Autor Tema: Odjava i registracija plovila  (Pročitano 61835 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #105 poslato: 21, 01, 2016, 19:49:06 posle podne »
Ciao F-ovci, pomagajte , opt ja jh
Ali ovaj put u sasvim drugacijoj temi sajkaca
Elem kupio sam letos povoljno jedan elan 401 u losijem stanju  i tomos pentu 4.5 sve sa papirima , camc i penta regularno upisani u plovidbenu dozvolu. Registracija istekla pre god dana.
Po overavanju kupoprodajnog ugovcora, platio sam porez i isti dan odjavio plovilo u rečnoj kapetaniji u BGD.

U međuvremenu sam shvatio da ce reparacija trajati dosta dugo pošto je planirano da radimo ja i drugar koji se razume u stakloplastiku ali je on na 30-ak km od mene dosta radi a i da ja nemam toliko slobodnog vremena na raspolaganju pošto radim u firmi koja ne štedi radnike i radno vreme mi je 10-12h dnevno a vikendi se čest rade.

Stoga sam rešio da čamac prodam a ostavim tomos pentu.
Napominjem da je papirologija komplet spremna za registraciju čamca na moje ime ali to nije urađeno.

Koja je dalja procedura pošto sam čamac udomio a penta mi ostaje ?

Kako da razlučim to sa novim kupcem a da on može registrovati čamac a ja da mogu registrovati pentu na nekom mom buducem čamcu (koji ce naravno imati papire) ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #106 poslato: 21, 01, 2016, 20:55:39 posle podne »
Лимунардо,
Потребно је да мотор (исправка - обрисана реч: чамац - хвала Љуби на коментару - извињавам се због грешке у куцању) испишете из пловидбене дозволе.

После тога, купац вашег чамца, с овереним купопродајним уговором и потврдом о плаћеном порезу иде у своју капетанију и подноси захтев за поновну регистрацију. Обзиром да је од истека претходне регистрације прошло више од 30 дана, ради се поновни упис у регистар, а то повлачи за собом и технички преглед чамца. Ако је чамац исправан и безбедан, не би требало да има проблема са капетанијом.

Што се тиче мотора, он стаје у вашем власништву и кад будете поново набавили чамац, приликом регистрације поднесете власничке папире за мотор и доказ о испису из пловидбене. У нову пловидбену дозволу у капетанији ће уписати и податке о вашем мотору и то би било то.
« Poslednja izmena: 21, 01, 2016, 21:48:16 posle podne LSI »

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #107 poslato: 21, 01, 2016, 21:46:28 posle podne »
Valjda motor treba da ispiše iz plovidbene dozvole ako hoće da ga ostavi.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #108 poslato: 21, 01, 2016, 22:11:41 posle podne »
Samo malo ako sam dobro razumeo trebam da ispišem motor iz plovne dozvole kojaje odjavljena?

Ja imam tri dokumenta :
1. Overeni kupoprodajni ugovor koji na poleđini ima overu i dokaz o plaćenom porezu, zatim
2. Overeno rešenje iz lučke kapetanije BGD da se čamac taj i taj briše iz upisnika čamaca rečne kapetanije BG i
3. Overenu kopiju plovidbene dozvole u kojoj se jasno vidi i podaci o motoru.

Dakle , da li ja trebam u mojoj kapetaniji da vadim neki četvrti dokument koji će garantovati da je motor moje vlasništvo a da sam čamac proda i kako to uopšte ide za ovaj moj konkretni slučaj ?

Što se tiče dalje procedure i registracije čamca od strane kupca, to on rešava pošto svakakao planira da restaurira čamac tako da će svakako proći tih 30dana i svakako će morati ići na tehinički a pošto je čamac odjavljen sa BG tabli trenutno nema ni jedne jel ja kao što sam u mom prvom postu naveo nisam registrovao čamac na mene !

Znači uhvaćen sam u nekom raskoraku gde je plovilo odjavljeno i plaćen porez (znači sve je pripremljeno papirološki) a nije registrovano na moje ime ali ja poedujem svu urednu dokumentaciju.
Elem šta ja konkretno da uradim da kad čovek dođe za vikend ja i on završimo papire ?  114

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #109 poslato: 22, 01, 2016, 00:00:27 pre podne »
Kada sam nekad kupovao motor tražio sam od čoveka da ga ispiše iz njegove plovidbene dozvole jer u protivnom ne bih mogao da ga upišem u moju plovidbenu dozvolu, ugovor se podrazumeva.

U tvom slučaju čamac je odjavljen (ispisan) komplet iz BG kapetanije i što se njih tiče, priča je završena. Kupac kada bude hteo da registruje brod u njegovoj kapetaniji tražiće mu na uvid i taj motor a pošto ga neće imati odnosno imaće verovatno neki drugi (ili uopšte neće imati, svejedno), dobiće plovidbenu bez upisa tog motora, dakle ni on nema problem.
Ti kada se budeš pojavio jednog dana sa zahtevom da upišeš motor u plovidbenu dozvolu može se desiti da ti naprave problem jer za njih, motor je otišao sa čamcem. Da se ne bi onda cimao najbolje je da kontaktiraš kapetaniju i tražiš pravi odgovor dok je to još vruće.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #110 poslato: 23, 01, 2016, 14:18:33 posle podne »
Poz drugari, bio juče u lučkoj kapetaniji NS, evo šta su mi rekli kad sam izneo moj problem:

Moram da kopiram sva tri dokumenta i da overim kopije u opštini da budu važeća dokumenta (od kojih ce kopije ici meni a originali novom vlasniku).
S tim da u kupoprodajnom ugovoru sa novim kupcem moram da naglasim da je u pitanju taj i taj čamac marka/tip registracie EX-BGD....

i da se čamac prodaje bez motora !

da bi ovi iz kapetanije gde ce camac biti u buducnosti registrovan, mogli da povežu komplatnu dokumentaciju i da registruju plovilo a ja sa ovim overenim kopijama kad budem kupio sebi drugo plovilo i hteo da ga regisdstrujem nastupam sa dokumentima u kojima piše da je motor osto u mom vlasništvu i da je legalan.

Eto to bi od prilike bilo rešenje ovog mog specifičnog problema.
Hvala na pomoći i svako dobro  114

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #111 poslato: 23, 01, 2016, 17:05:35 posle podne »
A da si pre odjave plovila prvo ispisao motor sve bi lakše bilo.
Nego sve je to bez veze, jurcamo papire za plovila koje na Zapadu niko i ne registruje, bruka i sramota.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #112 poslato: 23, 01, 2016, 22:06:20 posle podne »
A da si pre odjave plovila prvo ispisao motor sve bi lakše bilo.
Nego sve je to bez veze, jurcamo papire za plovila koje na Zapadu niko i ne registruje, bruka i sramota.

Vrag bi se nadao da cu tako na brzinu da ga prodajem i da ga necu bar sezonu registrovati.

Apsolutno se slažem traže mi papire za nešto što je proizvedeno u prošlom milenijumu, to ima samo kod nas ! no125

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #113 poslato: 11, 05, 2016, 15:48:01 posle podne »
Zna li neko da li se odjava camca placa? Treba da preregistrujem camac koji je bio u apatinu na zrenjanin.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #114 poslato: 11, 05, 2016, 16:07:29 posle podne »
Plaća se, kao i svaka druga usluga državnih organa, ja platio pre par godina mislim oko 1000 din.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #115 poslato: 11, 05, 2016, 20:10:25 posle podne »

Такса за брисање чамаца је 890,00 динара
- такса уз захтев: 300,00 динара (тарифни број 1)
- такса за решење: 590,00 динара (тарифни број 154 тачка 3).

Промена власништва чамца у важећем прегледу је 890,00 диинара
- такса уз захтев: 300,00 динара (тарифни број 1)
- такса за решење: 590,00 динара (тарифни број 154 тачка 3).

Промена власништва чамца ако је истекао преглед је 1.370,00 диинара
- такса уз захтев: 780,00 динара (тарифни број 153 тачка 5)
- такса за решење: 590,00 динара (тарифни број 154 тачка 3).


Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #116 poslato: 11, 05, 2016, 20:42:50 posle podne »
Ok hvala na odgovorima, samo sta znaci pregled?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #117 poslato: 11, 05, 2016, 20:52:48 posle podne »
Ok hvala na odgovorima, samo sta znaci pregled?

Претпостављам да се ради о чамцу који има важећу регистрацију на основу извршеног техничког прегледа.
Ако је истекла регистрација и прошло више од месец дана, чамац мора на нови технички преглед.
Без техничког прегледа не може чамац бити регистрован.
Технички преглед се ради и приликом првог уписа у регистар или после већих радова на конструкцији.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #118 poslato: 27, 08, 2016, 09:04:06 pre podne »
Imam jedno glupo pitanje ☺
Kako rade tehnicki kada mi je camac na bovi?

Morao bi verovatno da ga izvadim iz vode?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Odjava i registracija plovila
« Odgovor #119 poslato: 27, 08, 2016, 15:46:36 posle podne »
Пракса је да вам у капетанији кажу да довезете чамац, водом или копном, испред капетаније.
Тамо они погледају чамац, провере мере, исправност... и то је то.

Проблем  је ако је чамац далеко од капетаније.

Нпр. мој чамац је у марини у С. Сланкамену. Марина је у надлежности капетаније из Новог Сада. Али пошто ја живим у Земуну, регистрацију радим у капетанији у Београду.
Кад треба да изврше преглед, не желе ни једни ни други да изађу на лице места да погледају чамац већ инсистирају на томе да га довучем или довезем до њих.
Онда уследе преговори...
Али увек се нађе решење.