Autor Tema: Pukla saljla od pomicne kobilice  (Pročitano 12107 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Pukla saljla od pomicne kobilice
« poslato: 14, 09, 2013, 22:12:06 posle podne »
Danas sam jedrio satima, bilo je fenomenalno, ali mi se desio jedan peh. Kad sam pokusao da namotam kobilicu (svert) puce mi sajla kojom sam motao na vinc.Moze li se ona zameniti na vodi, ili mora brod van vode? Nadam se da je svert dovoljno jak i da se on nije izdeformisao, dok sam se vracao grunuo sam u nesto, verovatno deblo kuku. Videcu sutra da odsrafoim sve iznutra kod vinca, ali mislim da ne moze iznutra to da se odradi. Puce sajla 3mm kao od sale... sail
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pukla saljla od pomicne kobilice
« Odgovor #1 poslato: 15, 09, 2013, 01:42:18 pre podne »
topla je voda.... pokusaj da uslikas sistem il zovi pa da organizujemo ronjenje :) kad budes kupovao sajlu izmu pun presek , u Beogradu ima sajli koje su namotane oko kanapa (???)

ako se odlucis za vadjenje camca , nemoj da cimas dizalicu nego dodji na sljunkaru ispod pancevackog mosta das 1000 dinara dizalicaru on te izvadi na pola sata kada nema posla i spusti te... samo ponesi siroke gurtne...

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: Pukla saljla od pomicne kobilice
« Odgovor #2 poslato: 14, 10, 2017, 00:37:18 pre podne »
Danas sam jedrio satima, bilo je fenomenalno, ali mi se desio jedan peh. Kad sam pokusao da namotam kobilicu (svert) puce mi sajla kojom sam motao na vinc.Moze li se ona zameniti na vodi, ili mora brod van vode? Nadam se da je svert dovoljno jak i da se on nije izdeformisao, dok sam se vracao grunuo sam u nesto, verovatno deblo kuku. Videcu sutra da odsrafoim sve iznutra kod vinca, ali mislim da ne moze iznutra to da se odradi. Puce sajla 3mm kao od sale... sail
Sajla ti treba 7x7 ili 7x19 na riggingu je 1x19 .ova prva je dobra za kormilo i kanape .Pukla je jer je zardjala ili ti je pin ispao.moguce da je neko stavio pre tebe a36 celicnu obicnu ili je 304 stainless steel ali trebao bi da nadjes 316.ss ako hoces da traje.Na rigingu je max 10 godina sto preporucuju na tropima cak 7 zavisi od koriscenja posle toga negarantuju za cvrstocu.Na 316 magnet se nehvata ako se uhvati znaci da imas rdju iznutra,inace rdja iznutra prema spolja.
Pozdrav


Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk