Autor Tema: Karneval brodova  (Pročitano 10713 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Karneval brodova
« poslato: 24, 07, 2009, 00:38:24 pre podne »
BEOGRADSKI KARNEVAL BRODOVA 09.
ImagePod sloganom » ZATO ŠTO VOLIM SAVU I DUNAV« i pokroviteljstvom Skupštine grada Beograda, Turistička organizacija Beograda organizuje šestu godinu za redom, BEOGRADSKI KARNEVAL BRODOVA, 29.08.2009. godine, od 16-00 h do ponoći, na delu beogradskog akvatorija i obala od Brankovog mosta do Ušća.

Ideja organizacije ovog karnevala je da se Beograd afirmiše i predstavi kao grad na dve reke, da se doprinese razvoju nautičkog turizma i obogati program dešavanja u našem gradu a u isto vreme i ukaže na važnost pristupu ekologije i zaštite životne sredine naših reka.

 

Programom karnevala pokrićemo dešavanja na obe obale reka i akvatoriji: dečiji karneval, revija sportova na vodi- jedriličari, veslači , kajakaši, kanuisti, skijanje na vodi, jet ski, potom karneval brodova i defilei karnevalskih grupa iz zemlje i inostranstva, plesnih grupa, ekološke kampanje i tsl.

 

Pozivamo vlasnike plovila iz beogradskih marina koji žele da učestvuju u karnevalu da se prijave.

Pre popunjavanja prijave potrebno da se uputite u uslove za prijavu i potrebnu dokumentaciju za prijave.

 

Rok prijavljivanja za učešće na karnevalu je do 10. avgusta 2009. godine, a dostava Prijava i potrebnih dokumenata je u Turističko informativnom centru-Makedonska 5 , za Djanija Živanovića, 33-43-460

Prijava za brodove koji bi da učestvuju u revijalnom delu karnevala:


PDF - prijava



Uslovi koje treba da ispunjavaju vlasnici i plovila za učešće na karnevalu:


    * ČAMAC/BROD TREBA DA JE DUŽINE 6 I VIŠE METARA
    * VAŽEĆA REGISTRACIJA PLOVILA/PLOVIDBENA DOZVOLA/
    * UPRAVLJAČ MOTORNOG ČAMCA MORA BITI STRUČNO OSPOSOBLJENO LICE /MINIMUM SA ZVANJEM UPRAVLJAČ MOTORNOG VOZILA/
    * ČAMAC/BROD MORA IMATI PROPISANU OPREMU KOJA JE NAVEDENA U PLOVIDBENOJ DOZVOLI
    * ČAMAC/BROD MORA IMATI PROPISANU SVETLOSNU I ZVUČNU SIGNALIZACIJU
    * BROJ UKRCANIH LICA U PLOVILO PREMA USLOVIMA IZ PLOVIDBENE DOZVOLE
    * SVAKI UČESNIK MORA DA IMA NAZIV SVOJE MASKE (SPECIJALNO UKRAŠENO PLOVILO KAO I KOSTIMIRANE ČLANOVE POSADE)
    * SVAKI UČESNIK MORA DA DOSTAVI SKICU - IDEJU MASKE BRODA
    * Organizator zadržava pravo da odluči o izboru PLOVILA koje će učestvovati u karnevalskoj povorci, na osnovu uvida u pristigle prijave - o učešću ćemo vas direktno i pravovremeno obavestiti



UKRAŠAVANJE PLOVILA JE PO IZBORU I IZ SOPSTVENIH SREDSTAVA.

POTREBNA DOKUMENTACIJA ZA PRIJAVLJIVANJE JE:

    * FOTOKOPIJA PLOVIDBENE DOZVOLE/OBE STRANE/
    * FOTOKOPIJA DOZVOLE UPRAVLJAČA MOTORNOG ČAMCA
    * ZA PLOVILA KOJA PODLEŽU JUGOREGISTRU-FOTOKOPIJA DOZVOLE

SKICA/CRTEŽ - IDEJA ZA MASKU BRODA
 

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #1 poslato: 24, 07, 2009, 01:40:56 pre podne »
Ako je ovo ono sto sam prosle godine gledao, onda se radi o jednoj bljutavoj manifestaciji koja samo ukazuje na nesposobnost po sluzbenoj duznosti. Pazi samo ovo "prijava za karneval", pozdrav iz Ria. Adresa Djanija Živanovića, trebalo bi im reci, da ako vec koriste domace fontove, u srpskom jeziku postoji slovo Đ. Cudi me da nisu napisali beogracki karneval. Hvala Vam gospodo na ovom bljutavom predstavljanju nautickog turizma, u senci brutalnog unistenja rekreativaca nauticara bezobrazno visokim porezima, a pod maskom svetske ekonomske krize. Stidite se svog bezobrazluka i vasih uslova, prava i obavezne kopije plovidbene dozvole, kako bi proveli da Vas neko nije slucajno zajebao za porez. Pravo da odlucite ko moze da ucestvuje a ko nije podoban, zadrzite i zabite sebi u te alave guzice.

Pozivam sve na bojkot ovog licemerja.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #2 poslato: 24, 07, 2009, 02:38:32 pre podne »
sto bre barba bojkot :) reka je slobodna ko nam brani da prodjemo brodovima i sa zastavicama i velikim natpisom mi nismo dobro dosli jer nismo registrovani...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #3 poslato: 24, 07, 2009, 02:53:58 pre podne »
Panem et circenses - Hlaba i igara. Reči pune prezira koje je Juvenal dobacio rimskoj svetini, jer ne traži ništa više osim hleba i besplatnih igara u koloseumu....

a mozda nece traziti registraciju ako ih nazovem telefonom i priupitam :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #4 poslato: 24, 07, 2009, 03:17:11 pre podne »
morao sam ovo da ostavim , jeste da Guca nema veze sa nautikom ali ova recenica govori sve o tome kako nasi menadzeri razmisljaju ...


- Odlukom saveta Sabora trubača u Guči morali smo da otkažemo učešće Draganu Kojiću Kebi jer članovi Sabora ove godine neće narodnjake. To je zvanična odluka koja se mora poštovati jer odbor neće da pravi vašar od Guče - rekao je gospodin Marinski.  

ne slusam narodnjake , nikad nisam bio u guci ... ali koliko sam slusao price guca je to Narodnjaci , Vasar, Truba, Alkohol...

pa sta hoce da naprave od manifestacije na koju dodje 500.000 ljudi , retrospekciju kamernih orkestara ?

jel bre ova zemlja u rukovodstvu ima JEDNOG zdravog u mozak ???



direktan link http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/kurir-23-07-2009/keba-izduvao-trubu

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #5 poslato: 24, 07, 2009, 04:48:43 pre podne »
Jel to ona varosica u Srbiji u koju se placa ulaz 500 dinara jer su napravili parking?

Ja sam za to da ponovo izlepimo letke po beogradskim marinama, iz kojih boldovanim slovima pozivaju ucesnike, sa pozivom na bojkot.

« Poslednja izmena: 24, 07, 2009, 05:03:51 pre podne Barba »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #6 poslato: 24, 07, 2009, 08:49:10 pre podne »
morao sam ovo da ostavim , jeste da Guca nema veze sa nautikom ali ova recenica govori sve o tome kako nasi menadzeri razmisljaju ...


- Odlukom saveta Sabora trubača u Guči morali smo da otkažemo učešće Draganu Kojiću Kebi jer članovi Sabora ove godine neće narodnjake. To je zvanična odluka koja se mora poštovati jer odbor neće da pravi vašar od Guče - rekao je gospodin Marinski.   

ne slusam narodnjake , nikad nisam bio u guci ... ali koliko sam slusao price guca je to Narodnjaci , Vasar, Truba, Alkohol...

pa sta hoce da naprave od manifestacije na koju dodje 500.000 ljudi , retrospekciju kamernih orkestara ?

jel bre ova zemlja u rukovodstvu ima JEDNOG zdravog u mozak ???



direktan link http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/kurir-23-07-2009/keba-izduvao-trubu

hehehe...ovo je neverovatno...samo mi je zao sto smo dosli u taj stadijum da nas to ni malo ne iznenadjuje...prosto je postalo cudno kad je nesto normalno...na ovo smo se navikli
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #7 poslato: 24, 07, 2009, 10:10:04 pre podne »
Bilo bi zanimljivo legalno se prijaviti a onda sve pretvoriti u protest.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #8 poslato: 24, 07, 2009, 13:07:21 posle podne »
Prijatelji, znate da ja nemam svoje plovilo, ali kada bih ga imao - na ovom karnevalu ne bih učestvovao.

Bez želje da mnogo politiziram, uopšte mi nije jasno ko je pravi organizator ove manifestacije, ali pitam se da li je isti učinio bilo šta da spreči izglasavanje zakona o pljačkaškom porezu na luksuz kojim su opteretili registraciju?

Mnogi od nas će godinama, a možda i doživotno samo želeti da sebi obezbede "belu ladju" i nikada neće za to skupiti dovoljno para, pa čak i kad nikakav porez ne bi trebalo platiti.
A sa ovakvim porezima, koji najverovatnije nikada neće biti ukinuti (čak i kada po "zvaničnim" saopštenjima kriza prođe) svi smo dobili divan i snažan "podstrek" da što pre počnemo da menjamo svoje snove i da sanjamo nešto drugo, a ne "bele lađe" jer - ma, nije to za nas, ljudi! To je za kulake.

Dakle, sve dok država ovako po nama, mi treba đonom po njihovim akcijama.
Neka se oni zabavljaju bez nas, pa neka po završenom karnevalu mirno i veselo uživaju u krkanluku koji će biti sastavni deo zavretka manifestacije ali samo za organizatore, a ne i za učesnike.

Narode, šta bi sa osnivanjem udruženja građana? Zar zaista nećemo ništa ozbiljnije da pokušamo, organizovano i po zakonu (ma kakav da je)?

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #9 poslato: 25, 07, 2009, 10:06:52 pre podne »
Dule je u pravu, sa protestima i udruzenjem smo pokusali i nije uspelo. Ili smo mi nesposobni ili je ljudima vec toliko ubijena volja za bilo cim. Jbs borbu protiv vetrenjaca, reka je za uzivanje. Mada treba talasati.

 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #10 poslato: 03, 08, 2009, 22:57:04 posle podne »
morao sam ovo da ostavim , jeste da Guca nema veze sa nautikom ali ova recenica govori sve o tome kako nasi menadzeri razmisljaju ...


- Odlukom saveta Sabora trubača u Guči morali smo da otkažemo učešće Draganu Kojiću Kebi jer članovi Sabora ove godine neće narodnjake. To je zvanična odluka koja se mora poštovati jer odbor neće da pravi vašar od Guče - rekao je gospodin Marinski.  

ne slusam narodnjake , nikad nisam bio u guci ... ali koliko sam slusao price guca je to Narodnjaci , Vasar, Truba, Alkohol...

pa sta hoce da naprave od manifestacije na koju dodje 500.000 ljudi , retrospekciju kamernih orkestara ?

jel bre ova zemlja u rukovodstvu ima JEDNOG zdravog u mozak ???



direktan link http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/kurir-23-07-2009/keba-izduvao-trubu

al su zato poslali pozivnice baraku obami doduše i Putinu i Medvedevu a i drugima.E baš bih voleo da im se neko odazove da v ide da od takvih nema leba.Valjda bi i u Guči varili šahove kuda treba da prodju belosvetski govnari.(u ovu grupu ne spadaju Ruska braća)

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #11 poslato: 03, 08, 2009, 23:16:18 posle podne »
Pa i dan Dunava iako nemam nista protiv cevapa i piva, bese pravi vasar sa zadimljenjim satorima, a skrajnuti sa strane par standova domacih Vinara i ako sam zapamtio neke brosure o Dunavu. A VIP je VIP a sto dobiju apetit od mladih mazoretkinja, za medalju.  :pioneer:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #12 poslato: 04, 08, 2009, 09:56:18 pre podne »
Ako je ovo ono sto sam prosle godine gledao, onda se radi o jednoj bljutavoj manifestaciji koja samo ukazuje na nesposobnost po sluzbenoj duznosti. Pazi samo ovo "prijava za karneval", pozdrav iz Ria. Adresa Djanija Živanovića, trebalo bi im reci, da ako vec koriste domace fontove, u srpskom jeziku postoji slovo Đ. Cudi me da nisu napisali beogracki karneval. Hvala Vam gospodo na ovom bljutavom predstavljanju nautickog turizma, u senci brutalnog unistenja rekreativaca nauticara bezobrazno visokim porezima, a pod maskom svetske ekonomske krize. Stidite se svog bezobrazluka i vasih uslova, prava i obavezne kopije plovidbene dozvole, kako bi proveli da Vas neko nije slucajno zajebao za porez. Pravo da odlucite ko moze da ucestvuje a ko nije podoban, zadrzite i zabite sebi u te alave guzice.

Pozivam sve na bojkot ovog licemerja.



BRAVO Barba svaka ti je na mestu i ne treba nista ni dodati ni oduzeti. SAMO BOJKOT i mozda umesto prijave organizatorima poslati jedan ovakav tekst sas potpisom "Moja ladja". BOJKOT  :diablo: :diablo:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže HUMMER

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
    • HUMMER
  • Brod tip: Samogradnja metal
  • Marina: Jedriličarski klub Vojvodina NS
  • Veličina: 7x2
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #13 poslato: 04, 08, 2009, 22:20:32 posle podne »
Mi Novosadjani da pravimo neku zurku ( karneval ) pozvali bi SVE ljubitelje takvih druzenja da se okupe na bilo kom mestu... volimo mi i Dunav i Savu i Tisu... zasto samo Beogradjani, zasto samo plovila iznad 6 metara, zasto silni uslovi i formulari, kopije, neke maske...?
Mislim da je u pitanju samo pokusaj nekog pojedinca da zaradi na tome i dobije nekakva priznanja.
Ostavite se paradiranja, kao sto kazu ljudi ima ovde ozbiljnija posla...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #14 poslato: 05, 08, 2009, 09:39:28 pre podne »
Ne razumem što bi neko izgravo cirkuzanta i to po nekim uslovima koji propisuje organizator sve u u varijanti da imaju diskreciono pravo da biraju ko će da učestvuje, umobolno :suicide: