Autor Tema: Gde uraditi tehnicki za prikolicu  (Pročitano 20010 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #30 poslato: 06, 11, 2013, 21:39:34 posle podne »
...
Zao mi je tih para, ne vredi vadjenje jednog brodica od 5.6 metara toliko, ali sta da radim kad nigde nema normalnog mesta za vadjenje camca!? Ako neko zna neko mesto neka mi javi, vise volim da plovim do Visnjice iz Zemuna, pa da na gorivo portrosim taj novac i sam izvadim camac od 550kg, nije to nistastrasno, treba mi dubina od pola metra i malo slobodnog pristupa.

To je jedan od razloga zašto ne želim da napustim marinu u Slankamenu. Sve ima i sve se može. A cene znatno niže.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #31 poslato: 09, 11, 2013, 01:17:31 pre podne »
Odem danas po jedrilicu, palim tomos, pa prema marini Sava (Vajs), da vidimo st5a moze tomos 4 uzvodno. Ne moze mnogo toga, ali ide sto je najvaznije. Preko puta pristanista udarih u drvo, puce mi osigurac na elisi kuku. Po sred reke sam isao da bih izbegao ovo cudo, ali eto, nabodoh ga, da sam hteo iz sto puta ne bih naleteo bas na to mesto, grana viri iz vode  centimetar, nisam je ni primetio, ali je zato ljudski grunulo, pomislih ode motor u vodu kuku. Srecom, posle par minuta naidje tip sa devojkom i ponudi nam pomoc (u camcu sam bio sa suprugom). Ima covek sve, cuo je da mi je ovo prva voznja sa ovim motorom, vozim jedrilicu na zimski odmor, ali kad hoce naopako, hoce. Popravismo mi to nekako, ustvari on, jer nisam imao alat potreban za ovu vrstu kvara (pre bih rekao nezgode). Ok, stignemo do Save i rampe, posto mi je pukla sajla sverta moram na zalet da "naskacem" na prikolicu, pa sta bude. Pre toga bajsem idem po pezo 405 i prikolicu u Zemun. Vracam se sa sve bajsom na prikolici lol. Sad treba prikolicu ubaciti u dubinu. E, to ce malo teze ici. Drzim svert konopcem, ali to naravno nije dovoljno i jedrilica rije li rije po pesku i mulju. Tomos nema snage da je pomeri, cini mi se da ne fali mnogo. Noc je odavno pala i kad sam zveknuo i verovatno slomio mali prst na nozi resih da udjem u vodu, ne moze ona da bude ludja od mene. Nisu pomogle ni zenine molbe da je preci zivot od ove kante, ali kad nesto resim da odradim, odradicu ga makar plivao preko Save i crko od hladnoce. Udje, od besa ne osecam hladnocu, poguram i mic po mic oslobodi se moja "Lara", iliti Larica kako joj ja tepam upavusi. Palim makinu i zalecem na prikolicu pa sta bude. Naravno, zaglavi se jedrilica, nakrenu se, ali nekako se smesti na prikolicu. Pocnem da je vucem, Proklizavaju tockovi, upalih gume, pomalo i lamelu. Sta sad? Kad sam je malo izvukao shvatih da je legla ukrivo i nije na nosacima na kojima bi trebala biti. Naidje jedan otezi biciklista i sede na haubu, pa nekako izgurah .Jbg, ko me tero' da prodajem lendkruzera no125 kuku. Guma na prikolici ispustila dobrano. Napumpam je mini kompresorom, naravno njemu se zatopi plastika na upaljacu, ali je dopumpao solidno. Da palim auto, nestade mi sva struja pri pokusaju paljenja kuku XKJHDGASED. Ponovo, jok...ponovo, dodje kao da se nista lose nije desavalo i ja srecno i veselo onako nakrivljenu prikolicu i bez stavljanja signalizacije na istu doteram jedrilicu ispred kuce. Eno je tamo odmara, sutra cu je nabaciti na prikolicu da stoji normalno. Prst me razbija, ali to je scena slave rolleye, da ne kazem Save i Dunava. Sutra krecem i sa smirglanjem dna, ima da se sija ki' nova kad je na prolece isteram na vodu kgk 114. Trebalo je da idem kod prijatelja na slavu, ali zena se toliko iscrpela psihofizicki da je zaspala cim smo stigli kuci (oko 22.00h. Najbitnije mi je da je Lara ispred kuce, sutra cu na slavu 114
...
Zao mi je tih para, ne vredi vadjenje jednog brodica od 5.6 metara toliko, ali sta da radim kad nigde nema normalnog mesta za vadjenje camca!? Ako neko zna neko mesto neka mi javi, vise volim da plovim do Visnjice iz Zemuna, pa da na gorivo portrosim taj novac i sam izvadim camac od 550kg, nije to nistastrasno, treba mi dubina od pola metra i malo slobodnog pristupa.

To je jedan od razloga zašto ne želim da napustim marinu u Slankamenu. Sve ima i sve se može. A cene znatno niže.
Eto, ja ustedeh tih 2000 dinara, a oni me ne bi ni cekali da nastelujem svert i nabacujem prikolicu, tako da se nisam ni najmanje pokajao i odsad cu uvek da spustam i podizem jedrilicu sam. A da pljackaju po beogradskim marinama to stoji. 44. juli odvaljuje cifru od 2000 din. sto je za mene prvise za pet minuta posla.  Ali su uzurpirali tu rampu i cekrk i moze im se. I dalje tvrdim da su cene u beogradskim marinama u odnosu na ono sta nude astronomske. U sustini, vecina su privezista za camce, po mogucstvu sa gazom od 10cm, ponekad ni to ne pomaze 456. Uslovi, koji uslovi, obala potpuno nesredjena, sve u kardinalnom stanju.Ali je zato cena svetska, ima se moze se upavusi.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #32 poslato: 09, 11, 2013, 08:00:09 pre podne »
Е па срећне ти ране јуначе, надам се да вреде тих 2000 динџи.  stri  stri  stri  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #33 poslato: 09, 11, 2013, 09:52:41 pre podne »
Srso, mislim da nema tih para koje vrede onoga što čovek oseća posle ovakve vratolomije (prstolomije).
Kad samo pomislim koliko sam ja para potrošio na sredjivanje mog čamca - a nije mi žao ni dinara. Valjda to tako mora.

Bravo, Sci! Samo napred. Put do zvezda pokriven je trnjem.

U ovakvim situacijama ja se uvek setim pesme Djure Jakšića: Dve staze. Ima u njoj stihova koji idu otprilike ovako:

Dve predamnom staze stoje,
Jedna s cvećem, druga s trnjem.
Idem trnju da se vrnem,
Nek po cveću žene gaze,
A trnje je za čoveka.

(Možda baš i nije tako ali tako se ja sećam te pesme.)

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #34 poslato: 10, 11, 2013, 00:45:49 pre podne »
Ajd mi slikaj tih 2000 da ih uramim mjesto tebe . Svaka ti cast bas si domacin . Kad ja budem vadio ima da te zovem da ti mjesto mene gazis vodu . Poslije ce mo obojica da budemo sretni - ti sto si to odradio a ja sto nisam
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #35 poslato: 10, 11, 2013, 01:49:55 pre podne »
Mislim da neki nisu shvatili sustinu price, pa cu pokusati da objasnim.  Nije stvar u 2000 dinara, ovi u 4-tom julu me ne bi cekali ni pet minuta, a ne pola sata koliko mi je trebalo da nabacim jedrilicu na prikolicu zbog sverta koji je rio po dnu i bacakao je s'leva nadesno eek. Znaci kod njih ne bi bilo moguce odraditi to nikako, ni za 10000 dinara. Drugo, da mi je podignut svert normalno imao bih gaz od trideset cm, tako da u tom slucaju ne bih ni pod razno davao lovu za nesto sto mogu sam odraditi. Trece, da sam probao kod njih kako bih isprobao tomos makinu i kako bih se provozao kroz Beograd i pritom uzivao (jbg. to sto je pukao osigurac elise je nesto sto se dogadja)? Da je sve u parama ne bi nam trebala plovila, nego bi lepo platili i vozikali se tudjim brodovima sajkaca.
Sto se tice ponuda za spustanje i podizanje plovila hvala, ali ja gazim vodu samo i iskljucivo za sebe upavusi 114. A sto se tice toga vrede li rane, vrede, jer prst nije polomljen i otok se vec danas povukao, Lara ispred kuce ceka na sredjivanje potpalublja jh 114  114 114 114
« Poslednja izmena: 11, 11, 2013, 20:58:37 posle podne Sci »
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #36 poslato: 10, 11, 2013, 02:30:00 pre podne »
Evo fotke mog spasioca, jos jednom se zahvaljujem decku koji nam je pomogao, pravi primer onoga kako se treba ponasati na vodi, nadam se da ce ovo procititi k5 114 114 114
Prethodno rampa kod marine Sava, kombi koji se preigrao i zaglavio, pa ga jedva odglavismo kazna. Bajs koji se vozio Dunavom i Savom, pa onda ja njega provozao do Zemuna, stavio ga na prikolicu, pa ponovo do Save...ma uzivancija, sta da vam pricam jh kgk ok
Vozi Miskooooo.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #37 poslato: 10, 11, 2013, 08:16:53 pre podne »
Ма слажем се ја да нема тих пара којима би се наплатило задовољство и стечено искуство након завршеног посла у сопственој режији. Али та вратоломија са повређеним прстом, "гажењем" воде, заглављивањем једрилице и друго (на сву срећу без битних последица - а могло је да буде много теже: сломљен прст, повреда ногу од потонулих конзерви, флаша и којечега, оштећење једрилице и још много тога. Све је то могло да кошта далеко више него тих 2000 динара. Зашто нешто радити на силу и по сваку цену и изазивати судбину. А у праву си да су ту паре најмање битне.
А то да у марини немају стрпљења приликом вађења чамца то не разумем, значи по њима треба човек да уништи једрилицу само зато што они не би чекали ни 5 минута.
Сад шта је ту је, ти си завршио посао. а то нек ти буде наук за следећи пут. Па како год да одлучиш.      114  114  114

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #38 poslato: 10, 11, 2013, 09:14:56 pre podne »
Prica sa dve strane...

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #39 poslato: 10, 11, 2013, 11:28:21 pre podne »
Upravljaci camaca, mornari, kapetani i kako nas vec ko zakrsti moraju biti uvek spremni za svaku neugodnost. Ne radi se tu o zelji da se nesto radi na silu, ili ne, vec o neophodnosti da se zavrsi posao. Najveci poraz bi bio da sam ostavio jedrilicu da prenoci, a poraze kao profesionalni trener nikako ne volim no125 7645218764198 kuku no125  sail  j1. Neugodnosti se desavaju, na nama je da ih otklonimo na najbolji moguci nacin. Sve dolazi u obzir osim napustanja broda grandpa.  Ukoliko nismo spremni da odgovorimo tim izazovima nisam siguran da smo na pravom putu i da bi nas pozeleli kapetani na svojim plovilima sirom sveta a0335
Vozi Miskooooo.....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #40 poslato: 11, 11, 2013, 11:36:39 pre podne »
Posedujes brod (vrednost istog je X eura) i rizikujes da napravis neku stetu (od x eura) zarad "ustede" ili borbe protiv lopovluka od celih 20 eura...?
Neugodnosti otklanjas kada te muka natera ili sam nesto zgresis svojom nesmotrenoscu,a o kakvom "putu,izazovima,kapetanima i plovilima sirom sveta" govoris (bez stifta za cetvorku,ejjjjjjj) verovatno da samo ti znas...
« Poslednja izmena: 11, 11, 2013, 12:19:02 posle podne Gorance »

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #41 poslato: 11, 11, 2013, 11:53:25 pre podne »
Ja sam tamo izvukao moj brod kad sam ga vukao za Novi Sad. Lepo je betonirano, solidan prilaz...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #42 poslato: 11, 11, 2013, 11:56:24 pre podne »
gledano iz mog ugla...
ako sam odlucio da ne dam tih 2000 dinara zbog odnosa zaposlenih u marini 4 jul ... pa izneo bih ga na rukama al ne bh dao te novce... to se kod mene zove Inat i apsolutno se slazem sa SCI-em

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #43 poslato: 11, 11, 2013, 12:14:46 posle podne »
gledano iz mog ugla...
ako sam odlucio da ne dam tih 2000 dinara zbog odnosa zaposlenih u marini 4 jul ... pa izneo bih ga na rukama al ne bh dao te novce... to se kod mene zove Inat i apsolutno se slazem sa SCI-em
U redu,ali shvati da niste jedine "inatdzije" na svetu,gde ces stici sa tim/takvim idejama?
Mada,to je licni stav,ne bih dalje o tome,sumanuto je...Govorilo se o navozu i cenama.
Postoji li negde (u Beogradu) jeftinija usluga vadjenja/spustanja?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #44 poslato: 11, 11, 2013, 12:37:19 posle podne »
E moj jedriličar, nozbiljno ti to shvataš, sa tomosom bez štifta, bez najosnovnovnijeg alata,
A što se tiče 4 Jula jbg nisu oni uzurpirali čekrk i navoz već je to njihovo tako da mogu u skladu sa ekonomskom logikom i da formiraju cenu, u ostalom mislim da je u marini Stara centrala još veća cena