Autor Tema: Odjava i registracija plovila  (Pročitano 62168 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #120 poslato: 27, 08, 2016, 16:04:02 posle podne »
Posto je meni camac u marini u Grockoj a registrovan mi je na BG,dolaze u principu ovi iz kapetanije Smederevo samo nikada nisam bio tu kada su radili tehnicki (posto dolaze tokom radne nedelje).
A posto mi je istekla registracija jos prosle godine moram da orgnizujem taj tehnicki pa ne znam da li da cekam oktobar kada ga izbacujem iz vodee ili bi pristali dok je na vodi da urade.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #121 poslato: 29, 08, 2016, 13:28:58 posle podne »
Trazi po marini Racka(jedan od cuvara onaj buckasti) ili cika Stevu(bivsi blagajnik u marini)on organizuje tehnicki i polaganja(bar je do sada) i dogovara se sa kapetanom iz smedereva kad da dodje...beogradska kapetanija priznaj teh pregled smederevske kapetanije...mozes i sa kapetanom da se dogovoris i on ti uz zavrsi komplet registraciju...ako ti je metalni camac a istekla reg vise od 1mesec moras ponovo da ga prijavis kao samgradnju itd za ostalo neznam...javi sta si uradio dok ja nadjen neki tel broj od ove dvojice...mozesci na sluzbeni od marine da trazis Racka ili kad radi pa ce ti pomoci...pozovi se na mene moj camac je prvi na bovi ispred kucice(beli sa flasama od kokakole)
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #122 poslato: 29, 08, 2016, 18:58:32 posle podne »
Koliko sam čuo, mada nisam proveravao. po novome čamac mora biti registrovan u kapetaniji po mestu prebivališta. Moj tast prijavljen u Grockoj, čamac mu bio ranije registrovan u Smederevu, pre mesec dana je morao prebacivati registraciju u beogradsku kapetaniju, mada su ovi iz Smedereva uradili tehnički.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #123 poslato: 29, 08, 2016, 21:57:41 posle podne »
Da to je tacno, ali potvrdu o tehnickom pregledu moze da uradi i druga kapetanija. Bg priznaje tehnicki i iz Smedereva i Panceva, provereno.

Sent from my Lenovo A328 using Tapatalk


Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #124 poslato: 30, 08, 2016, 20:32:52 posle podne »
Da li postoji neki pravni nacin ili procedura da se preskoci registracija plovila za 1g ili duze...tipa odlazim u inostranstvo na 1-2g a kad se vratim hocu da nastavim sa registracijom plovila normalno????brod metalni sa kabinom
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #125 poslato: 30, 08, 2016, 21:51:31 posle podne »
Зоране,
Закон о државној припадности и упису ... и тд. у члану 164. дефинише случајеве када и како се може одјавити пловило и брисати из регистра.
Закон не предвиђа могућност привремене одјаве због некоришћења.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #126 poslato: 31, 08, 2016, 08:45:30 pre podne »
Čekaj, za ne možeš jednostavno da ga ne registruješ, pa posle opet da registruješ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #127 poslato: 31, 08, 2016, 10:11:51 pre podne »
Čekaj, za ne možeš jednostavno da ga ne registruješ, pa posle opet da registruješ?

То је једини начин који ја видим да је у оквиру закона.

Уколико је чамац био регистрован, подаци о њему постоје и остају трајно у уписнику. Приликом поновне регистрације, ради се технички преглед, плати се одговарајућа такса и то је то.

Проблем је уколико чамац није био раније регистрован - тада се ради провера која је предвиђена за упис новог пловила.
Ту постоје варијанте за упис  "фабрички прављеног" пловила и тзв. "самоградње" и зависно од тога потребно је приказати одговарајућу папирологију.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #128 poslato: 01, 09, 2016, 14:59:00 posle podne »
Bio i do kapetanije i kazu da nije problom preskociti registraciju samo ako je plovilo bilo registrovano po novom(slova--brojevi --slova) jer tad cuvaju i imaju sve podatke...pri sledecoj registraciji uz redovan tehnicki pregled treba doplatiti i vandredni teh pregled(tj taksu) koja iznosi od 500-3000din u zavisnosti od plovila...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #129 poslato: 27, 09, 2021, 10:02:03 pre podne »
Da li neko zna email lucke kapetanije Bezdan? Ova sa prve stranice nije validna.