Autor Tema: Kanal D-M-V  (Pročitano 8356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #15 poslato: 25, 09, 2013, 16:14:34 posle podne »
Deda da nisi vidovit.A sta ako ga kopaju stacemo onda.I u srbiji ne postoji samo Beograd.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #16 poslato: 25, 09, 2013, 19:05:28 posle podne »
Od  te rabotete nema nista!! Naravno da nije samo Beograd u Srbiji ali posto je Laza pomenuo takav je i odgovor!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #17 poslato: 25, 09, 2013, 19:12:46 posle podne »
Deda plovices ti kanalom alknvajherij i bice ti lepo kgk i icicemo kod saleta na rostilj

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #18 poslato: 25, 09, 2013, 20:14:24 posle podne »
Od  te rabotete nema nista!! Naravno da nije samo Beograd u Srbiji ali posto je Laza pomenuo takav je i odgovor!


Uvek je Laza kriv!

Ja vam javim radosnu vest da ćemo uskoro, za naših života (Deda i nas dvojica) kod Saleta ladjama na roštilj, a vi drvljem i kamenjem po vesti.
Ja kažem da su ovi rešili da kopaju i ne pominjući one pre njih, a vi po meni.
Pa, nisam ja kriv zato što smo mi već ukopani...
Dajte malo i po drugima. Nisam ni ja baš najgori.

Ja sa velikim zanimanjem pratim šta ovi pričaju da će da rade.
Obzirom da sam video šta su uradili oni, ako ovi urade bilo šta valjda ću uočiti nekakvu razliku. Mada, godine me sustižu - možda i ne primetim ništa.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #19 poslato: 26, 09, 2013, 00:59:46 pre podne »
apsolutno podrzavam pricu o kanalu .... kad je djitler sa drugarima mogao da nam proda ono s od mosta za 500 mil evra , nek nam toma i drugari ogvo odrade... ionako ce uskoro svet da ode u tri lepe pa nek nam bar ode infrastruktura....

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #20 poslato: 30, 09, 2017, 23:03:38 posle podne »
Ja sam davno negde pročitao čim je počelo da se piše o toj temi da ni makedonci ni grci nisu zainteresovani za kanal

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #21 poslato: 01, 10, 2017, 08:50:20 pre podne »
Кад сам ја пре 40 и нешто година решио да се женим, планирао сам да до села Багрдана по младу одем лађом. Ех... да сам сачекао да канал направе, још бих момак био. kuku

Онда сам ташти обећавао да ћемо мало чешће долазити у посете кад будемо могли белом лађом...
Шта мислите како би комшије у Багрдану гледале кад код моје таште дође   a0335 "на белу лађу"?

Па док се, у почетку, у она давна времена, још и могло до Сталаћа, после од Мораве направили колектор за спровођење канализације из свих поморавских насеља, па онда нисам хтео да прљам лађу (зато сам одложио куповину за нека боља времена).

Видећи да ће ми и живот проћи пре него што тај лепи сан постане стварност,   upavusi ја сам ипак себи лађу купио.

Сад се мислим нешто - пластичан је чамац, неће га ваљда осмоза појести пре него што заплови каналом низ Мораву? sha Па ваљда неће, новог сам га купио, потрајаће још једно 20-30 година, а дотле... можда и овај  grandpa буде жив. И тад ћу се радовати кад видим  dodo и  25648 (чему ли ћу се више радовати?)... Хајде, одох ја на Дунав, леп је дан свануо...


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanal D-M-V
« Odgovor #22 poslato: 01, 10, 2017, 16:53:49 posle podne »
Можда нисте знали, али на реци Морави се свакодневно нешто "ради" и тако деценијама.


То што се види на слици, не треба никог да брине. То се зове: обогаћивање водотокова органским материјалима. То је наш допринос заштити животне средине. Тако ми хранимо сва она бића која живе у нашим водотоцима (оно што је преостало). И још нешто, тога ће све мање бити по Србији.

Како је кренуло, за пар година, читава централна, источна, јужна и западна Србија преселиће се у Београд. Е, кад се то деси, онда више неће остати нико да изручује фекалије у реке и потоке, природа ће се обновити сама од себе, захваљујући свом биолошком потенцијалу и потенцијалу самопречишћавања и поново ће реке бити чисте и богате рибом.

Тада ће Београђани моћи лепо да изађу на пецање и да пецају до миле воље.

А у међувремену, Београд ће добити метро и савремене колекторе и станице за пречишћавање - сад, шта ће пре добити, нисам сигуран... Европска Унија је дала, а и даће још пара за пречистаче, само, кад ће то ови наши направити?

Ако је судити по обећањима, метро нам дуже обећавају, може лако да се деси да ћемо пре добити метро него довољно пречистача. Како било, остаје нам да с...мо и даље као и до сада. Ево, ја сам већ почео... (да простите на изразу)...