Autor Tema: Odjava i registracija plovila  (Pročitano 61833 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #45 poslato: 10, 01, 2014, 21:05:35 posle podne »
Bio sam u LK Beograda sa resenjem o brisanju iz registra Lk Novi Sad i receno mi je da do marta ili aprila oni nerade
tehnicki pregled plovila ( vazi za camce kojima je istekla registracija a bili su registrovani pre donosenja odluke )
Tako da ako ste u mogucnosti tehnicki pregled izvrsite u kapetaniji gde ste bili registrovani , tehnicki se priznaje.
Posto kazu ima mnogo camaca koji nisu izvrsili odjavu /prijavu sam datum 7.2 ce se sigurno probiti a sto neznaci da netreba da odjavite camac pre tog roka, jer onda nije do vas nego do tehnickih mogucnosti kapetanije.
« Poslednja izmena: 11, 01, 2014, 14:13:36 posle podne Mezija »

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #46 poslato: 15, 01, 2014, 18:17:17 posle podne »
 Danas sam sa  Pančeva  odjavio camac i spremio dokumentaciju za Beograd (Prodavac je iz Pančeva ja sam iz BGD-a)
              Čamac je metalni Smederevac 6m, bez motora, reg. istekla u Novembru iprocedura je sledeća (bar smo prodavac i ja tako uradili):

- u Kapetaniji pančevo registrovali čamac na prodavčevo ime ...................................................................... 2200 din.
- u Kapetaniji Pančevo uradili odjavu plovidbene ..........................................................................................   900 din.
- u opštini Pančevo overili kupoprodajni ugovor ............................................................................................ 1760 din.
- u Pančevu u poreskoj platio porez na prenos ............................................................................................. 1200 din.
- osveženje u kafani  flasica posle pet sati za kojekavim šalterima ...............................................................   500 din.

             i ostaje Beograd kapetanija da predam odjavu, kupoprodajni Ugovor radi preregistracije i nove plovidbene i to je to. Malo više novca od planiranog  eek  sha ali to je valjda to. 25648

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #47 poslato: 15, 01, 2014, 18:38:31 posle podne »
...
- osveženje u kafani  flasica posle pet sati za kojekavim šalterima ...............................................................   500 din.

             i ostaje Beograd kapetanija da predam odjavu, kupoprodajni Ugovor radi preregistracije i nove plovidbene i to je to. Malo više novca od planiranog  eek  sha ali to je valjda to. 25648


Pa kad ste se istrošili u kafani, a posle vam država kriva!
Eh, šta je naš čovek!

Nego, da vi isplanirate veći budžet za kafanu pre odlaska u beogradsku kapetaniju, da vam ne bude posle opet žao.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #48 poslato: 15, 01, 2014, 19:45:55 posle podne »
 Ma da mi je žao za kafanu "ni po jada" nego" jedem" se zbog onih taksa  sB0



























2po jada, nego mi žao za one silne takse tamburanje sB0

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #49 poslato: 15, 01, 2014, 23:44:57 posle podne »
Ako mogu da pomognem na licnom iskustvu ,prebacio sam camce u lk Beograd i posto mi u februaru istice regstracija pitam kako da dovezem camac i z panceva do kapetanije ,a dama sa velikim atributima rece da moze lk P
ancevo da izadje i uradi tehnicki i sa tim papirom dodjem u k Bgd i registrujem isti..
Ako jos nesto nije jasno Pitajte
najbolje je da odmah u Pancevu registrujete plovilo ,odjavite i preupisete u lk Bgd.
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #50 poslato: 16, 01, 2014, 00:00:22 pre podne »
Ako mogu da pomognem na licnom iskustvu ,prebacio sam camce u lk Beograd i posto mi u februaru istice regstracija pitam kako da dovezem camac i z panceva do kapetanije ,a dama sa velikim atributima rece da moze lk P
ancevo da izadje i uradi tehnicki i sa tim papirom dodjem u k Bgd i registrujem isti..
Ako jos nesto nije jasno Pitajte
najbolje je da odmah u Pancevu registrujete plovilo ,odjavite i preupisete u lk Bgd.

dusmanine , sto bre nisi zvao ...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #51 poslato: 16, 01, 2014, 06:32:40 pre podne »
Ako mogu da pomognem na licnom iskustvu ,prebacio sam camce u lk Beograd i posto mi u februaru istice regstracija pitam kako da dovezem camac i z panceva do kapetanije ,a dama sa velikim atributima rece da moze lk P
ancevo da izadje i uradi tehnicki i sa tim papirom dodjem u k Bgd i registrujem isti..
Ako jos nesto nije jasno Pitajte
najbolje je da odmah u Pancevu registrujete plovilo ,odjavite i preupisete u lk Bgd.

dusmanine , sto bre nisi zvao ...

Јели Кеп, јел због "даме са великим атрибутима"?  ha  ha  ha  dodo  dodo  dodo

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #52 poslato: 16, 01, 2014, 22:29:58 posle podne »
Ako mogu da pomognem na licnom iskustvu ,prebacio sam camce u lk Beograd i posto mi u februaru istice regstracija pitam kako da dovezem camac i z panceva do kapetanije ,a dama sa velikim atributima rece da moze lk P
ancevo da izadje i uradi tehnicki i sa tim papirom dodjem u k Bgd i registrujem isti..
Ako jos nesto nije jasno Pitajte
najbolje je da odmah u Pancevu registrujete plovilo ,odjavite i preupisete u lk Bgd.
Druže pošto ja neznam neke strane reči molim te objasni mi tu reč atribut šta to značidali je to nešto opipljivo. unapred hvala.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #53 poslato: 17, 01, 2014, 09:28:13 pre podne »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #54 poslato: 17, 01, 2014, 20:04:54 posle podne »
Bio sam danas u kapetaniji u Novom Sadu i razgovarao sam o svom slučaju (da podsetim one koji ne znaju: čamac registrovan u kapetaniji Novi Sad jer ga držim, kad nije u bašti, u marini u Starom Slankamenu; registracija mi je istekla u 2013. godini i prošlo je više od 30 dana od isteka registracije).

Vrlo ljubazna službenica dala mi je uputstvo za uplatu takse od 850,00 dinara na ime takse.
Postupak je sledeći: u kapetaniji se donosi rešenje o ispisu i kapetanija službenom poštom dostavlja kapetaniji u Beogradu podatke o prethodnoj registraciji. Original plovidbene dozvole ostaje u Novom Sadu, a ja dobijam ispisnicu i kopiju plovidbene.

Sa tim papirima treba sada da odem do kapetanije u Beogradu u kojoj će biti sproveden upis u registar i izdata nova plovidbena sa novim registarskim brojem.

Rečeno mi je da ko je imao registrovan čamac, podrazumeva se da je plovilo prethodno podvrgnuto tehničkom pregledu i da nema potrebe da se dostavljaju dodatni dokazi (svedočanstvo o radovima, dnevnik radova i td.).

Nova kapetanija (u mom slučaju, ova u Beogradu) odredjuje kada i gde će izvršiti redovni tehnički pregled nakon kojeg se kompletira postupak registracije.

U kapetanijama su svesni velikog broja plovila koja će morati biti preregistrovana po slovu zakona i traži se rešenje kako to učiniti na najjednostavniji način. Razmatraju se opcije da se tehnički pregledi vrše tamo gde se čamci nalaze i da to vrše kapetanije koje su nadležne za ta mesta, a da ti tehnički pregledi budu prihvaćeni u kapetanijama u kojima se vrši registracija.

Sve je ovo, naravno, u domenu razmišljanja, medjutim, imam utisak da zaista ne bi trebalo da preterano strepimo, već da što pre pristupimo preregistraciji i na taj način ispoštujemo zakonski rok. Svaki konkretan problem rešavaće se onako kako bude moralo.

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #55 poslato: 17, 01, 2014, 21:17:51 posle podne »
Bio sam danas u kapetaniji u Novom Sadu i razgovarao sam o svom slučaju (da podsetim one koji ne znaju: čamac registrovan u kapetaniji Novi Sad jer ga držim, kad nije u bašti, u marini u Starom Slankamenu;


LSI Ako imate informaciju da li neko u Starom Slankamenu ima ovlascenje da izvrsi tehnicki pregled .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #56 poslato: 18, 01, 2014, 08:03:14 pre podne »
...
LSI Ako imate informaciju da li neko u Starom Slankamenu ima ovlascenje da izvrsi tehnicki pregled .


Proveriću u ponedeljak pa ću vam javiti.

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #57 poslato: 19, 01, 2014, 11:01:14 pre podne »
Ako su isti zakoni i propisi za sve (naravno ako ih svi poznaju) trebalo bi svuda isto da postupaju. LSI su u N.Sadu zadrzali original plovidbene a izdali ispisnicu i kopiju,meni su u Pancevu dali ispisnicu i original plovidbene na kojoj je stavljen pecat "ISPISANO".

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #58 poslato: 19, 01, 2014, 12:50:32 posle podne »
Ako su isti zakoni i propisi za sve (naravno ako ih svi poznaju) trebalo bi svuda isto da postupaju. LSI su u N.Sadu zadrzali original plovidbene a izdali ispisnicu i kopiju,meni su u Pancevu dali ispisnicu i original plovidbene na kojoj je stavljen pecat "ISPISANO".

Ja sam napisao onako kako sam razumeo.
Sutra idem ponovo u Novi Sad i sutra ću sve obaviti pa ću javiti šta ostaje kod njih, a šta ja donosim u Beograd.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #59 poslato: 19, 01, 2014, 13:12:01 posle podne »
Lazo , ziv bio , vidi kakvi su uslovi za uvoz iz Republike Srpske plovila . Dadoh covjeku brod a sad ce ispasti da sam ga z...o zbog silnih dadzbina drzavnih . Jeftinije izadje da vozi na punomoc ako ta varijanta i postoji u rijecnom saobracaju
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.