Autor Tema: Sta izabrati-neki savet  (Pročitano 28495 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #105 poslato: 27, 11, 2013, 12:16:17 posle podne »
  Izena i deca znaju da plivaju,ali deca su deca o njima ne zelim da razmisljam.Camac je na vezu i kad deca udju u camac,prvo sta urade to je da stave pojas.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #106 poslato: 27, 11, 2013, 12:49:13 posle podne »
   E moj prijatelju,blago tebi kad ti zena odredjuje kakav camac ces da kupis i strucnjak koji te savetuje....
Komentar ti nije na mestu i zadire u neciju privatnost.
Tvoja je stvar da li ces slusati tvoju zenu ili ne i ja se u to nikada ne bih mesao ili komentarisao.
Postoji razlika izmedju slepe poslusnosti i dogovora.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #107 poslato: 27, 11, 2013, 13:09:52 posle podne »
Sta cu, profesionalna deformacija, previse se druzim sa carinicima pa navikao da se ubedjujem.

Pogresan forum za ubjedjivanje . Ovde mozes da izneses stav, das misljenje , prihvatis ili ne savjet (za ove godine boravka ovde znam da su svi savjeti dobronamjerni) ali da se ubjedjujes tesko da ces uspjeti. Radi , sokole , kako ti se hoce tvoje je svo carsko nebesko . To da li se ti bojis zene ili ne je stvarno samo tvoja stvar . Ja sam prestravljen od samog pomena da moram traziti dozvolu od svoje . Znaju one mnogo bolje sta nama treba . Zato ja nabavljam stvari za moju ljubav na vodi od djeparca . Stisnem se pa ustedim i onda kupim . Naravno poslije ide onaj dio kako da joj objasnim sta ce mi nesto . Nekad poodavno procitah zivu istinu napisano od strane jednog ribolovca " ima da se mrtav prevrcem kad moja zena bude prodavala pribor za onu cijenu koju sam joj rekao da sam ga kupio " .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #108 poslato: 27, 11, 2013, 13:41:50 posle podne »
   E moj prijatelju,blago tebi kad ti zena odredjuje kakav camac ces da kupis i strucnjak koji te savetuje....
Komentar ti nije na mestu i zadire u neciju privatnost.
Tvoja je stvar da li ces slusati tvoju zenu ili ne i ja se u to nikada ne bih mesao ili komentarisao.
Postoji razlika izmedju slepe poslusnosti i dogovora.

Pa sam si rekao da se ne svidja zeni bezbednost camca i da ona ima uticaj koji ces kupiti,e sad ako se ona razume u nautiku onda skidam kapu,a ako ne sto onda pitas nas.To je kao kad bi mene zena vodila da biram usisivac koji ce kupiti....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #109 poslato: 27, 11, 2013, 13:57:39 posle podne »

 stri
Eh, moje muškarčine, samo vas gledam.

Što vam je teško da kao i ja javno objavite da ste šonje i papučari ali da je vaša uvek zadnja: - Da, draga?

Verujte, tako je mnogo lakše nositi se sa tim problemom. A kad dodjete u neke godine, onda shvatite da to uopšte nije problem. To je nešto sa čime se živi i umire.
 7645218764198

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #110 poslato: 27, 11, 2013, 14:12:25 posle podne »

 stri
Eh, moje muškarčine, samo vas gledam.

Što vam je teško da kao i ja javno objavite da ste šonje i papučari ali da je vaša uvek zadnja: - Da, draga?

Verujte, tako je mnogo lakše nositi se sa tim problemom. A kad dodjete u neke godine, onda shvatite da to uopšte nije problem. To je nešto sa čime se živi i umire.
 7645218764198

Kako ko....

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #111 poslato: 27, 11, 2013, 14:42:02 posle podne »

 stri
Eh, moje muškarčine, samo vas gledam.

Što vam je teško da kao i ja javno objavite da ste šonje i papučari ali da je vaša uvek zadnja: - Da, draga?

Verujte, tako je mnogo lakše nositi se sa tim problemom. A kad dodjete u neke godine, onda shvatite da to uopšte nije problem. To je nešto sa čime se živi i umire.
 7645218764198

Kako ko....
taman tako...  114  Zdrav razum mi govori da ovo što Laza piše nebi trebalo nekom da bude uzor...  no125  odosmo van teme,ali nemogu da prihvatim da mi neko daje smernice šta da radim,a tako ni ja to ne radim nikommpa bila to žena ili neko drugi iz porodice..

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #112 poslato: 27, 11, 2013, 14:48:23 posle podne »
   E moj prijatelju,blago tebi kad ti zena odredjuje kakav camac ces da kupis i strucnjak koji te savetuje....
Komentar ti nije na mestu i zadire u neciju privatnost.
Tvoja je stvar da li ces slusati tvoju zenu ili ne i ja se u to nikada ne bih mesao ili komentarisao.
Postoji razlika izmedju slepe poslusnosti i dogovora.

Pa sam si rekao da se ne svidja zeni bezbednost camca i da ona ima uticaj koji ces kupiti,e sad ako se ona razume u nautiku onda skidam kapu,a ako ne sto onda pitas nas.To je kao kad bi mene zena vodila da biram usisivac koji ce kupiti....

Imam kuci onaj sa vodenim filterom, i usisava za sve pare  7645218764198

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #113 poslato: 27, 11, 2013, 15:41:24 posle podne »
Vidim ja ,biće zanimljiva zima na forumu. dodo

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #114 poslato: 27, 11, 2013, 16:44:20 posle podne »
Nekad poodavno procitah zivu istinu napisano od strane jednog ribolovca " ima da se mrtav prevrcem kad moja zena bude prodavala pribor za onu cijenu koju sam joj rekao da sam ga kupio " .
Poljo ti si genije slatko sam se nasmejao !!!!

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #115 poslato: 27, 11, 2013, 19:26:08 posle podne »
Poljo ti si genije slatko sam se nasmejao !!!!

Znam , jbg , nije lako ali se nosim sa tim teretom kako znam i umijem .
Iko , pa nisi valjda ocekivao da nastavimo da ozbiljno pisemo o ovoj temi kad je ocigledno da se pokretac teme z...va . Sto me nesto mrzi da iscitam ponovo sve ove strane ali onako po sjecanju : Kabinas barem perfektan sa svom opremom koji ce mu zena odobriti da kupi za nista para ....i sta sad da se ozbiljno kaze na ovo ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #116 poslato: 27, 11, 2013, 19:37:26 posle podne »
kraj je blizu
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #117 poslato: 27, 11, 2013, 19:37:44 posle podne »
Udaljavate se od teme, ali na to smo navikli. Sad vidim da ste i svašta nakucali u medjuvremenu, ali neću da menjam post.

Zveki, istina, ako ti žena nije specijalista za nautika, šta će ti u toj priči? Ja sam brod kupovao zato što porodično volimo na vodu dok sam imao čamac od 5 metara svaki dan smo bili na njemu. Kad je došla kupovina broda, i kad sam krenuo da obilazim, listam, zovem, nije ni išla sa mnom. Sama je rekla - znam da znaš šta da kupiš. I bila je u pravu (valjda?)  kgk
Hoću da kažem da su žene jednostavno takve, da gledaju neke druge stvari, i da u ovoj priči može samo da te zbuni ili pokoleba. Kao i mi doduše.  7645218764198

Druga stvar, vidim da nemaš iskustva, kada pričaš o nevremenu, kažeš da se vidi ranije i da nećeš voziti sredinom Dunava. Veruj mi, kada se nadješ u gadnom nevremenu na sredini si najsigurniji. Bar je to neko moje iskustvo. Nisam prošao stotine oluja, ali jesam nekoliko i nadam se da neću više nijednu. A to što ga ti vidiš pola sata ranije, pa sa T4 uzvodno nećeš preći 4-5 km. To često nije dovoljno da se nadje neki dunavac da se skloni.

Ali hajde da probam da iznesem neko moje mišljenje o tome što želiš da kupiš. Po meni pasara u startu otpada, jer mislim da Titel ima za nijansu veću kabinu, što bi vama dosta značilo. Na taj titel posle staviš 25-30KS i glisiraš, ako ćeš ga koristiti i sam za pecanje, vrlo bitna stavka. Prelaženje većih razdaljina za kratko vreme, uz manju potrošnju goriva. Imao sam priliku da vidim uživo kako to izgleda i oduševio sam se, jedan poznanik iz Hrvatske ima tu kombinaciju (maverick ga bolje poznaje). A sa tom kombinacijom se i od nevremena lakše pobegne. To pasara nikad ne bi mogla da izvede. Staviš za prvu ruku T4, a onda u nekoj budućnosti jači motor.

Možda i najbolja kombinacija brzine / sigurnosti / uloženo-dobijeno jeste Poljin brod(ić). Raspitaj se malo oko carine, to nije skupo, skuplji može da izadje prevoz i PDV. Ako to uspeš nekako da uklopiš, bilo bi po meni najbolje.

Ovo je naravno moje mišljenje, gledano iz mog ugla. Sad kad imam brod, mogu reći da mi malo nedostaje penta u ruci, lagan čamac i "letenje" po Dunavu...




Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #118 poslato: 27, 11, 2013, 20:09:32 posle podne »
Zankiki, hvala na iskrenom misljenju.
Aman ljudi sta ste zapeli, zena pa zena. Ne odlucuje ona sta ce da se kupi ali nije ni da se nista ne pita.

Zasto? Zato sto i ona voli vodu, pecanje i sta ti ga ja znam vec. E, da bih mogao vise vremna ja provoditi na camcu i vodi, logicno ici ce onda i ona. Da bi isla mora imati bar malo sigurnosti u tome u cemu se nalazi. Da mogu ili da zelim pa da kupujem brodic od 9,10 ili vec koliko metara otisao bih sam i kupio jer tu ne bi bilo promasaja, bar sto se tice velicine.

Ovako, kupujem neku "ljusku" od camca i ne mogu ocekivati da ce aminovati bilo sta da kupim.

Da kupujem samo za sebe, onaj T9 bi vec odavno bio kod mene.

A za nevreme sam mislio u stilu vidis da nailazi, ne moras da izadjes na vodu ili cuti gde si ako si vec na vodi.

Nadam se da cu za vikend kupiti nesto i da vam vise necu dosadjivati.....bar ne u ovoj temi.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta izabrati-neki savet
« Odgovor #119 poslato: 27, 11, 2013, 21:46:37 posle podne »
evo jedan snimak t9 kolega retfala ga vozi s tohatsu 30 ks...a posto volimo da se trkamo na skupovima, na ovom je mislim bio i zankiki  jh