Autor Tema: Sta izabrati-neki savet  (Pročitano 28493 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #60 poslato: 24, 11, 2013, 20:45:35 posle podne »
dobar nadimak, ali za onoga ko ima vec nesto, inace je 1350e, radi se u vise opcija ali otprilike za te pare u tim dimenzijama

zveki66 .. pogledaj gore poljin brod... taj sto pravis mu nece ni prici , a ovaj poljin mozes odmah da vozis bez dodatnih ulaganja ...po meni nemas bolju ponudu u ovom slucaju ... jedno je fabricko a drugo skarabudzeno ...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #61 poslato: 24, 11, 2013, 21:03:20 posle podne »
jeste, ali je ovo maksimum koji sam odredio u ovom trenutku za camac, ne zelim nista na stetu porodice, a ovde imam i transport, carinu i kako to uvek bude neke nepredv. troskove

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #62 poslato: 24, 11, 2013, 21:07:57 posle podne »
Zveki,
Razmislite o Poljinoj ponudi - mislim da je dobra i da biste dobili dobar čamac za vaše potrebe. Obratite samo pažnju da bi ta kupovina bila praćena i troškom transporta do Beograda i plaćanjem carine i poreza.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #63 poslato: 24, 11, 2013, 21:13:05 posle podne »
I ja mislim da ti treba da uradis po svom . Ono jest da neces moci posle nikog da krivis sto si se z...o ali barem ces znati da si istjerao po svojoj pameti . Zelim ti srecnu kupovinu . Ovo sto ja prodajem sad je cjena sad i nikad vise zato sto nemam pojma sta cu sa dva broda i gumenjakom . BTW ...jel zna neko kako ide ovo sa carinjenjem od RS u Srbiju ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #64 poslato: 24, 11, 2013, 21:21:41 posle podne »
Poljo, kad ja izvozim u Republiku Srpsku, važe ista pravila kao i kad izvozim u Makedoniju ili Hrvatsku. Obrnuto, kad roba stiže iz Republike Srpske, primenjuju se svi propisi koji važe i za spoljnotrgovinski promet sa drugim zemljama sa teritorije bivše Republike Jugoslavije. Razlikuje se promet sa terotrijom Kosova i Metohije ali to sada nije tema. Raspitaću se malo za transakcije vezane za ladje pa ću se javiti kad saznam nešto više.


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #65 poslato: 24, 11, 2013, 21:40:04 posle podne »
Звеки66, савет си тражио, савет си добио, и то више комада, а своде се на исто. Е па сад ти види шта ћеш, а видећемо шта си одлучио и како си прошао.  114

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #66 poslato: 24, 11, 2013, 21:45:03 posle podne »
djabe mu savjeti kad on trazi opravdanje za neku svoju odluku....nek ode kod LSI u bašču...pa se lako dva dogovore   thumbup

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #67 poslato: 24, 11, 2013, 23:13:31 posle podne »
poljo, ne trazim ja buduceg krivca za svoju odluku, odluka i greska ako je bude je moja. Zatrazio sam savet jer se ne razumem u metalna plovila. Poslednji camac koji sam imao je bio drveni i to je bilo neko drugo vreme. Posle sam pitao za konkretan razlog zasto neki camac ne valja. Dobio sam par odgovora tipa rekao mi zika da mu pricao laza.
Ika je jedini koji je nesto bar konkretno rekao.
Ocigledno da ja nisam dorastao ovom forumu jer naspram vasih brodova verovatno je smesno ono sto ja trazim.
Medjutim, na Dunavu je mnogo vise onih  koji plove u onome sto mogu da priuste, a ne u onom sto je po standardu nautike, ali ih nema puno po forumima. Verovatno kada vas citaju ne smeju da se usude da pitaju nesto.
Sa LSI bih uvek popricao, takvih kao on nedostaju forumu da bi bio i za obicne ljude.
Zato molim administratora  da zakljuca ovu temu, a svima vama hvala na vremenu koje ste utrosili pokusavajuci da mi nesto objasnite. 

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #68 poslato: 25, 11, 2013, 00:32:09 pre podne »
Znači obični ljudi voze nebezbedne krševe a neobični ozbiljna i bezbedna plovila,
druže sve je u stavu i glavi ako nešto voliš uštinućeš na nečemu drugom, jbš bolji auto, jbš put u Rim, ženi poklon i sl, ti ko ovaj što se pojavio na forumu i kaže da je totalno ok da ima samo hod u napred.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #69 poslato: 25, 11, 2013, 07:51:32 pre podne »
E moj sokole ... Ovde zaista ima mjesta za svakog . Mi smo ti najjaci primjer za to . Svi smo pocinjali sa malim camcima (ja sa vojnim gumenjakom ) neki sa tri stafle na cetiri bureta . E bas zbog tog ti i govorimo ovako . Racunica je jasna za bilo koji camac . NEMA RACUNICE da ga posjedujes . Sto je veci (zenska radost) to je skuplji u svakom segmentu odrzavanja. Kako poodavno rece Novus "rupa na vodi" . Specifikum vecine ovde je da to zna pa ipak i dalje kupuje, produzuje, sredjuje i mijenja camce-brodove . Vecina postova su pokusaj da ti za minimalnu sumu pokazu pravac ka udobnijem  i bezbednijem plovilu . Nece moci nikad jeftino , lijepo , dobro , udobno i sigurno plovilo . Ja sam potrosio tri tastature prepiruci se sa Duletom i jos po nekim koji su dijelili clanove sajta na "male i velike " nauticare mjereno duzinom i sirinom plovila . Ta ti prica nece proci ovde . Svi su ti rekli isto ...SIGURNOST onih koje staves na camac je prva briga . Udobnost i subjektivan osjecaj zadovoljstva sto si uspjeo da obezbjedis sebi nesto sto volis je samo dodatak . Ma ...ziv ti meni bio i duuuuugo plovio .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #70 poslato: 25, 11, 2013, 12:18:29 posle podne »
u zemlji gde se, uglavnom, mogu naci razna improvizovana metalna plovila, period od godinu-dve i nije dovoljan da se probere nesto sto izgleda pristojno za skromne mogucnosti potencijalnih kupaca. Izgubiti nerve posle desetak postova na nekom forumu govori da taj kupac nije shvatio poentu foruma.
Na svakom forumu ce uvek biti vise kritika, nego pohvala onoga sto taj kupac predstavi ovde, ne zato sto smo u dusi kriticari, vec zato sto je ponuda neceg dobrog za male pare vrlo siromasna.
Bolje je sada da se sve iskritikuje, nego kada bacis pare i kada dodjes u nemogucu situaciju da pokusas da tu pogresku uvalis posle negom drugom, kao sto to vecina prodavaca pokusava godinama.
Svakio plovilo, kola, stan se kupuju tako kao da ih sutra odmah moras prodati, ali kako i kome to ces se tek uveriti.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #71 poslato: 26, 11, 2013, 08:24:15 pre podne »
U redu, priznajem da sam i ja malo ishitreno reagovao, na kraju ako sam i zatrazio neki savet i misljenje moram biti spreman i na neke kritike i suprotne stavove. Ne bezim od toga, ali zaista nisam trazio neku podrsku za ono sto mislim da uradim kako bih imao kasnije mogucnost da nekog okrivim, svakako od toga ne bih imao nista, novci bi otisli pa otisli.
Bilo kako bilo, juce sam isao da gledam jedan camac, coveku ponudio cifru koju mogu da dam pa po dogovoru cu ga zvati za par dana ako je spreman da proda camac po toj ceni. U pitanju je ovo:
http://www.polovniautomobili.com/oglas3496322/titel_9/
Nije neki komfor ali mislim da moze da ispuni veci deo onoga sto je mojoj porodici i meni potrebno da bi proveli neko vreme na vodi.
 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #72 poslato: 26, 11, 2013, 09:22:24 pre podne »
iako nisam pobornik Titela 9 , ovo ti je bolje nego plavi horizonti ...

baci pogled i na ovo recimo :
http://mojaladja.com/component/oglasnatabla/?view=oglas&ad_id=139982

doduse nije nabrojao solarni panel ... ali to jako lepo izgleda...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #73 poslato: 26, 11, 2013, 09:43:57 pre podne »
solarni panel i ostalo nabrojano (sa prikolicom) u sustini dize cenu ali ta oprema i nije nesto, panel je mala plocica zalepljena na staklo, prikolicu bih svejedno ja posle prodao. Video sam kapetane tu pasaru, meni lepo izgleda ali ne znam kako je unutra za dvoje odraslih i dete, mislim nije ni titel nesto veci ali opet kabina mu je 2,40 duzine, ravno korito. Sto se pasare tice meni je za oko zapala ova, sa motorom T-10 i T-4, cena moze da se koriguje, prodaje se na marini 4 juli pa mozda i deda zna nesto.

http://www.mojauto.rs/polovni-plovila/1441983_Ostalo_4154_Pasara_2008_god

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #74 poslato: 26, 11, 2013, 10:03:10 pre podne »
u svakom slucaju posto gledas kao i ja konfor za familiju zadrzi se na fabrickim resenjima, titler, pasare i slicno... pasare nikad nisam razmatrao jer sam visok skoro 2 metra :)