Autor Tema: Koliko je stara Yamaha 8ks  (Pročitano 3860 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Koliko je stara Yamaha 8ks
« poslato: 20, 08, 2013, 04:10:31 pre podne »
Ako neko zna koliko je star ovaj motor bio bih mu zahvalan  ok. Bar okvirno godiste, jer malo toga mogu da nadjem na netu? Cak ne znam ni koliko procenata ulja trosi?
Vozi Miskooooo.....

Van mreže vladazr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • elan 495
  • Brod tip: bic korito
  • Veličina: 5 metara
Odg: Koliko je stara Yamaha 8ks
« Odgovor #1 poslato: 16, 02, 2015, 17:47:09 posle podne »
jel neko zna nesto o ovoj yamahi ima 8 ks, iz 1980 tih je,zanima me koliko joj je potrosnja i dali moze na komande da se vozi,mozda bih je kupio ako mi bude povoljna cena,dali mozda neko i zna koliko se krecu.hvala unapred

Van mreže mića p.

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • www.mojaladja.com
Odg: Koliko je stara Yamaha 8ks
« Odgovor #2 poslato: 16, 02, 2015, 20:25:51 posle podne »
Jedno je sigurno, to je serija Yamahe proizvedena pre 1985, a po mom skromnom mišljenju, to ti je motor proizveden negde između 1977-80.
Serija motora 8ks 2t koja se radila posle nje, a počela je da se proizvodi koliko ja znam od 1985 i radila se sve do 2003, veoma se dobro pokazala i za nju ima  rezervnih delova u izobilju, što nije baš slučaj sa tom starom serijom koja je na slici.

Po mom mišljenu, to su u današnje vreme vrlo istrošeni motori, sem ako ne nađeš neki da je baš dobro očuvan, a to je izuzetno retko.
Ne znam za koju cenu se prodaje, ali cena i nije presudan faktor ako ti bude pravio probleme na vodi  25648

Moj savet, dodaj još koji dinar pa kupi noviju seriju od 8ks i velike su šanse da budeš zadovoljan  llll

Van mreže vladazr

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • elan 495
  • Brod tip: bic korito
  • Veličina: 5 metara
Odg: Koliko je stara Yamaha 8ks
« Odgovor #3 poslato: 16, 02, 2015, 21:04:29 posle podne »
Hvala Mico uzecu sve u obzir,inace cena nije tajna trazi mi 150 evra,ne radi impeler