i veliko znanje. A i izdrzljivost, jer kada vecina onih koji pecaju smudja krenu oko 10h kuci, on pocinje i po najvecoj vrucini ostane na Dunavu do 17h.
Toliko je uspesan da mu mozes naruciti svaki dan sarana sa malom sansom da ti ne ispuni zahtev.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #2 poslato: 13, 11, 2013, 21:27:55 posle podne »
Mi sarandzije smo cudna sorta,ja po njih dolazim iz Beograda "ispod" N.Sada a ti bi "iznad". thumbup
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #3 poslato: 14, 11, 2013, 07:39:09 pre podne »
Ronac nisam plovio dalje od Novog Sada. Imamo želju da ja i moj prijatelj Puć Puć krenemo u predstojećoj sezoni na nekih 15-20 dana.
Mišo zna se ko su i kakvi pecaroši Šaranske ribe. To što ste napisali je sve tačno, to radim i ja ovde na Srednjim vodama.
Natovaren kukuruzom i prekrupom i tajnim špecijama nije mi teško da krenem kada dodje vreme pa da stanem gde mi se dopadne.
Mislim da je ovako mnogo efikasnije.
Znam da svako ljubomorno čuva svoje mesto. Za mesto postoji neki kodeks, da ne staneš na tudje mesto gde neko hrani.
Sa obzirom na okolnosti nisam u situaciji da idem svaki vikend na tu stranu i da pumpam mesto.

To bi bila mala avantura upoznavanja Dunava u tom toku a ujedno i u pecanju. 114


Život je jedan a Dunav večan

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #4 poslato: 14, 11, 2013, 10:21:12 pre podne »
"Znam da svako ljubomorno čuva svoje mesto. Za mesto postoji neki kodeks, da ne staneš na tudje mesto gde neko hrani...."

Slažem se ali i tu ima preterivanja. Pre nekoliko dana bio sam na Srednjim vodama i to baš na mestu na kome godinama pecam i koje sam ja otkrio. Onda dolaze likovi sa 3 broda i jedan krene da se dere da oni tu dolaze vikendom stalno i zašto sam tu stao itd. A njega sam odmah poznao jer je pre stajao na drugom mestu ispod i snimio je da ja tu vadim pa je onda krenuo da dolazi petkom da zauzme mesto preko vikenda.
Bilo je tu i nekoliko lokalaca iz Pančeva koje poznajem i koji su ga baš onako hladno odmerili, ne bio mu ja u koži ako mu nešto zapne na vodi.

Nisam hteo da ulazim u konflikt i sebi kvarim divan dan na vodi mada sam bio na ivici da mu priredim doživljaj koji neće zaboraviti. Obično idem radnim danom, retko vikendom a i ako idem tada onda na neko drugo mesto a i kada vidim da je neko na "mom" mestu jednostavno se pomerim na sledeću lokaciju. Ovo sam progutao, ostao tu još par sati tek da vidi da ne može po njegovom a onda otišao jer sam ionako planirao odlazak u to vreme.

Hoću da kažem da na vodi ne postoji "moje" ili "tvoje" mesto. Sve je to naše pa ko pre stigne i nema ljutiš. Ostaje mogućnost da se lepo zamoli čovek da se pomeri, uz ljudski pozdrav a možda i piće i konflikta onda nema.

Dalibore, vidim da ideš na Srednje vode a i ja pa možemo da se udružimo i održavamo neko mesto za pecanje a i za Žilavu sam spreman samo još da kupim brod, ipak šiklja nije za takvu avanturu.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #5 poslato: 14, 11, 2013, 10:49:42 pre podne »
"Ronac nisam plovio dalje od Novog Sada. Imamo želju da ja i moj prijatelj Puć Puć krenemo u predstojećoj sezoni na nekih 15-20 dana."
  Ima ispod N.S. lepih saranskih mesta narucito kod ljubavnih ostrva.To su razlivi preko puta Futoga,onaj kanal pre Beocinskog kamena,sarani su  kapitalci od 6 pa do preko 15 kg.A najveca saranska meka je Susek tj Susecki kanal.Pa bistro dogodine! 25648 a0335 56568 114 f5
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #6 poslato: 14, 11, 2013, 11:21:28 pre podne »
"Ronac nisam plovio dalje od Novog Sada. Imamo želju da ja i moj prijatelj Puć Puć krenemo u predstojećoj sezoni na nekih 15-20 dana."
  Ima ispod N.S. lepih saranskih mesta narucito kod ljubavnih ostrva.To su razlivi preko puta Futoga,onaj kanal pre Beocinskog kamena,sarani su  kapitalci od 6 pa do preko 15 kg.A najveca saranska meka je Susek tj Susecki kanal.Pa bistro dogodine! 25648 a0335 56568 114 f5

Verujem ja da ste se vas dvojica dobro razumeli ali nećete se valjda naljutiti zbog ovog komentara koji sledi.

Vi, šarandžije ste stvarno čudna sorta i zaista sve činite da zbunite "konkurenciju".
Ako je nešto ispod Novog Sada, onda to ne mogu biti ni Susek ni Futog - koliko ja znam, to je iznad Novog Sada tj. uzvodno.

Dakle šarandžije, ovog puta smo vas provalili! Bolje da tražite druga mesta - sad ćemo mi svi da nagrnemo na ova koja ste pominjali.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #7 poslato: 14, 11, 2013, 11:54:14 pre podne »
"Ronac nisam plovio dalje od Novog Sada. Imamo želju da ja i moj prijatelj Puć Puć krenemo u predstojećoj sezoni na nekih 15-20 dana."
  Ima ispod N.S. lepih saranskih mesta narucito kod ljubavnih ostrva.To su razlivi preko puta Futoga,onaj kanal pre Beocinskog kamena,sarani su  kapitalci od 6 pa do preko 15 kg.A najveca saranska meka je Susek tj Susecki kanal.Pa bistro dogodine! 25648 a0335 56568 114 f5

Verujem ja da ste se vas dvojica dobro razumeli ali nećete se valjda naljutiti zbog ovog komentara koji sledi.

Vi, šarandžije ste stvarno čudna sorta i zaista sve činite da zbunite "konkurenciju".
Ako je nešto ispod Novog Sada, onda to ne mogu biti ni Susek ni Futog - koliko ja znam, to je iznad Novog Sada tj. uzvodno.

Dakle šarandžije, ovog puta smo vas provalili! Bolje da tražite druga mesta - sad ćemo mi svi da nagrnemo na ova koja ste pominjali.

Dragi moj LSI
ja odgovaram nasem drugu Daliboru na pitanje "Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?"(a govori o:"Pre par godina sam postavio pitanje za Žilavu. Imao sam jaku želju da odem i da se uverim u taj majdan za ribe svih vrsta.")pa sam u tom stilu nastavio da ga ne zbunjujem,nisam racunao na to da cu druge zbuniti. upavusi
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #8 poslato: 14, 11, 2013, 11:58:14 pre podne »
a o mojoj dobroj nameri govori moj prvi post u ovoj temi gde je naglaseno iznad i ispod hi

Mi sarandzije smo cudna sorta,ja po njih dolazim iz Beograda "ispod" N.Sada a ti bi "iznad". thumbup
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #9 poslato: 14, 11, 2013, 13:03:44 posle podne »
"Znam da svako ljubomorno čuva svoje mesto. Za mesto postoji neki kodeks, da ne staneš na tudje mesto gde neko hrani...."

Hoću da kažem da na vodi ne postoji "moje" ili "tvoje" mesto. Sve je to naše pa ko pre stigne i nema ljutiš. Ostaje mogućnost da se lepo zamoli čovek da se pomeri, uz ljudski pozdrav a možda i piće i konflikta onda nema.


http://forum.navodi.com/viewtopic.php?t=3163&postdays=0&postorder=asc&start=15

Popricao se sa Acim Corom i napunio sam rezervoare vodom, dok se Malisa izjurio sa njegovim drustvom na obali i polako se mi vracamo u kamp. Dolazimo do kampa i vidimo "Istranku" vezanu na nasem mestu specijalno prilagodjenom za pramac Seve i gde vec dva meseca boravimo. Kada sam prisao sasvim blizu, preko megafona sam se obratim coveku na obali koji je pokusavao sa obale da nesto upeca sa blinkerom. Kratko sam mu objasnio da je stao na mesto gde vec dugo kampujem i treba da se pomeri da bih ja pristao na uredjeno mesto za Sevu. Covek se nasmejao i rekao da imam mesta da stanem gde ja hocu, a da se ovo mesto njemu svidja i da ce on tu ostati ! Odmah sam video da se radi o coveku koji i ne shvata sta je drugarstvo i kampovanje, ili mesto koje hranis za pecanje, pa posto do dogovora i resenja momentalnog problema nije imalo smisla voditi razgovor, ja sam primenio metodu iz zivota, koja je po nekada nuzna.
Istranke su krajem '70-tih i '80-tih, ukrasavale Beogradski akvatorijum !
 Prislonio sam malim gasom pramac Seve o zrcalo "Istranke" i polako poceo da je izguravam na obalu. Pridoslica prvo nije verovao svojim ocima sta se desava sa njegovom ladjom, a onda je brzo shvatio svoj polozaj i zamolio me da stanem i oslobodim mu camac, a on ce pecati na drugom mestu




Pon, 11 Nov 2013 12:25:31   Misha D    

Povodom vase price "Pasara" i vaseg neprimernog ponasanja kod öslobadjanja rezervisanog i hranjenog mesta za privez.
 Bez obzira na vase visegodisnje iskustvo cudno je da sebi uzimate za pravo da zaposednete bilo koji deo obale sa tvrdnjom da je ono vase i da tu hranite ribu.
 Takvo pravo ne postoji ni u zakonu ni u obicajima i ja se vama ili bilo kome drugome nikada nebih pomerio kada bi tvrdili da je to bas vase mesto.
 To sto je neko postavio klupicu i razapeo neke najlone, pa cak i stavio tablu da je to posed nekog Pere ili Laze ne znaci meni ni ostalim nauticarima nista.
 Obale su slobodne za sve koji plove, a ponasanje sebicnih se moze videti na celom potezu Save od ostruznickog mosta do Zabrana, pa cak do Boljevaca, na Paradajz ostrvu i na slicnim blizim lokacijama oko Beograda na Dunavu.
 Pre dve godine sam posekao sve flase na Tisi kojih od 1.km do mosta kod Titela ima na desetine, pa posle cuh da je vlasnik polovine tih flasa jedna te ista osoba koja pokusava da ih rentira drugima.
 Bilo bi zanimljivo da bilo ko uzme sebi za pravo da tako obelezi vecinu prilaza obale oko Ratnog strva, Malih Voda i da kaze tu niko ne moze da stane jer taj bas tu hrani ribu. Ako je zeljan mesa naka hrani stoku, to je drustveno korisnije.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Gde su "Šarani" iznad Novog Sada?
« Odgovor #10 poslato: 14, 11, 2013, 22:05:03 posle podne »
Raznih pecaroša ima. Ali najskuplji vid pecanja je sigurno šaranski ribolov pa odatle sve te nesuglasice i nerazumevanja.
Kada pecaš 4 godine na jednom te istom mestu mislim da ne bi trebalo da bude problema ko tu peca. Fora je u tome da kada se napusti mesto, obično nedeljom
Evo pristižu smederevci pasare i svi manji čamci ogromnom brzinom.
Znaju da se mesto hrani redovno i kako treba.
Drugo je kada stanes danas ovde a sutra tamo. Izvadiš štapove pa šta bude da bude. I u tome ima lepote.
Zato markiramo mesto da bi drugi shvatili kako se peca šaran. A ne da stanem sa strane i gledam kako neko hrani mesto pa sutra stanem na njegovo mesto.
Nigde ne piše da je to mesto zapljunuto ali gde baš da staneš na mesto koje se hrani od tolikog Dunava.

Ronac 114 ok   
Život je jedan a Dunav večan