Autor Tema: Drustvena odgovornost...  (Pročitano 10380 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Drustvena odgovornost...
« poslato: 08, 11, 2013, 18:39:16 posle podne »
Evo uskoro ce 6 godina od otvaranja sajta za narod...
(6 godina od registracije prodje letos)

U pocetku bese malo teze , ali smo se brzo zaleteli... Dosta ljudi se preko "www.Mojaladja.com" upoznalo, spojilo , posvadjalo, plovilo zajedno... e a to je veliki uspeh u ovoj zemlji , bas veliki  .... Bilo je tu mnogo lepih, a i nesto ruznih trenutaka... Na srecu mnogo vise je onih lepih tako da smo svi u plusu,  ovako gledajuci u nazad prilicno sam zadovoljan kako je sve krenulo i kako tece...

Mnogo ljudi je pitalo kako se sajt finansira i odakle novci za zastavice, servere, software , odrzavanje i slicno... "Ktitor" je moja firma, jer sam smatrao da je drustvena odgovornost bitna i da bi svako trebalo da uradi nesto za svoju zemlju i svoje okruzenje...

Ako pogledate statistiku imamo skoro 100.000 poruka, sa brisanjem starih tema blizu smo cifre od 150.000 poruka... Na tu kolicinu , koliko god nas kritikovali , tesko da nije receno nesto pametno : )

Po Google-ovoj statistici sajt dnevno nas poseti oko 2000 ljudi, a mesecno oko 30.000 korisnika dodje na sajt... Naravno nisu svi regostrovani, ali nas jako mnogo cita svakodnevno....

www.MojaLadja.com je pored okupljanja ljudi imala i par akcija vrednih pomena:
-Prvi postavili sajt gde svako moze da pita sta ga muci , i svako moze da priskoci u pomoc i pomogne bez bojazni od banovanja, brisanja i slicno
-Prvi smo organizovali regatu posle mnogo godina u Srbiji i pokrenuli niz drugih regata i okupljanja na nasim rekama
-Prvi krenuli da dozvoljavamo slobodno reklamiranje i besplatnu promociju svim trgovcima nauticke opreme
-Pokrenuli smo sa mrtve tacke "nauticki internet"u zemlji i bili iskra formiranja mnogih novih sajtova (Akin, Duletov, Gogin, Perin...) u zemlji
-Prvi organizovali besplatne male oglase za nautiku 
-Prvi organizovali humanitarnu akciju i poklonili camac
-Prvi pokrenuli javni AIS sistem u Srbiji
-Prvi osnovali online nauticku Biblioteku na Balkanu a mozda i sire
...

Ima toga dosta... ali neka drugi pricaju  ...

E zasto ja ovo sve pisem , zato sto sam posle 6 godina poceo da budem prezauzet i imam sve manje vremena koje bih posvetio sajtu ... Te bi bilo dobro da se iskristalise jos ljudi koji bi hteli , svojim idejama i zalaganjem,  da doprinesu razvoju nautike , ekologije i izlasku na reke i druge akvatorijume u nasoj zemlji...

Eto ovo je neka vrsta konkursa (nisam rekao demokratskog) oko toga da li jos nekome drustvena odgovornost znaci nesto ...




Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Drustvena odgovornost...
« Odgovor #1 poslato: 08, 11, 2013, 19:48:19 posle podne »
Nikola,

Ja nisam bio medju prvima koji su se pridružili ekipi foruma ali da se videti da odvajam dosta vremena. Radim to zato što sam upravo i sam video sve ono što je u vašem tekstu napisano. Smatram da dobri ljudi treba da se organizuju i druže i na ovom forumu sam našao upravo to. Bilo je i onih drugih ali oni se ili nisu zadržali dugo ili su na kraju shvatili da ne mogu po svome da modeliraju ljude, da ima onih koji bi ipak samo da uživaju, da se druže i da budu samo obični ljudi.

Mislim da tu atmosferu treba da čuvamo i negujemo.

I ne slažem se sa Poljom kad kaže da sajt samo što nije zamro. Samo, već duže vreme, nema rasprava i vredjanja, nema naturanja ličnog stava koji onda izaziva reakcije, a bilo je i neprimerenih.
Javljaju se ljudi koji imaju šta da pitaju, neko im odgovori, nekada odmah, nekada malo kasnije. Ali mislim da i dalje, naročito početnici, ljudi koji tek pristupaju vodi, imaju na našem forumu što šta poučno i korisno da nadju.

Ovim putem, zahvalio bih se svima koji su doprineli da sajt zaživi.
Mislim tu i na one koji više nisu sa nama, jer je i njihov rad i njihovo vreme utkano u ovo što danas imamo. Mnogo je njihovih tekstova po raznim temama i to će tako ostati dok je sajta.
 
Zahvalio bih se i onima koji svojim tekstovima i sada doprinose da uvek nadjemo po nešto novo i zanimljivo. Nije lako to održavati, a posebno ako se radi amaterski, volonterski.

Pričali smo i ranije da je potrebno svi da se angažujemo koliko možemo. Medjutim, nikada nismo imali jasnu sliku koliko rad i postojanje sajta zaista koštaju. Zato predlažem da nam jasno prikažete troškovnik i da vidimo ko i koliko može da doprinese. Nije danas lako iz nekog svog, privatnog posla, izdvajati sredstva, pa ma kako bila mala. Ali siguran sam da ima ljudi koji su spremni da odvoje neka sredstva na sajt umesto na par piva ili cigarete.

Recite ljudima koja vrsta pomoći, osim finansijske, je potrebna. Ima medju nama onih koji se razumeju u održavanje servera, uredjenje sajta. Ima i nas koji možemo da piskaramo ili da platimo pivo i pečenje kad se sretnemo. Kad se sve to skupi na jedno mesto - ima nade da očuvamo i unapredimo sajt i naš forum.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Drustvena odgovornost...
« Odgovor #2 poslato: 08, 11, 2013, 21:06:32 posle podne »
nije stvar u finansijama, to je obezbedjeno ... vec ja nemam vremena....

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Drustvena odgovornost...
« Odgovor #3 poslato: 08, 11, 2013, 21:07:02 posle podne »
Tu sam da pripomognem !
Vi pjevajte a ja cu da kvarim .  ffff
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Drustvena odgovornost...
« Odgovor #4 poslato: 09, 11, 2013, 11:11:51 pre podne »
Moram da se složim sa Lazom. Od kada sam zamenio čamac za brod imam stotine pitanja, na koja nemam drugde da nadjem odgovor. 80% toga sam našao ovde.

A svaki forum dodje do toga da se broj poruka smanji, jer je većina toga vezano za temu već rečeno. Ne znači to da je zamro...

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Drustvena odgovornost...
« Odgovor #5 poslato: 10, 11, 2013, 00:39:45 pre podne »
Oni koji znaju nesto cute jel im je dojadilo da odgovaraju na ista pitanja . 80% novih clanova odmah pita nesto a ni pogledalo nije da li postoji odgovor od ranije na to ili slicno pitanje . Naravno kad ne dobije odgovor u formi i momentu kad bi to htjeo onda ode . Vecina starih clanova svrati da pogleda sta ima bez i jedne rijeci da napise posto se istrose u pametovanju na drugim sajtovima . Prema postovima u zadnjih par dana pisemo samo ja i Lazo a dobro je poznato da mi o nautici bas i nemamo sta da kazemo . Dakle , sajt je tacno onakav kakvog ga zasluzujemo i na tom je nivou. Na moju zalost doslo je do toga da nas dvojica drzimo "banku" sto ce reci ...e do mojega !
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.