Autor Tema: Sta izabrati-neki savet  (Pročitano 28454 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #45 poslato: 23, 11, 2013, 17:04:18 posle podne »
 Kap ti je dobro rekao....nemoj ni davati...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #46 poslato: 23, 11, 2013, 17:46:38 posle podne »
U redu, a zasto ne valja, procitao si kao i ja sta drugi pisu ili imas licno iskustvo. Ljudi ja razumem da za vecinu vas takvo plovilo ne zadovoljava ni osnovni kriterijum jer imate prave brodice od 8-9 pa i vise metara opremljene svim i svacim. Ovo treba da bude camac jednog obicnog srpskog korisnika (jedna tema sa ovog foruma) koji bi malo da se vozi i malo vise da peca. Voleo bih da neko sa te strane posmatra ovaj camac i ukaze na mane i nedostatke koji mogu da mi sacuvaju pare.

Van mreže Savski Dunavac

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #47 poslato: 23, 11, 2013, 18:38:15 posle podne »
Преко пута горњег шпица Аде Међице са новобеоградске стране усидрен је један брод горе наведеног произвођача старости око три године. Лако је препознатљив по црвеном прајмеру којим је власник недавно офарбао кров који је био потпуно зарђао. Квалитет израде је катастрофалан што се може видети и на спојевима. Колега топло препоручујем да добро размислиш још једном

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TG using Tapatalk


Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #48 poslato: 24, 11, 2013, 11:01:18 pre podne »
pre 6-7 godina sam bio kod njega u radnji ... i nije mi se svidelo kako radi ...
sad mu pogledah sajt i naleteh na naslovnoj strani...


pogledaj pramac pa onda krmu ... covek je ladno u photoshopu ispravljao sliku .... ko zna sta je to bilo pre photoshopa...

ako nisi dao pare ne daj , ako si dao kaparu alali je...
Kapetane, pogledao sam sada malo bolje, gresis, photoshop jeste radjen ali da bi izbrisao boce koje zaklanjaju pramac i deo skele koja zaklanja krmu. U web galeriji ima ista takva slika ne preradjena. Nemoj da shvatis pogresno, ali od ovakvih gore izjava 50% ljudi stekne pogresno misljenje a znas kako kazu: "dobra vest se siri brzo a losa jos brze".

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #49 poslato: 24, 11, 2013, 11:16:18 pre podne »
moguce, al za njega ja ne cuh nijednu dobru vest ...  ne znam o kojim parama se radi , ali verujem da mozes proci mnogo bolje nego da radis kod njega...

drugi problem na toj slici nisam ni pominjao , ali ako pogledas videces talasanje lima na nadgradji i na koritu , to ti je najbolji znak da lik nema pojma da radi ...


e sad meni se cini da si ti resio da mu poklonis pare ...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #50 poslato: 24, 11, 2013, 13:35:53 posle podne »
Ako si se odlucio za metal...ja bih radije napravio metar manji a platio Iki da mi napravi nego nekom ne pouzdanom dva metra duzi za iste pare ...ipak taj camac ces voziti ti i tvoja obitelj...na godinu, dvije, tri ces pozeljeti nesto drugo i dobro napravljen camac ces ipak prodati po nekoj normalnoj cijeni...a da ne kazem  koliko ce ti izdrzati neadekvatno zasticen camac

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #51 poslato: 24, 11, 2013, 16:22:39 posle podne »
Ma nisam kapetane resio da mu poklonim pare, tezak sam ja na parama, zato se ovoliko i raspitujem i trazim nekog ko je imao licno iskustva sa njim i njegovim camcem. I ja bih kao i vecina nas u ovoj zemlji da za sto manje para prodjemo sto bolje, ali toga nema. Poenta je koliko si za te pare sto imas spreman da  zazmuris na ono sto ne valja.
Isao bih ja i kod nekog drugog majstora da pravim camac, pa i kod Ike, pa i metar kraci,ali sumnjam da bi se dogovorli.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #52 poslato: 24, 11, 2013, 16:23:34 posle podne »
Kolko para ti ke trazio za koliko metara? Kabina ili ne?

Sent from my ME371MG using Tapatalk


Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #53 poslato: 24, 11, 2013, 17:43:17 posle podne »
Sa kabinom od 2,5m, duzina camca 6,4m plus zadnja platforma sa sklapajucim merdevinama i dva nosaca motors, rukohvatima, ogradom na pramcu,
Mehanizam za rasklapanje lezajeva u kabini, priprema za zadnje klupe, otvor na pramcu, zadnja komora vodonepropusna, platforma na pramcu za
Laksi izlazak, zastakljen, ofarban, njegov transport do vode I u vodu 1700e

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #54 poslato: 24, 11, 2013, 18:26:11 posle podne »
E ako sumnjaš da bi se dogovorili ,onda logično da me nisi zvao.
No ako si već rešio da za male pare zaploviš,onda požuri i uzmi ovo
http://www.kupujemprodajem.com/metalni-BROD-7m-8959345-oglas.htm?filter_id=103
Na to što si nabrojao za 1700e treba ti još malo više da bi zaplovio u koliko toliko uređenom čamcu,osim ako nisi od onih što se zadovoljavaju čistim golim metalom unutar kabine.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #55 poslato: 24, 11, 2013, 18:46:07 posle podne »
Eto resenja :-)

Sent from my ME371MG using Tapatalk


Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #56 poslato: 24, 11, 2013, 19:19:38 posle podne »
E ako sumnjaš da bi se dogovorili ,onda logično da me nisi zvao.
No ako si već rešio da za male pare zaploviš,onda požuri i uzmi ovo
http://www.kupujemprodajem.com/metalni-BROD-7m-8959345-oglas.htm?filter_id=103
Na to što si nabrojao za 1700e treba ti još malo više da bi zaplovio u koliko toliko uređenom čamcu,osim ako nisi od onih što se zadovoljavaju čistim golim metalom unutar kabine.
Iko, kada sam rekao da sumnjam, nisam mislio nista lose sem da ne verujem da bih za te pare mogao naruciti kod tebe camac, a misljenje sam stekao na osnovu do sada procitnog i vidjenog na slikama. Ako gresim, nije kasno za neku pricu.
A za ono na oglasu nema potrebe da zurim, nece to nigde sem mozda na dno, camac je odjavljen i nema nikakve papire, a i nisam bas  roll4
Pre bih onda ovako nesto
http://www.kupujemprodajem.com/Camac-sa-kabinom-6464533-oglas.htm?filter_id=7104
jeste krivudavo i manje, ali je bar novo

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #57 poslato: 24, 11, 2013, 20:04:19 posle podne »
Pa posto je ovaj zuti "Kicho"?

Sa kabinom od 2,5m, duzina camca 6,4m plus zadnja platforma sa sklapajucim merdevinama i dva nosaca motors, rukohvatima, ogradom na pramcu,
Mehanizam za rasklapanje lezajeva u kabini, priprema za zadnje klupe, otvor na pramcu, zadnja komora vodonepropusna, platforma na pramcu za
Laksi izlazak, zastakljen, ofarban, njegov transport do vode I u vodu 1700e
Evo ti ja prodam moj brod sav sredjen , plasticni za te pare. Samo skinem motor i komande .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #58 poslato: 24, 11, 2013, 20:09:22 posle podne »
Nisam ja ni pomislio da si nešto loše mislio,tek konstatujem ,da si unapred sumnjao u nešto bez provere.bez neke naročite provere bi ušao i u posao sa Plavim horizontom.tek radi napomene,ako si zaista rešen da praviš nešto novo,nemoj da te mrzi da preračunaš potrebnu količinu materijala za čamac kakav si opisao.Vrlo lako je sračunati potreban materijal,pomnoži sa cenom materijala,koju lako možeš izguglati na cenovnicima raznih skladišta ,pa se zapitaj ,kako se nekom isplati da ti radi čamac za razliku u ceni materijala i tebi ponuđene cene za gotov čamac.Zatim se zapitaj gde će i na čemu majstor da te uskrati( da ne kažem zavrne) kako bi imao neku zaradu na tom čamcu.
Nisi ti izuzetak,mnogi su u priču o naručenom novom čamcu, ušli tako bez nekih ozbiljnijih provera,pa se ceo ovaj forum već godinama trudi da pokaže kako krilatica ; koliko para toliko muzike ; ne bi trebala da bude vodilja pri odluci kome poveriti izradu čamca.
Za 1700e nemoj ni očekivati nešto više od toga.Zato je možda jeftinije kupiti nešto polovno pa makar ga posle par godina potopio,nego dati pare za novo koje ćeš takođe posle par godina baciti.
U pravu si,ne bi se dogovorili.Ja nebih radio nikom čamac gde bi morao da zakinem podosta materijala u konstrukciji čamca da bih to prelio u svoju zaradu.
Da bih ti pomogao u odluci ,evo cenovnik materijala,pa sračunaj koliko bi samo materijal koštao.Nije teško sem ako te ne mrzi da se upustiš u računicu.
Sumnjaj ,kada ti majstor kaže da nabavlja materijal po samo njemu odobrenom cenovniku.
http://www.dunex.rs/cenovnici/Hladnovaljani,%20toplovaljani%20i%20pocinkovani%20limovi.pdf

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #59 poslato: 24, 11, 2013, 20:13:14 posle podne »
dobar nadimak, ali za onoga ko ima vec nesto, inace je 1350e, radi se u vise opcija ali otprilike za te pare u tim dimenzijama