Autor Tema: AIS cele Srbije  (Pročitano 35518 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #30 poslato: 24, 11, 2013, 16:42:28 posle podne »
Verujem da je na pocetku cele price pazljivo naglaseno da ce biti vidljivi samo i jedino oni brodovi koji imaju AIS transponder ili se vec prijave,tj registruju na www.marinetraffic.com....Valja objasniti ljudima da nije u pitanju nesto sto prati camdzije po Dunavu tek tako i da posetioci "Sidra" nisu u opasnosti. 114 dodo

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #31 poslato: 24, 11, 2013, 17:45:27 posle podne »
Uopšte ,cela ova priča oko AIS-a je prenaduvana.Sistem kao sistem nama malima trenutno ne daje ništa.Jedna mala igračka i to je to. Boli me iskreno uvo ,gde se trenutno nalazi koji brod.Dule je u pravu kad kaže da jedinu korist mogu imati vlasnici tih sajtova i kompanije vlasnici komercijalnih plovila,za nas male sistem je prisutan ali nevažan.
Početna priča ,zbog koje sam i ja ušao u priču ,da je jedino Srbija na toj karti,crna rupa,je ogledalo nas samih.Volimo da pljujemo po svojoj zemlji ,i kad treba i kad ne treba.Cela mađarska,koja je u eu nema nijednu stanicu.Pojavljuje se tek negde tamo kod Komarno,na granici sa Slovačkom,pa je pitanje da li je Mađarska ili Slovačka.Ni Austrija ili Nemačka nisu bog zna kako pokrivene ,osim u zoni nekih većih gradova.Tako da slobodno mogu reći da sam zaveden,te sam kao guska uleteo u celu priču.Ali kako naš narod kaže;;dete je rođeno ,treba ga ljuljati;; kad smo već krenuli ajd da ga završimo,pa kako bude.
Ja sam risiver i antenu postavio i više i ne trošim vreme na to.Radi i bez mog nadzora.troškove i ne primećujem,Internet plaćam pa plaćam,a struje trošim isto kao i do sad.
Dakle ako neko hoće ,može čisto iz radoznalosti,ako neće ,neće.trebalo bi staviti tačku na ovu priču.Nit je Srbiji nešto bolje zbog naših stanica ,nit ćemo išta više zaostati za evropom ,no što zaostajemo.
Ja samo znam ,da kao mentol,svaki dan uđem na marine traffik da pogledam mapu i dal ima koji brod u mojoj zoni,kao da je to neznam koliko bitno.
Još malo pa kao oni što prate farmu,da vidimo šta ima novo,a novoga nema nit će biti,isti brodovi cirkulišu našim vodama,i to je to.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #32 poslato: 24, 11, 2013, 17:53:30 posle podne »
A da,da Lazi pojasnim.Lazo AIS ,možemo prebrojati,ko ima na svom brodu,kad su u pitanju naša,nazovimo ih mala plovila,i uređaj se na brodu isključuje kao i svaki uređaj ,na dugme.Ako hoćeš da se sakriješ od žene , reši kako da isključiš mobilni,AIS nije bitan.Šta više prijemnik s broda ostavi u marini na čamcu a idi kod švalerke( mada sumnjam da imaš ) sajkaca

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #33 poslato: 24, 11, 2013, 17:55:31 posle podne »
A da,da Lazi pojasnim.Lazo AIS ,možemo prebrojati,ko ima na svom brodu,kad su u pitanju naša,nazovimo ih mala plovila,i uređaj se na brodu isključuje kao i svaki uređaj ,na dugme.Ako hoćeš da se sakriješ od žene , reši kako da isključiš mobilni,AIS nije bitan.Šta više prijemnik s broda ostavi u marini na čamcu a idi kod švalerke( mada sumnjam da imaš ) sajkaca

Dobro, Iko, pa nećemo valjda sada da se vredjamo!
Ko nema mobilni? Imam ja dva komada...

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #34 poslato: 24, 11, 2013, 18:18:57 posle podne »
Džaba ti dva mobilna kad nemaju android,i tetra pak.
Mislio sam da nemaš švalerku,jer sam te upoznao kao ozbiljnog ,vernog zaljubljenog supruga.Uostalom koja lujka u 60 god.kupuje ženi nov stan osim ako nije zaljunljen. sajkaca

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #35 poslato: 24, 11, 2013, 18:34:20 posle podne »
Sad sam se vratio iz marine.

Pokušaću da prenesem komentar koji sam dobio: - Tako nešto nama ne treba. Zar da se nečija žena uključi na internet i da vidi da joj je muž u "Sidru" kod Beške, a ne na petom kilometru Tise na pecanju, kao što je njoj rekao?

Dakle, ono što mene zanima to je kako čovek može da bude "nevidljiv" za taj sistem, ukoliko to želi?
Postoji li mogućnost da se neko prijavi i odjavi kad poželi?
Šta je potrebno da čovek ima na ladji da bi hvatao signal i bio vidjen na ekranu?

Odgovori na ova pitanja će mi pomoći da bolje razumem funkcionisanje kako bih nastavio razgovore sa društvom u marini. Ne znam da li su takvi odgovori već dati u ranijim napisima (pogledaću večeras šta je sve pisano do sada) ali želeo bih da sakupim na jedno mesto koje su sve koristi od ovog sistema i zašto bi ga trebalo podržati i razvijati.


Kakve sise !!!!!!!!!!!!!!!
KO se boji miseva nek stalno macku nosa u dzepu . Nisam nikad kuci pa nemam vremena da jurcam okolo da kupujem to cudo . Za par dana cu biti u Bg (valjda ) pa ako ima neko da mi spremi sve to na kamaru sto treba da se kupi dacu pare pa je postavite gdje hocete pod uslovom da spremi dva kompleta da nosim i nama jedan za marinu . Tek nama nije potrebna ali neka ima zbog pokrivenosti imenom .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #36 poslato: 24, 11, 2013, 19:16:19 posle podne »
Džaba ti dva mobilna kad nemaju android,i tetra pak.
Mislio sam da nemaš švalerku,jer sam te upoznao kao ozbiljnog ,vernog zaljubljenog supruga.Uostalom koja lujka u 60 god.kupuje ženi nov stan osim ako nije zaljunljen. sajkaca

Čekaj, Iko. Kupiću ja i android i taj "tetra pak", a onda - biće i neka švalerka.
To, izgleda, jedno bez drugog ne može (tako ću ja objasniti ženi, a još kad joj prenesem ovo o zaljubljenosti, garant neće imati ništa protiv).

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #37 poslato: 24, 11, 2013, 21:32:00 posle podne »
Uopšte ,cela ova priča oko AIS-a je prenaduvana.Sistem kao sistem nama malima trenutno ne daje ništa.Jedna mala igračka i to je to. Boli me iskreno uvo ,gde se trenutno nalazi koji brod.Dule je u pravu kad kaže da jedinu korist mogu imati vlasnici tih sajtova i kompanije vlasnici komercijalnih plovila,za nas male sistem je prisutan ali nevažan.

pusti duleta, kad je video da smo digli stanicu on platio dinar da udje u kolo sad bi dva da izadje, on ima jako dugo AIS na brodu i njemu je sistem zaista nebitan za tog stanovista, ali treba gledati van granica privatnih foruma/potreba... treba gledati sveopste dobro ...

ko ima korist od AIS-a u Srbiji:
-Svi koji plove nocu, po kisi , magli ili po nekom drugom losem vremenu kada je vidljivost ogranicena...
-Vlasnici plovila koji ga uvedu na brod jer u slucaju kradje znaju gde je (ovo ce biti jako rasprostranjeno cim cena padne ispod 100 evra  , sada je oko 400 i pada svakim danom)
-Sve porodice koje imaju svoje voljene na vodi (mornari, kapetani i sl)
-Svi LSI-evi kafanski svaleri cim predju IQ 100 pa skapiraju da mogu da ostave AIS na komsijin brod koji je na pecanju a oni da odu u susednu kafanu da se hvale o svalerskim uspesima za novim kafanskim stolom...
-Svi penzioneri koji ujutru pogledaju brodove u svom okruzenju (i ja to volim : ) ) eno bas neko gore to pomenuo :D
-Svi koji se brinu za bezbednost u plovidbi ...

naravno imaju korist  i strani sajtovi, pa sta ? jel to problem ? pa daju besplatno opremu naravno da hoce neku korist? nama su dali besplatan pristup , sta ces vise???.... manite me koministicke ideologije "tudje ocemo svoje nedamo" to nas je i doteralo do ovde...

Madjari nemaju... pa sta me boli q za madjare? Valjda cu se ugledam na one koji imaju a ne na one koji nemaju ?

starno mi je suludo da objasnjavam korist AIS-a... svako ko misli da koristi od AIS-a nema , slobodno neka svoje odgovore i teme salje pismom/postom na adresu sajta Moja Ladja a mi cemo ih objavljivati i odgovarati na njih ...




Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #38 poslato: 25, 11, 2013, 16:06:57 posle podne »
sad mi pade na pamet jos jedna korist AIS-a ... svi smo pricali kako se ponekad brodovi ponasaju bahato na rekama, kako prolaze tik uz obalu, kako prolaze kroz male vode ....

toga vise nece biti :) jednostavno svi mogu da vide sta rade, pocev od nas,  kapetanije, policije ....

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #39 poslato: 25, 11, 2013, 17:00:13 posle podne »
U procesu sam nabavke radio stanice pa bi da nabavim neku koja ima integrisan AIS sistem . Preporuka ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #40 poslato: 25, 11, 2013, 17:21:52 posle podne »
U procesu sam nabavke radio stanice pa bi da nabavim neku koja ima integrisan AIS sistem . Preporuka ?

recimo :

http://www.svb24.com/en/standard-horizon-vhf-radio-gx2000-gx2100.html

389 eur



ali licno mislim da je to prilicno ruzno gledati na tako malom ekranu ...

Van mreže slovenac15963

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • www.mojaladja.com
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #41 poslato: 25, 11, 2013, 20:07:21 posle podne »
Kapetane sedi 1.TUDJE NEĆEMO SVOJE NEDAMO.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #42 poslato: 25, 11, 2013, 20:50:31 posle podne »
Kapetane sedi 1.TUDJE NEĆEMO SVOJE NEDAMO.

da da ... tako su pricali, ali su radili i rade kako ja napisah ... nista ja nisam pogresio

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #43 poslato: 28, 11, 2013, 21:09:10 posle podne »
Eto sad i ja nađe neku korist od Ovog AIS-a-
Kada kliknete na ikonu nekog broda,u prozoru koji se pojavi ,sa podatcima tog broda kliknete na -Prikaži put broda.Na prikazanoj ruti postavljanjem kursora na svaki trouglić koji je prikazan na toj ruti,piše kojom se brzinom brod kretao.Na osnovu toga može se doći do saznanja gde je reka i na kojem delu sporija a gde brža.Prateći rutu broda -Zrenjanin video sam da mu se neka ujednačena brzina od 2,2-2,3kn u nekim delovima spuštala na 1,6-1,4kn.Obzirom da sam pratio kretanje broda u delu Dunava koji dosta dobro poznajem ,video sam da mu se brzina smanjivala baš tamo gde je dunav i naj brži ,oko Ločke ade.Prateći putanju broda može se i zaključiti kojom rutom ploviti obzirom da kapetani poznaju teren i plove prelazeći s jedne na drugu stranu toka ako im to situacija dozvoljava,i trude se da plove mirnijim delovima reka.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: AIS cele Srbije
« Odgovor #44 poslato: 28, 11, 2013, 21:15:30 posle podne »
Ima i toga, a poneko uspori i pored splava sa dobrom pevaljkom.. zamisli iko da ti je neko rekao pre 10 godina da ces slike telefonom slati. dosta zanimljivih stvari ima na Ais... recimo gdeidu brodovi tu ima dubine

Sent from my ME371MG using Tapatalk