Autor Tema: Gde uraditi tehnicki za prikolicu  (Pročitano 20014 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #15 poslato: 13, 10, 2013, 11:00:30 pre podne »
Tri meseca se uzima dozvola ako te uhvate sa neregistrovanom prikolicom

Van mreže drazeta

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #16 poslato: 13, 10, 2013, 22:12:31 posle podne »
Hvala svima na pomoci i trudu 114. Prikolica je fabricka, znaci da atest automatski odpada. Sto se tice papira za odjavu u Subotici mi nisu dali apsolutno nista sem ponistene saobracajne, verovatno im je to dovoljan dokaz, jer imaju sve o odjavi u kompjuteru.Da kupujem probne tablice za par stotina metara necu sigurno taman me jurila cela beogradska policija. Javicu sta sam uradio za koji dan 114

Komentari u vezi istaknutih delova:

I ako je prikolica fabrička, neophodan je original račun koji je sačinjen prilikom kupovine. Bez njega, mora da se uradi atest. Čak i ako imate račun, a u njemu nije naveden broj šasije - isto morate da atestirate prikolicu.

Ja sam morao da zamolim dvojicu komšija da mi overe izjavu u mesnoj zajednici da su oni napravili prikolicu za koju je bilo jasno jer se "iz aviona videlo" da je fabrički proizvedena ali nisam mogao da nadjem račun (žena ga je negde zaturila i pronašao sam ga par nedelja kasnije!). Tek po dobijanju te potvrde, ljudi iz Instituta su izvršili pregled i dobio sam atest za prikolicu, na osnovu kojeg sam,uz atest kuke na vučnom vozilu, dobio treću tablicu.


U Beogradu, prilikom vraćanja treće tablice, u MUPu u Ljermontovoj ulici obavezno izdaju potvrdu da je tablica vraćena. Bez tog papira u servisu za tehnički pregled ne mogu da kompletiraju papire... Možda je kod vas u Subotici pojednostavljeno - ko bi ga znao!? U zemlji Srbiji sve je moguće.


Kako god, sa zanimanjem čekam da čujem ishod. Srećno!

Kupih knott-ovu ku ku pre neki dan(novu) i dadose mi uz nju neki kartoncic i fiskalni racun.Sam sam je namontirao.Da li moram da je teram na atest?
ploviti se mora

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #17 poslato: 13, 10, 2013, 22:38:32 posle podne »
Boze citam pa ne mogu da verujem sta bre ljudi pisete...Lazo ne siri dezinformacije i ne plasi ljude..

Elem ako je prikolica nova sa atestom u Bgdu se vrsi tehnicki pregled na 3 mesta,kod kvantasa ,na dorcolu i u Jovanke Radakovic..
Kako sam shvatio kolega je kupio polovnu odjavljenu prikolicu i dobio iz policije odjavni list koji isto tako sluzi kao registracioni list i ne treba mu potvrda o vracanju  trece tablice.,samo kupoprodajni ugovor na svoje ime..
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #18 poslato: 14, 10, 2013, 02:18:03 pre podne »
Od papira imam overeni kupoprodajni ugovor sa navedenim brojem sasije, kao i potvrdu o placenom porezu na prenos vozila, tj. prikolice, kao i ponistenu saobracajnu. Siguran sam da je to dovoljno, a tako su mi rekli i u Sup Subotica. Nisu mi dali nikakav papir, jer je logicno da je ponistena saobracajna dokaz da je ponistena jh thumbup. Uz kupoprodajni ugovor to ce biti dovoljno, nadam se da mi nece traziti krvnu sliku na uvid. Ici cu u Marije Radakovic da se raspitam koji tehnicki radi prikolice za plovila, oni su mi najblizi, jer sam ja na Zvezdari ok.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #19 poslato: 14, 10, 2013, 08:21:06 pre podne »
Boze citam pa ne mogu da verujem sta bre ljudi pisete...Lazo ne siri dezinformacije i ne plasi ljude..


Barbanešo, nema dezinformacija.

Morao sam da okrenem brojkom i slovima 8 (osam) telefonskih brojeva u AMS-u i još dva servisa za tehničke preglede dok nisam dobio detaljno objašnjenje procedure.

Dakle, ako su oni lagali mene - lažem i ja vas.

Sve sam to proveravao zato što sam vratio treće tablice (imao sam za dva vozila) za prikolicu koja je prošla postupak atestiranja kao samogradnja, a hteo bih da je registrujem ponovo pre nego što na snagu stupe novi propisi.

Stoji i to da kod nas na različitim mestima postupci nisu isti (takva nam je država). Zato svako treba da se raspita i da uradi onako kako proceni da mu najviše odgovara. Ja sam samo hteo da pomognem misleći da raspolažem validnim informacijama.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #20 poslato: 04, 11, 2013, 00:03:00 pre podne »
U subotu sam pokusao na mestu gde sam registrovao auto da isto uradim sa prikolicom, al' jok, nece moci ove noci kuku. Prvo pitaju ima li prikolica svoju kocnicu, onu "naletnu", kad kazem da ima oni kazu da ne mogu da je rade, mogu samo one bez naletne kocnice. Sutra idem u Jovanke Radakovic da probam, mada tamo ima vise tehnickih, ali cu da svratim u svaki, valjda ce neka raditi, nije to boingova prikolica no125.
Naravno, posle menjanja creva i atesta za plin na autu poceo je da trokira i da se gasi, pa ce sutra biti veselo ako ne iscackam sta mu je. Treba da izvadim jedrilicu iz Dunava, skinuo sam jarbol i opremu, ali marfijev zakon radi svoje.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #21 poslato: 05, 11, 2013, 02:08:15 pre podne »
Zvao sam sve moguce tehnicke u Jovanke Radakovic, cak i kompresor i niko zivi ne radi tehnicki za prikolice preko 750kg nosivosti (jer spadaju u "kamionske"), tako da ostaje jedino da idem do kvantasa na "crno" i bez tablica ili do "Conninga", na novosadskom putu, sto mu dodje slicno kao prva opcija. Neverovatno je da u gradu od blizu dva miliona stanovnika samo dve firme rade tehnicki za jace prikolice (moja je do800kg, zamalo da zakacim "putnicke" od 750kg kuku.
Imam dve opcije, ili da vozim jedrilicu na crno od Zemuna do Zvezdare, ili da na crno odem do kvantasa i odradim tehnicki, pa se vratim na crno ponovo i onda crno na belo uzmem papire u Ljermontovoj. Lepo bese nekada sa trecom tablicom, al' idemo u Jevropu, pa moramo da placamo sve po redu kao i oni XKJHDGASED hvauWJRFKLADSHF XKJHDGASED kuku grandpa
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #22 poslato: 05, 11, 2013, 19:46:33 posle podne »
Danas nakacim prikolicu i vidim da sve radi, al' naopako, ukljucim levi prednji migavac, na prikolici radi zadnji, al' desni, poziciju, pali se stop pozadi, stop svetlo, ne radi nikako...masa u haosu... kuku. Zavrnem ti ja tu rukave i posle jedno dobrih dva sata sredim sve d bidne ki' novo. Prekrstim se i krenem direktno preko puta kvantasa na tehnicki i to bez tablica. Pa nek ide dozvola ta tri meseca, necu da je slepujem sa slepom no125 thumbup. Nekako se provucem i za divno cudo niko me ne zaustavi od murije. Taman kad sam se opustio i pomislio da cu konacno registrovati prikolicu pojavilo se novo, 'oces k.r.c sine kazna 456 kuku. Ne radi im program, jer je pao sistem, a oni su vezani na net. Tako ti ja sacekam kraj smene, jedno sat i po i ostavim prikolicu da prenoci kod njih u parking servisu (da ako mi ne naplate sutra uslugu "cuvanja" jh. Nadam se da cu iz drugog puta uspeti da odradim taj cuveni tehnicki i da mogu na miru da izvucem brod, pa da iskoristim lepo vreme i ispeglam mu trup itd, itd... 25648 sail...nastavak odiseje sledi...
« Poslednja izmena: 06, 11, 2013, 01:38:44 pre podne Sci »
Vozi Miskooooo.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #23 poslato: 05, 11, 2013, 19:56:04 posle podne »
Da nije tužno, bilo bi smešno. Ali treba istrajati. Strpljen - spašen!

Uzgred, ja moje dve prikolice (jedna samogradnja, za čamac, a druga fabrička, za teret; obe nosivosti 500 kg) registrovao prošle nedelje. Treba ovih dana da odem po saobraćajne. Uradio sve kako sam ranije opisao.

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #24 poslato: 05, 11, 2013, 21:47:23 posle podne »
Kako se meni cini sva ova z..ija ceka i mene kad budem hteo registrvati prikolcu posto je duplak i nosivosti preko 1000 kg zar nemoze bilo koji tehnicki to uraditi ako bude tolike ebade necu ni skidati strane tablice i ako sam platio i carinu i sve dazbine .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #25 poslato: 06, 11, 2013, 07:38:43 pre podne »
Kako se meni cini sva ova z..ija ceka i mene kad budem hteo registrvati prikolcu posto je duplak i nosivosti preko 1000 kg zar nemoze bilo koji tehnicki to uraditi ako bude tolike ebade necu ni skidati strane tablice i ako sam platio i carinu i sve dazbine .

Zar nije obaveza da se posle završenog carinjenja skinu i vrate strane tablice? Tako je nekada bilo...
Ako to nije menjano, onda policija može da kazni vozača koji se kreće putem bez uredno registrovane prikolice. Trebalo bi se raspitati malo bolje.

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #26 poslato: 06, 11, 2013, 09:20:09 pre podne »
Ja prikolicu nisam odjavio ovde i placam porez tablice su dozivotne i osiguranje placeno kad sam carinio gliser i nju ocarinio ali kako vidim ova jurnjava mi je nepotrebna

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #27 poslato: 06, 11, 2013, 18:38:34 posle podne »
Odem ti ja danas ponovo na tehnicki, konacno napisu sta je potrebno, zena na osiguranju mi upisuje polisu na danasnji dan mada ja sugerisem da u Ljermontovoj rade do 15.30h i da necu stici, jer imam samo 45 minuta. Ona tvrdi da cu stici, a kako je veoooma spora prodje jos deset minuta dok mi ne dade papire da odem prekoputa u postu i uplatim sve. Imacu dva desetak minuta u sred spica da se probijam, pa da sam na motoru ne bi stigao, pogotovo sto ce ovi cekati pola cetri i nece zbrisati ranije sa posla 6589 6589 upavusi. Kad je zena konacno videla da se preracunala pade dogovor da mi odradi novu polisu i stornira staru. Na kraju podjoh odatle u 15.10h pravo na dunav. Iza mene murija, nemam tablicu, ali me ne zaustavise. To je zato sto imam sve papire sajkaca h44. Odem do jedrilice, prikolicu parkirao uz banderu, pa neka se 'ladi dva dana do vadjenja, greota mi je da vadim brod do vikenda, a treba isprobati pomocni tomos koji sam kupio nedavno i nisam ga probao, stigao mi postom na "majkemi" stri hahaha f85 upavusi eek. Sad da vidimo cija ovca crnu vunu prede. Vucem ja, nista....i tako pet puta...sest...iz sedmog navuce i upali, radi kao satic, singerica mu nije ravna. Kako pada mrak ne planiram da plovim danas, sasvim sam zadovoljan onim sto cujem, tomos deluje savrseno, u prvoj je boji, covek ga je stvarno cuvao maksimalno, iako je bela kapa, sigurno 25-30 godinica star. Poslao mi je i njegov originalni alat za odrzavanje (ne znam ima li to iko vise u zemlji Srbiji)? Sad mi ostaje jedino da izvadim brodic na cetvrtom julu i da spremim 2000din. koliko je bilo do skoro, ako nisu poskupeli. Zao mi je tih para, ne vredi vadjenje jednog brodica od 5.6 metara toliko, ali sta da radim kad nigde nema normalnog mesta za vadjenje camca!? Ako neko zna neko mesto neka mi javi, vise volim da plovim do Visnjice iz Zemuna, pa da na gorivo portrosim taj novac i sam izvadim camac od 550kg, nije to nistastrasno, treba mi dubina od pola metra i malo slobodnog pristupa. Sutra idem u Ljermontovu za papire i tablicu, sve me je kostalo na moje prijatno iznenadjenje manje nego sto sam ocekivao, oko 5300dinara 114 114 114
Vozi Miskooooo.....

Van mreže djera1

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Polaris beta
  • Marina: Dorcol
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #28 poslato: 06, 11, 2013, 21:27:41 posle podne »
Mesto na kome mozes izvaditi camac se nalazi na Savi blok 70 A. Pristup na obalu je kod marine Vais. Mesto je odlicno , prosetaj pa vidi.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #29 poslato: 06, 11, 2013, 21:37:33 posle podne »
Hvala na predlogu, sutra idem tamo da vidim i ako je moguce tamo cu vaditi jedrilicu kgk. Dajte jos predloga, ako neko ima saznanja 114
Vozi Miskooooo.....