Autor Tema: Diskusija Bow thruster  (Pročitano 8979 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Diskusija Bow thruster
« poslato: 12, 12, 2013, 00:38:25 pre podne »
Da neponavljam, gospodin Misa je to lepo objasnio, i u jos mnogo situacija dobro dodje. Bow thruster  vredi svih para. Mog Kinga od 16 tona .14m x4m uparkiram u milimetar.
Mene su drugari koji vec imaju ugradjene Bow thruster naterali da ga ugradim vec kada je enterijer - struja i sve bilo gotovo na brodu.
Jer ja sam smatrao da mi nije potreban jer imam dva motora. Mnogo bi pogresio da nisam ugradio.

A price sigurno to nevalja jer to oni prodaju mi lici na pricu, necu da menjam cipelu koja mi curi mozda ce i ta nova curiti.

A evo i slike da smo ugradili, a ne odustali.

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #1 poslato: 12, 12, 2013, 01:13:35 pre podne »
Prijatelj je zainteresovan da kupi, ako znate nekog da prodaje, ili gde ima povoljno.

Svaka informacija dobrodošla! Hvala!

Gos Zankiki nemoj ubedjivati prijatelja da ne ugradi.Vec  obrnuto, da ugradi.Moje prijatelje sam poslusao i veoma sam im zahvalan.
Nemoj slusati savete onih koji su to videli na You Tubu i na slici. Pitaj jos nekoga, ko koristi Bow thruster.
Naravno da Bow thruster kosta, ali pretpostavljam da tvoj prijatelj zna koji je to red velicina.
Gos. Misa je vec napiso , mora da znate koja jacina Bow thrustera bi odgovarala vasem brodu( imate na Vetusovo sajtu). Moj savet je da uzmeta jaci u odnosu na proracunatu jacinu, jer sa viskom snage dobijate na brzini i preciznosti. Bicete  mnogo komotniji kod reagovanja.
Cena Bow thruster zavisi od jacine. Sto je jaci to je skuplji.

Ovo ti nisam napisao da te ubedim da kupis od mene Bow thruster, vec iz dobre namere. Na kraju imas uvoznike opreme pa proverite. A i ovo ti je
dobra cena http://www.plovidba.info/forum/mali-oglasi/vetus-bowthruster-75kgf/msg317016/#msg317016

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #2 poslato: 12, 12, 2013, 01:17:13 pre podne »
A evo kako to i funkcionise



Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #3 poslato: 12, 12, 2013, 01:18:15 pre podne »

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #4 poslato: 12, 12, 2013, 01:23:42 pre podne »
Mozda je i najbolja varijanta da odes kod nekoga ko ima ugradjen i da vidis kako to funkcionise.
Ako nemate gde kod mene ti stoji otvoren poziv.

Kapetane i za tebe vazi poziv, domaca dunja te ceka.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #5 poslato: 12, 12, 2013, 09:01:18 pre podne »
Kapetane i za tebe vazi poziv, domaca dunja te ceka.
hvala na pozivu gledacu da dodjem ali ne pijem alkohol...

inace postarine iz kine skoro da vise ne postoje, vecina sajtova i prodavaca ih je ukinula, to jest reuzela na sebe... carina je 5% max ,  pdv 20% i to na visinu racuna koju kinez posalje ... ukoliko ne skines zadnju nulu na carini ne prave problem ... moj savet za fakturu je umanjenje od 50-75%

... carine i porezi, nisi pratio par teme oko uvoza :)

sto se EU tice moje iskustvo govori da ako je na sajtu cena 1000 erva FCC beograd sa svim placenim troskovima izadje 10-15% skuplje u odnosu na sajt
(prodavac iz EU mora da skine svoj porez , ne koristis DHL vec postu )

sto se Kine tice moje iskustvo govori da ako je na sajtu cena 100 erva FCC beograd sa svim placenim troskovima izadje oko 5% skuplje u odnosu na sajt
(nikako DHL, samo China post ili Singapur post, umanjenje fakture)





Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #6 poslato: 12, 12, 2013, 10:18:01 pre podne »
E jesu ovi kinezi kraljevi jel može neko da mi objasni šta je ovo bre http://www.alibaba.com/product-gs/1141675397/marine_bow_thruster_tunnel_thruster.html?s=p
kapiram da tu još nešto fali.

Moram da priznam da mi nisu jasne cene Bowthrustera odnosno da ne shvatam šta bre tu košta tih 2-3k eur. Koliko shvatam to je jedan tunel u kome je smešten propeler koji pogoni elektro motor te ti te snage. Uz sve ide i nešto elektronike tipa džojstika ili prekidača koji uključuje i menja smer okretanja. Nije mi jasna cena jer ako to poredim sa recimo novom Y9.9 koja se može uzeti za taj novac ovaj elektromotor i cela skalamerija mi deluje smešno. Ove kineske cene mi deluju primaljivo mada ovo deluje da kad ugradiš na brod skoro sigurno ga potapaš, pa za ovo treba iseći pola pramca jh

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #7 poslato: 12, 12, 2013, 16:11:20 posle podne »
Moram da priznam da mi nisu jasne cene Bowthrustera odnosno da ne shvatam šta bre tu košta tih 2-3k eur. Koliko shvatam to je jedan tunel u kome je smešten propeler koji pogoni elektro motor te ti te snage. Uz sve ide i nešto elektronike tipa džojstika ili prekidača koji uključuje i menja smer okretanja. Nije mi jasna cena jer ako to poredim sa recimo novom Y9.9 koja se može uzeti za taj novac ovaj elektromotor i cela skalamerija mi deluje smešno. Ove kineske cene mi deluju primaljivo mada ovo deluje da kad ugradiš na brod skoro sigurno ga potapaš, pa za ovo treba iseći pola pramca jh

pa kosta ime firme ... kinezi rade prilicno dobre kopije... po meni bow truster moze da se napravi mnogo jeftinije u domacoj varijanti , dule je pravio el motore za ceo brod po ceni nizoj od ovog bowthrustera sto je king okacio, sa sve elektronikom...

aj prebacujem ovo u novu temu

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #8 poslato: 13, 12, 2013, 00:24:09 pre podne »
Kapetane
Opet nisu upravu.
Prvo naveo si  Bow thruster daje u Americi jeftiniji. sto ja prodajem. To smo pokazali da nije.
Onda brkas babe i zabe. Mercedes je auto a i jugo 45 je auto. Naravno da ces i sa jednim i drugim da se vozis.
Ako mercedes kosta nov 30000 eura a ti taj isti imas da kupis za 20000 eura. To je povoljno. Da neduzim.

Drugo ,opet menjas teze. Pisao si o  uvozu iz Amerike a dajes primer iz Evrope.
Za uvoz iz Amerike nemas umanjenja poreza . Drugo masa firmi koje prodaju na ebay i amazonu i dr. nece da salju u Srbiju.
Vec moras kod nekog rodjaka u EU, i  kod njih na cenu ide plus transport, carina i porez. pa svercuj preko granice. Ovo nepricam napamet vec iz licnog primera ( kupovao sondu za Humminbird). I to nebude samo dvadesetak posto. Do skora sam imao i racun.


Uvoz iz EU .
Mnogo veci broj firmi salje za Srbiju. Ako im ne napomenes da skinu porez nemalo njih to nece ni uraditi. Kod njih da biras postu kojoom ce slati, da umanjuju fakture , ili bilo koja varijanta koja njima nije standardna, ravno naucnoj fantastici.
 U SVB sam kupio robe u vrednosti negde oko 2500 eura . I naravno da sam hteo da prenesem preko granice da bih vratio porez koji je oko 400eura.
Od 06.00 caso do 19.00 casova su me yajebavali na granici jer propratni papiri nisu uradjeni kod Nemaca kako treba. Dvadeset puta sam zvao SVB
tri puta mi slali pogresne papire , pravili se blesavi, ignosrisali me itd. itd. Vrhunac svega poslao sam im orginal overen racun , dvadeset puta od tada ih zvao , pisao im. Odgovoru su bili da nije im proslo kod knjigovodstva, nije im poreska vratila papire itd. Na kraju su mi rekli da im je knjigovodja otisla na trudnicko. Sada je to vec 10 meseci.
Porucio sam neke sitnice iy Nemacke  cifra 71.38eura  posta 34.45 eura i kod nas na poti plato oko 8000 dinara ( verovatno carina , porez, spedicija i neki troskovi) Tako da je to daleko od par posto. Postavicu i sliku racuna.
Carina na nauticku opremu je 5%  ali  kada su upitanju fizicka lice carinici po sablonu carine 20%. Sve to zavisi od tarifnog broja dali ga prodavci stave itd. itd. 


Uvoz iz Kine.
Nemci ne kupuju sa ebay-a ako je adresa iy Kine. Provereno posto sam hteo da mi brat poruci pretvarac, prodavac bio iz Kine. Njemu i nekim njegovim prijateljima nikada nije stigla roba koju su porucili i platili kada su prodavci bili iz Kine.
Mnogo robe sam uvezao iz Kine doduse za firmu. Nije sve lose i crno i nisu svi prevaranti ,ali ih ima. Ko sme da reskira ok.
Opet cu dati primer iz licnog iskustva a ne rekao mi Pera i Djura.
Pre par godina  nadjem na internetu firmu koja prodaje sve sto koristimo u proizvodnji. Idealno da idealnije nemoze biti. 1000 pozicija na jednom mestu. Cene korektne. Sajjt do jaja. Firma boli glava. Prvom prilikom kada sam bio u Kini, resih da ih posetim. Odvojio dva dana, leteo tri sata u jednom pravcu, potrosio pare na kartu , hotel itd. Dodjem ispred adrese pomenute firme, kad ono stambena zgrada. Nadjem firmu kad ono dva kineza sede u stanu ispred racunara. Verovali ili ne oni ni engleski nisu znali. Naravno da ima korektnih.
Sledeci primer stigao kontejner sa robom , kada smo otvorili fali trideset rolni stofa-1500 metara. Ako prijavim carini- carinski prekrsaj koji moja firma mora da plati- do milion dinara. Stavljaju te na crnu listu. Ako ne prijavis platis porez i carinu na vazduh. Bezbolnije platiti vazduh. Posto je to firma sa kojom dugo saradjujemo poslali robu koja fali, ali ponovo placen porez i carina. Njihov odgovor je bio da su njihovi carinici ukrali stof posle blombiranja. Poslali mi i fotografije gde se vidi utovaren kontejner i zapececen sa svom robom. itd. itd. Imam jos primera ali da nedavim.
Sto se tice umanjenja fakture . I to nije tako jednostavno. Ali to drugi put.







 

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #9 poslato: 13, 12, 2013, 00:39:02 pre podne »
racun

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #10 poslato: 13, 12, 2013, 00:47:21 pre podne »
ko je pominjao ameriku ? ja ne znam da sam je igde pomenuo

ja sam rekao da se uveze od kineza ili se locira odgovarajuci na ebayu, i posle rekoh da cak moze i ovde da se napravi za mnogo manje para...

aj sad kratko ...

EU
naveo si SVB, procitaj teme u eshopu ... nas par je uvezlo bas iz SVB-a i svima su nam smanjili fakutre za pdv , ja napisah kako se to radi i NIKADA nije bilo problema ... kakva granica kakvi bakraci deutech post (njihov DHL) i za dve nedelje je u Srbiji... spediciju kao fizicko lice nemas... oni skinu 23 % pdv-a nasi vrate 20% platis 30 evra postarinu i to je to ... carina 5 % za nautiku al kazi da je za jedrilicu i onda je 3 % ... citas li ti uopste carinski tarifnik ???? il ti donesu na kucu il odes do poste na zelezniskoj 5 sprat ...

KINA
za kineze sam takodje napisao uputstvo kako naci laznog a kako ispravnog, jako jednostavno ko zna da cita , kakvo reskiranje ... ne kazem moze da se desi ali NIKAD nisam cuo da je covek poslusao sta kazem i da ga kinez prevari ... ej uvozio sam od bambusa, preko kamera , raznih nizica, baterija, alatki za dranje riba .... nikad ali nikad problem ... ja im vise ni ne trazim da umanjuju , bilo me sramota kad sam uvezeo 6 kamera za 50 usd ... NISTA im nisam rekao sami se setili ...




Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #11 poslato: 13, 12, 2013, 00:50:16 pre podne »
King evo ti uputstvo i diskusija na temu SVB-a

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9241.0.html

sad cu da iskopam i kineza uputstvo gde sam ostavio

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #12 poslato: 13, 12, 2013, 00:55:16 pre podne »
king evo ga i za kinu sa nekim proizvodima koje sam kupio i slikao , ali konstantno odatle narucujem razne sitnice i nikad nije bilo problema... evo dva paketa u dolasku proslimesec bobine, kapice, impeleri , i jos 12 predmeta u jednom paketu .. sve ukupno ispod 100 evra sa svim porezima. carinama  i slicno... cena u srbiji oko 500 evra...

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,11617.0.html

u dnu strane imas objasnjenje sta PAZITI kada se kupuje... ni jednu gresku nisam imao ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Diskusija Bow thruster
« Odgovor #13 poslato: 13, 12, 2013, 07:57:41 pre podne »
... evo dva paketa u dolasku prosli mesec bobine, kapice, impeleri , i jos 12 predmeta u jednom paketu .. sve ukupno ispod 100 evra sa svim porezima. carinama  i slicno... cena u srbiji oko 500 evra...

 ...

Pa neka posle neko kaže da kapetanu ne vredi govoriti!

Vidi se da u njemu još ima potencijala za učenje. Biće od njega nešto.


I, uzgred, hvala za ove informacije. Mislim da će mnogima biti korisne.