Autor Tema: Odjava i registracija plovila  (Pročitano 61834 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #30 poslato: 08, 01, 2014, 21:23:38 posle podne »
Ja sam registrovao camac u Novembru 2013 u Pancevu.

Sta sad da radim?  Da ga odjavim i prenesem  na Beograd pre 07.02.2014.?

Treba li opet da im platim 19000 dinara ili ne? sha sha
Marke

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #31 poslato: 08, 01, 2014, 21:28:59 posle podne »
Ne Marke, nema placanja opet rekao mi Zoran, sef kapetanije PA. Tamo se odjavis u BG se prijavis i nastavlja da ti vazi registracija.

Sent from my C1505 using Tapatalk


Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #32 poslato: 08, 01, 2014, 21:41:47 posle podne »
E laknulo mi ako je tako...   114 k5

Marke

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #33 poslato: 09, 01, 2014, 15:58:14 posle podne »
Sta ce se desiti ako prijavim promenu prebivalista na teritoriji gde je registrovan camac?Npr:iz Bgd-a u PA.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #34 poslato: 09, 01, 2014, 15:59:00 posle podne »
Onda odjavite camac iz BGD-a i prijavite u PA. Prosto.

Van mreže sasair

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #35 poslato: 09, 01, 2014, 16:05:56 posle podne »
E,sad,trik pitanje,
teorijska situacija:odjavim iz PA,prijavim u BG,camac mi ode na farbanje u NS,i,recimo majstor se razboli a meni istekla registracija.

Pitanje:Da li je moguce tehnicki pregled uraditi u NS,gde se camac i nalazi,a ostatak da zavrsim u maticnoj BG kapetaniji.

Eto,ja se izvinjavam mozda na komplikovanom pitanju,ali...

Hvala svima...

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #36 poslato: 09, 01, 2014, 16:11:54 posle podne »
To ce se tek videti kada pocne da se primenjuje novi zakon. Iz Kapetanije BG kazu da ce videti da sve ostale kapetanije mogu da urade tehnicki i da se sa tim papirom registruje u BG jer oni nece stici sve da obidju, a mnogi nemaju finansijsku ili drugu mogucnost da dovoze camac na pregled. To cemo tek videti.

Ako prodje mesec dana od registracije, camac se brise iz registra, to je po novom. Tako da, ako ne bude moglo ovo sa tehnickim, moraces da gledas kako ces.




Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #37 poslato: 09, 01, 2014, 18:48:18 posle podne »
Onda odjavite camac iz BGD-a i prijavite u PA. Prosto.
Nismo se razumeli:camac mi je registrovan u PA a ja sam prijavljen u BG.Mogu li  fiktivno da se prijavim u PA da produzim registraciju...i nakon mesec dana promenim prijavu.... tako svake godine pred registraciju.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #38 poslato: 09, 01, 2014, 18:58:33 posle podne »
Onda odjavite camac iz BGD-a i prijavite u PA. Prosto.
Nismo se razumeli:camac mi je registrovan u PA a ja sam prijavljen u BG.Mogu li  fiktivno da se prijavim u PA da produzim registraciju...i nakon mesec dana promenim prijavu.... tako svake godine pred registraciju.


Ako te ne mrzi , mozes ! Meni to mnogo komplikovano , puno cimanja !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #39 poslato: 09, 01, 2014, 19:00:14 posle podne »
To ce se tek videti kada pocne da se primenjuje novi zakon. Iz Kapetanije BG kazu da ce videti da sve ostale kapetanije mogu da urade tehnicki i da se sa tim papirom registruje u BG jer oni nece stici sve da obidju, a mnogi nemaju finansijsku ili drugu mogucnost da dovoze camac na pregled. To cemo tek videti.

Ako prodje mesec dana od registracije, camac se brise iz registra, to je po novom. Tako da, ako ne bude moglo ovo sa tehnickim, moraces da gledas kako ces.

Koliko sam ja upoznat , opcija da se tehnicki radi u jednij a registracija u drugoj kapetaniji vec postoji !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #40 poslato: 09, 01, 2014, 19:04:12 posle podne »
E,sad,trik pitanje,
teorijska situacija:odjavim iz PA,prijavim u BG,camac mi ode na farbanje u NS,i,recimo majstor se razboli a meni istekla registracija.

Pitanje:Da li je moguce tehnicki pregled uraditi u NS,gde se camac i nalazi,a ostatak da zavrsim u maticnoj BG kapetaniji.

Eto,ja se izvinjavam mozda na komplikovanom pitanju,ali...

Hvala svima...
Teh.pregled na put.vozilu mozes da uradis bilo gde u Srbiji bez obzira gde je registrovano....bilo bi logicno da i ovo moze.Ali je ovaj problem kod plovila nastao iskljucivo zbog taksi i poreza i onda ces ti morati da se "ponasas" onako kako neki sluzbenik tumaci pojedine odredbe u zakonu.Npr:U Zakonu o drzavnoj pripadnosti i upisu plovila u cl..159 st.1 taksativno su navedene isprave kojim se dokazuje vlasnistvo nad plovilom...i na kraju niza "druge isprave na osnovu kojih se po posebnim propisima može izvršiti upis prava svojine u javne knjige);"A koje su to druge...to samo (i niko drugi nezna) zna salterski sluzbenik.

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #41 poslato: 09, 01, 2014, 19:23:50 posle podne »
Uzgred,kad sam vec spomenuo dokaz o vlasnistvu koji je posebno vazan za nas mnogobrojne "samoizgradjivace",a kolega LSI je to naceo: "Prvi upis čamca ili plutajućeg objekta

Član 159
Vlasnik uz zahtev za prvi upis čamca, odnosno plutajućeg objekta podnosi:
1) ispravu kojom se dokazuje pravo svojine na čamcu, odnosno plutajućem objektu (ugovor o gradnji; ugovor o kupoprodaji; ugovor o poklonu; rešenje o nasleđivanju; račun o kupovini; svedočanstvo o gradnji čamca ili plutajućeg objekta; druge isprave na osnovu kojih se po posebnim propisima može izvršiti upis prava svojine u javne knjige); "
...ne bi bilo lose da neko od pravnika rastumaci ovo " svedocanstvo o gradnji camca...".Nije li to overena izjava dva svedoka?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #42 poslato: 09, 01, 2014, 19:35:35 posle podne »
...
...ne bi bilo lose da neko od pravnika rastumaci ovo " svedocanstvo o gradnji camca...".Nije li to overena izjava dva svedoka?

Mislim da nije.

U članu 160. koji sam već citirao piše:

Svedočanstvo o gradnji čamca, odnosno plutajućeg objekta građenog za sopstvene potrebe izdaje se pod uslovom da vlasnik podnese nadležnoj lučkoj kapetaniji tehničku dokumentaciju kojom se potvrđuje da je čamac, odnosno plutajući objekat izgrađen u skladu sa tehničkim pravilima za čamce i plutajuće objekte u delu koji se odnosi na čamce i plutajuće objekte građene za sopstvene potrebe, kao i da je izvršen nadzor nad gradnjom od strane nadležne lučke kapetanije.

Kako ja to razumem, to je dokument koji izdaje kapetanija kao potvrdu da je utvrdila da je čamac izgradjen u skladu sa tehničkim pravilima za čamce i da je izvršen nadzor nad gradnjom od strane te kapetanije.

Po meni, to je neka vrsta atesta, poput onog koji dobijete u AMS na primer za ugradnju vučne kuke na vozilu kojim se potvrdjuje da je kuka adekvatnog kvaliteta i da je montirana na vozilo tako da je njena upotreba bezbedna i u skladu sa zakonom.

Van mreže argo1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #43 poslato: 09, 01, 2014, 20:04:40 posle podne »
U prevodu:mi samoizgradjivaci  koji nismo do sada registrovani  smo ga na'ebali.  kuku.Bice jeftinih kol'ko  'oces.Na kilo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #44 poslato: 09, 01, 2014, 20:25:22 posle podne »
U prevodu:mi samoizgradjivaci  koji nismo do sada registrovani  smo ga na'ebali.  kuku.Bice jeftinih kol'ko  'oces.Na kilo.

Argo1, to je ono što je i meni prošlo kroz glavu kada sam pre nekoliko dana postao svestan da imamo obavezu koja mora da se izvrši do 07.02.2014.

Žao mi je što, zbog ličnih problema, nisam ranije obratio pažnju na sve ovo - bilo je vremena da se raspitamo i da blagovremeno preduzmemo neke mere kako bismo se što bezbolnije usaglasili sa propisima.

Ipak, možda sve i nije tako crno kako se nama čini.
Verujem da u kapetanijama rade ljudi koji dobro znaju našu situaciju i koji nemaju neku ličnu korist od toga da nama zagorčavaju život.
Ako problema i bude to će pre biti zbog pogrešnog razumevanja i tumačenja onog što piše u zakonu jer postoje delovi koji se mogu tumačiti i ovako i onako.

Videćemo...