Autor Tema: Johnson 20KS  (Pročitano 34004 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #45 poslato: 06, 11, 2013, 20:03:35 posle podne »
proveri saug mozda je zaglavljen ....

Kapetane kako to da provjerim ?

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #46 poslato: 06, 11, 2013, 20:26:25 posle podne »
E,to nemoj njega da pitas!  bongo
Igor

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #47 poslato: 10, 11, 2013, 08:58:25 pre podne »
I jel neko može da mi kaže kako to da provjerim gdje se to nalazi i tako to   cheers

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #48 poslato: 10, 11, 2013, 16:24:52 posle podne »
Pošto vidim da se niko ne oglašava pokušaću ja...
Skrećem ti pažnju da nikada nisam rasturao taj motor, ali u suštini "princip je isti ,ostalo su nijanse "
Gledajući sa prednje strane ,leva poluga koja se izvlači ( ili gura) je "saug" ,možda piše " choke".Njenim pomeranem pogledaj koje se polugice ili sajle pomeraju i gde završavaju na karburatoru.Dovoljno je pet minuta" osmotriti situaciju i spremiti taktički plan za demontažu "  6589
Nakon raskačivanja polugica ,demontiraj ga sa motora ( verovatno je pričvršćen sa dva tri šrafčića) i demontiraj prigušivač vazduha koji stoji  sa prednje strane karburatora(možda izgleda kao filter) i imaćeš pristup leptiru - klapni karburatora koji služi za prigušivanje (choke) dotoka svežeg,hladnog vazduha .Nemoj da te zbuni ,pošto postoji i "leptir" klapna za komandu gasa,koja se verovatno nalazi bliže zadnjem delu karburatora bliže bloku motora .Klapna vazduha treba da bude otvorena tj. u horizontali a klapna gasa-goriva zatvorena.
Mada...
Postoji mogućnost da je prilikom dugog stajanja zaglavio plovak u karburatoru,pošto je gorivo isparilo a ostalo ulje koje je zapeklo (čest problem kod Tomosa).
Kada je karburator već skinut ,demontiraj lončić koji se nalazi sa donje strane karburatora i uzmi čeličnu žičicu ali bukvalno nit sa kojom ćeš pročistiti diznu karburatora,goriva,vazduha tj. sve rupe za koje sumnjaš da protiče nešto kroz njih.Proveri pokretljivost plovka koji diktira protok goriva ka dizni goriva .Na priključak goriva namontiraj crevo kroz koje ćeš duvati vazduh.Kada podigneš plovak do kraja,vazduh(gorivo) ne sme da protiče a kada je spušten mora da protiče.
Na sajtu http://www.tomos-riders.com/ pročitao sam informaciju da se karburator rastavi i potopi u topao rastvor FERI deterdženta i  ostavi neko vreme.
Dobar je za odmašćivanje nepristupačnih delova dizni i kanala pa ti proceni sam šta ti je raditi  jh
Prilikom skidanja nekih delova može doći do oštećenja dihtunga.Ako ne možeš nabaviti original dihtung možeš ga napraviti sam od "klingerita" (karton za dihtunge) ili jednostavno namazati silikon za dihtovanje pumpi goriva,blokova motora koji se koriste u auto servisima. (tvrde da je crni otporan na benzin a crveni na toplotu ) http://www.oneforceaustralia.com.au/products/gasket-makers/abro-black-rtv-gasket-maker-85gram-duplicate/

Zašto ne pokušati manje intervencije koje ne zahtevaju specijalan alat i stručnost ?!?
Uz to ,"jača volju,podiže samopouzdanje..."  thumbup

Ajd' uzdravlje

Hvala puno na informacijama.Ne znam kad ću stići da pokušam ovo ali potrudiću se što prije. Za dihtunge neće biti problem pošto se porodična firma bavi proizvodnjom proizvoda od gume http://www.polyguma.com/index.html

Da nema neko upustvo za ovu pentu da bi prodao? Našao sam jedno u SRB baš za ovaj model vojno ali čovjek neće da šalje u RS

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #49 poslato: 10, 11, 2013, 21:18:11 posle podne »
 114

Probao bi da ti prosledim, pa pokusaj da izguglas....

http://www.marineengine.com/parts/johnson-evinrude-parts.php?year=1969&hp=20&model=20R69B

tu ces naci i sve delove - skice i oznake, a mozes i daprobas da porucis... bongo
Deda Zoran

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #50 poslato: 10, 11, 2013, 21:33:45 posle podne »
114

Probao bi da ti prosledim, pa pokusaj da izguglas....

http://www.marineengine.com/parts/johnson-evinrude-parts.php?year=1969&hp=20&model=20R69B

tu ces naci i sve delove - skice i oznake, a mozes i daprobas da porucis... bongo

Hvala na linku odličan je.
Ako neko ima pravilo da proda neka mi javi

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #51 poslato: 11, 11, 2013, 00:30:35 pre podne »
Imam ja sve servisne knjige za Johnsone od najmanjih do najvecih na pm.
poz

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #52 poslato: 24, 07, 2014, 23:35:45 posle podne »
Pozdrav svima da nekažete da sam zaboravio na ovaj motor. :)
Kako sam završio srednju i upisao fax i prikupio para poslao sam ga na servis. I danas me nazvao majstor i rekao da je pukla ac pumpa.
Sad zanima me da li neko zna gdje bi se ona mogla nabaviti i koliko košta.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #53 poslato: 25, 07, 2014, 03:27:01 pre podne »
Stim da je ceo takav motor oko 400-500 eura siguran sam da ces naci polovnu-povoljno. Vidi malo oglase i ljude koji popravljaju taj tip. Imas oglas da neko odkupljuje Jonson, v erovatno delove prodaju.

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #54 poslato: 25, 07, 2014, 09:14:54 pre podne »
Druze ako ti nije problem samo da stavis sliku pumpe na forum da vidim da li je ista kao sto imam ja?s obzirom da je od evinruda slicnog godista verovatno da je ista ali ipak ne bi bilo lose da bacim pogled! JFAOITHAJFA
Dacu ti je za dzabe samo ne znam ni kako bi ti je poslao?nikad nisam slao u BL?

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #55 poslato: 25, 07, 2014, 09:27:27 pre podne »
Druze ako ti nije problem samo da stavis sliku pumpe na forum da vidim da li je ista kao sto imam ja?s obzirom da je od evinruda slicnog godista verovatno da je ista ali ipak ne bi bilo lose da bacim pogled! JFAOITHAJFA
Dacu ti je za dzabe samo ne znam ni kako bi ti je poslao?nikad nisam slao u BL?

Pozdrav drug,motor je na servisu kod čovjeka nekih 35km od moje kuće ne znam kad ću ići tamo.Jedino da mi pošalješ sliku ti te svoje.
Odakle si ti ? Možemo to riješiti autobusom ili nekako.
Evo jedna slika iz račuanra :

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #56 poslato: 25, 07, 2014, 10:52:18 pre podne »
ne moras da mi saljes jer nisu iste,ova sto ja imam je drugacijeg oblika i veca je!jer je od 40 hp!mada pasuje i na manje motore je su johnson/evinrude pravili te pumpe da budu relativno univerzalne za vise modela!jbg-a imao sam dobru volju ali se ne uklapa sta da radim!!pozdrav i srecno sa pumpom! 114

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #57 poslato: 25, 07, 2014, 10:59:29 pre podne »
ne moras da mi saljes jer nisu iste,ova sto ja imam je drugacijeg oblika i veca je!jer je od 40 hp!mada pasuje i na manje motore je su johnson/evinrude pravili te pumpe da budu relativno univerzalne za vise modela!jbg-a imao sam dobru volju ali se ne uklapa sta da radim!!pozdrav i srecno sa pumpom! 114

Šteta,isto mi je danas jedan drug nudio od 40 hp pošto ima taj motor u djelovima ali ustanovili smo da ne odg.
Hvala nadam se da ću je brzo naći.Ako neko zna nekoga ko ima neka mi javi :)

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #58 poslato: 25, 07, 2014, 12:22:08 posle podne »
Probaj kod ovog lika,ako to vec nije tvoj mehanicar?
http://www.pik.ba/artikal/6092155/djelovi-za-pente/

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #59 poslato: 25, 07, 2014, 14:36:46 posle podne »
Probaj kod ovog lika,ako to vec nije tvoj mehanicar?
http://www.pik.ba/artikal/6092155/djelovi-za-pente/

Nije Pedja moja mehaničar :)
Kontaktirao sam ga ali mi još nije odg. Već sam uzimao neke djelove za tomosovu četvorku kod njega.
Ali svedno ti hvala :)