Autor Tema: Gde uraditi tehnicki za prikolicu  (Pročitano 20019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« poslato: 09, 10, 2013, 04:16:00 pre podne »
Danas odem do AMSS u ruzveltovoj i tamo mi kazu da oni ne rade tehnicke za prikolice za camce. Ne znaju tacno ko i gde radi, kazu da je ranije radio parking servis itd, itd. Znate li gde se moze uraditi tehnicki za jednoosovinsku prikolicu za camce, iliti brodove hi
Vozi Miskooooo.....

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #1 poslato: 09, 10, 2013, 07:51:17 pre podne »
Pozovi nekoliko tehnickih pregleda koji su ti najblizi.

Pre ces tako doci do informacije nego da cekas ovde odgovor.

Ja znam da je kod mene radio to tehnicki pregled Cerovcanin. Smederevski put, Mali mokri lug.
Pronadji na netu njihov broj ako ti odgovara lokacija pa pitaj.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #2 poslato: 09, 10, 2013, 08:28:06 pre podne »
Tehnički pregled parking servisa na kvantašu...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #3 poslato: 09, 10, 2013, 08:41:27 pre podne »
Tehnički pregled parking servisa na kvantašu...

a kako prebaciti neregistrovanu prikolicu do tamo?

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #4 poslato: 09, 10, 2013, 08:49:50 pre podne »
Pa na slep. Kako bi drugacije ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #5 poslato: 09, 10, 2013, 10:27:30 pre podne »
Sci,

Tehnički pregled prikolice rade svi servisi u kojima se inače obavljaju tehnički pregledi vozila.
Dakle, treba da odete do nejbližeg servisa i sa njima se dogovorite kad je najzgodnije da dovučete prikolicu (obavezno stavite trougao i budite sigurni da vam je ispravna svetlosna signalizacija).

Problem može da bude ako je prikolica tzv. "samogradnja".

U tom slučaju, procedura je nešto složenija.
Potrebno je da se sa servisom dogovorite da prikolicu dovučete u vreme kada kod njih dolaze ljudi iz Instituta koji vrše tehnički prelged na osnovu kojeg dobijate atest za prikolicu. Tek sa tim atestom možete da nastavite proceduru registracije. (Napomena: nisam siguran da to rade u svim servisima ali to će vam reći u servisu u koji odete da se raspitate.)

I još nešto, očekuje se usvajanje izmena zakona o bezbednosti saobraćaja i u jednom delu se bave i prikolicama i registracijom prikolica.
Kako sam obavešten, ubuduće biće moguće dobiti atest i registraciju samo za prikolicu izradjenu od strane radionice koja je sertifikovana za izradu prikolica.

Ono što je do sada važilo - da uz izjavu dva svedoka overenu u mesnoj zajednici možete da registrujete prikolicu - više neće biti moguće.

Zato preporučujem svima koji imaju prikolice za čamce iz samogradnje, ako misle da ih u budućnosti koriste - razmislite da li vam se isplati da do kraja godine uradite atest svoje prikolice i podnesete zahtev za registraciju!

Cena tehničkog pregleda i registracije je nešto izmedju 6 i 8 hiljada (bila kada sam zadnji put proveravao, ne znam u ovom trenutku). Atest je pre tri godine koštao još par hiljada.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #6 poslato: 09, 10, 2013, 10:43:04 pre podne »
Eh, da, zaboravio sam nešto.

Koliko znam, ni u ovom, ni u izmenjenom zakonu ne prave razliku izmedju prikolica teretnih i prikolica za čamce. Postupak je isti.

Zašto su ovi u AMSSu rekli da ne rade pregled prikolice za čamce? Možda zato što se one ne spominju u njihovim papirima...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #7 poslato: 09, 10, 2013, 11:14:48 pre podne »
Još jedna informacija u vezi sa ovim.

Ko ima atest prikolice iz vremena kada su izdavane tzv. treće tablice, može da odvuče svoju prikolicu do najbližeg tehničkog servisa i zatraži tehnički, uz prezentaciju atesta.

U saobraćajnoj dozvoli koja se sada izdaje po važećem zakonu, upisuje se da je reč o lakoj teretnoj prikolici ali se po novom uputstvu sada upisuje i oblik namene - da je namenjena za prevoz čamaca (ovo ranije nije bilo i verovatno zato u nekim tehničkim servisima kažu da ne rade preglede za registraciju prikolica za čamce).

Kako ne biste rizikovali da vam saobraćajna policija naplati kaznu što vučete neregistrovanu prikolicu (ako ne prihvate priču da idete na tehnički) to možete da prevazidjete tako što ćete uzeti probnu tablicu - nije skupo ali morate da se šetate.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #8 poslato: 09, 10, 2013, 11:21:39 pre podne »
I samo da dodam još i ovo:

Ako ste imali treću tablicu i vratili je, potrebno je da u tehnički servis, u kojem ćete raditi pregled, ponesete kopiju atesta i potvrdu o odjavi treće tablice. Posle toga u servisu urade tehnički i u Ljermontovoj podignete novu tablicu.

Ovo, naravno, važi za nas u Beogradu, a ostali će tablicu podići tamo gde inače podižu tablice za automobile.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #9 poslato: 09, 10, 2013, 22:52:24 posle podne »
Moja saznanja su sledeca
Ne moze se registrovati prikolica iz samogradnje...licno bio na masinskom
Dok se ne uskladi zakon ili sta vec mogu samo fabricke prikolice da se registruju tj one koje imaju atest

Tehnicki se obavlja u auto kuci kompresor na Dorcolu,tamo ja idem

Kad se sredi zakon ili sta vec mozda ce se moci registrovati prikolica ali ne od majstor Zike vec od neke radionice. Pa podaci o kvalitetu materijala,atest varioca...pa nacrti,preseci,srafovi,lezajevi...
Zakomplikovace to nasa administracija sigurno

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #10 poslato: 13, 10, 2013, 03:23:24 pre podne »
Hvala svima na pomoci i trudu 114. Prikolica je fabricka, znaci da atest automatski odpada. Sto se tice papira za odjavu u Subotici mi nisu dali apsolutno nista sem ponistene saobracajne, verovatno im je to dovoljan dokaz, jer imaju sve o odjavi u kompjuteru.Da kupujem probne tablice za par stotina metara necu sigurno taman me jurila cela beogradska policija. Javicu sta sam uradio za koji dan 114
Vozi Miskooooo.....

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #11 poslato: 13, 10, 2013, 07:37:20 pre podne »
Dali sme da se vuce camac na prikolci koja nije registrovana sa trouglom pozadi  u evropi je to dozvoljrno sa max brzinom od 30 km

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #12 poslato: 13, 10, 2013, 07:43:16 pre podne »
Hvala svima na pomoci i trudu 114. Prikolica je fabricka, znaci da atest automatski odpada. Sto se tice papira za odjavu u Subotici mi nisu dali apsolutno nista sem ponistene saobracajne, verovatno im je to dovoljan dokaz, jer imaju sve o odjavi u kompjuteru.Da kupujem probne tablice za par stotina metara necu sigurno taman me jurila cela beogradska policija. Javicu sta sam uradio za koji dan 114

Komentari u vezi istaknutih delova:

I ako je prikolica fabrička, neophodan je original račun koji je sačinjen prilikom kupovine. Bez njega, mora da se uradi atest. Čak i ako imate račun, a u njemu nije naveden broj šasije - isto morate da atestirate prikolicu.

Ja sam morao da zamolim dvojicu komšija da mi overe izjavu u mesnoj zajednici da su oni napravili prikolicu za koju je bilo jasno jer se "iz aviona videlo" da je fabrički proizvedena ali nisam mogao da nadjem račun (žena ga je negde zaturila i pronašao sam ga par nedelja kasnije!). Tek po dobijanju te potvrde, ljudi iz Instituta su izvršili pregled i dobio sam atest za prikolicu, na osnovu kojeg sam, uz atest kuke na vučnom vozilu, dobio treću tablicu.


U Beogradu, prilikom vraćanja treće tablice, u MUPu u Ljermontovoj ulici obavezno izdaju potvrdu da je tablica vraćena. Bez tog papira u servisu za tehnički pregled ne mogu da kompletiraju papire... Možda je kod vas u Subotici pojednostavljeno - ko bi ga znao!? U zemlji Srbiji sve je moguće.


Kako god, sa zanimanjem čekam da čujem ishod. Srećno!


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #13 poslato: 13, 10, 2013, 07:47:25 pre podne »
Dali sme da se vuce camac na prikolci koja nije registrovana sa trouglom pozadi  u evropi je to dozvoljrno sa max brzinom od 30 km

Eto, zašto Evropa nema alternativu! (Šalim se, naravno.)

Trougao samo pomaže da vozači iza vas obrate pažnju jer možda vam nije ispravna signalizacija ili nešto drugo. Ili jednostavno, krećete se znatno sporije od ostalih vozila. Ili možda prevozite neki teret koji je van gabarita vučnog vozila ili prikolice. Nekada je kod nas bilo moguće učestvovati u saobraćaju sa zakačenom crvenom krpom...

Medjutim, to nema veze sa registracijom. Dakle, saobraćajni policajac može da vas kazni.

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde uraditi tehnicki za prikolicu
« Odgovor #14 poslato: 13, 10, 2013, 08:04:23 pre podne »
Evropooooo eve meeee
Trougao u tom slucaju sluzi da pokazes da je zakaceno ili se upravlja srestvom kojim nije dozvoljeno kretanje preko 30 km ukoliko ti tovar prelazu 1 metar zadnju stranu moras obeleziti za bilo cime cak i krpom crvenom a te prikolice su za spustanje i vadjenje iz vode