Autor Tema: Johnson 20KS  (Pročitano 34001 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Johnson 20KS
« poslato: 18, 08, 2013, 19:10:07 posle podne »
Pozdrav svima dobio sam na poklon Johnson 20KS stariji model ja mislim da je iz 60-ih ili 70-ih.Na motoru je falila poteznica rezervoar i crijevo. Crijevo i rezervoar sam poručio i trebaju mi stići sad zanima me gdje bi mogao nabaviti poteznicu i kako im se kreću cijene? Pošto je boja na penti u lošijem stanju mislio sam je prefarbati kad je skompletiram. Zanima me kakva treba da ide tu farba. I jel ima negdje da se kupe oni natpisi što su na njoj.
Orginal slike postavim u toku sedmice
Motor je kao sa slike
 

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #1 poslato: 18, 08, 2013, 22:53:31 posle podne »
smirglu u ruke u dobro izmatiraj staru boju,gde je poklopac udaren,zaderan.. malo gita i popunis to i pravac u obliznju farbaru i kupis u spreju prajmer za platiku opalis jedno dva nanosa i onda boju po zelji isto u spreju i to je to   Nece bas biti "kao iz fabrike" ali za ovako ameteriski i jednostavan rad je rezultat sasvim zadovoljavajuci  thumbup

nalepnice probaj naci na nekom ovakvom mestu,rade ljudi svasta
 http://www.kupindo.com/pretraga.php?bSearchBox=1&Pretraga=nalepnice+vanbrodski

 114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #2 poslato: 19, 08, 2013, 11:29:23 pre podne »
Nalepnica - originalnih - ima po prodavnicama opreme za čamce i motore ali su bezobrazno skupe.

Ako ste iz Beograda, možda biste mogli da skinete mustru sa interneta i da prošetate do Zemuna. U onoj zgradi (jedan od pet tzv. Zemunskih solitera), najbližoj do Dunava, u podrumskom prostoru postoji mala radionica za pripremu i štampu na plastičnim folijama.

Žena koja radi pravi je zaljubljenik u čamce i ima i volje i vremena da se bakće sa nama i takvim zahtevima.
Na žalost, trenutno nisam u Beogradu i nemam njene podatke ovde kod sebe ali znaju je ljudi u marini "4.juli" pa se možete i tamo raspitati.

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #3 poslato: 19, 08, 2013, 18:26:02 posle podne »
smirglu u ruke u dobro izmatiraj staru boju,gde je poklopac udaren,zaderan.. malo gita i popunis to i pravac u obliznju farbaru i kupis u spreju prajmer za platiku opalis jedno dva nanosa i onda boju po zelji isto u spreju i to je to   Nece bas biti "kao iz fabrike" ali za ovako ameteriski i jednostavan rad je rezultat sasvim zadovoljavajuci  thumbup
nalepnice probaj naci na nekom ovakvom mestu,rade ljudi svasta
 http://www.kupindo.com/pretraga.php?bSearchBox=1&Pretraga=nalepnice+vanbrodski
114

Hvala na informaciji,to ću i uraditi onda a za "tijelo" motora ne znam kako bi nazvao kako njega da sredim?

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #4 poslato: 19, 08, 2013, 18:28:29 posle podne »
Nalepnica - originalnih - ima po prodavnicama opreme za čamce i motore ali su bezobrazno skupe.

Ako ste iz Beograda, možda biste mogli da skinete mustru sa interneta i da prošetate do Zemuna. U onoj zgradi (jedan od pet tzv. Zemunskih solitera), najbližoj do Dunava, u podrumskom prostoru postoji mala radionica za pripremu i štampu na plastičnim folijama.

Žena koja radi pravi je zaljubljenik u čamce i ima i volje i vremena da se bakće sa nama i takvim zahtevima.
Na žalost, trenutno nisam u Beogradu i nemam njene podatke ovde kod sebe ali znaju je ljudi u marini "4.juli" pa se možete i tamo raspitati.

Nisam iz Beograda, iz Banja Luke sam. Našao sma an ebay-u ali mi traže 50-60eura za komplet. Vidjeću kod sebe u štamparijama,ali svedno hvala vam na informaciji

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #5 poslato: 19, 08, 2013, 18:34:12 posle podne »





smirglu u ruke u dobro izmatiraj staru boju,gde je poklopac udaren,zaderan.. malo gita i popunis to i pravac u obliznju farbaru i kupis u spreju prajmer za platiku opalis jedno dva nanosa i onda boju po zelji isto u spreju i to je to   Nece bas biti "kao iz fabrike" ali za ovako ameteriski i jednostavan rad je rezultat sasvim zadovoljavajuci  thumbup
nalepnice probaj naci na nekom ovakvom mestu,rade ljudi svasta
 http://www.kupindo.com/pretraga.php?bSearchBox=1&Pretraga=nalepnice+vanbrodski
114

Hvala na informaciji,to ću i uraditi onda a za "tijelo" motora ne znam kako bi nazvao kako njega da sredim?
Imas u tehnonautici a verovatno i u drugim nautickim radnjama boju u spreju kosta oko 1500 din jedna boca pre toga osmirglati i ofarbati prajmerom.
A pre nego se upustis u sve to proveri sta ti tacno treba da bi taj motor radio, bobine za njega kostaju 80 eu komad a ima dve pa koliko kosta poteznica...
Servis bi mogao da te kosta i preko 300 eu a i velik je potrosac oko 8 l na sat
sve to stavi na papir pa mozda se odlucis da kupis neki koji radi za iste pare
« Poslednja izmena: 19, 08, 2013, 23:32:47 posle podne Mezija »

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #6 poslato: 19, 08, 2013, 18:52:18 posle podne »

Imas u tehnonautici a verovatno i u drugim nautickim radnjama boju u spreju kosta oko 1500 din jedna boca pre toga osmirglati i ofarbati prajmerom.
A pre nego se upustis u sve to proveri sta ti tacno treba da bi taj motor radio, bombine za njega kostaju 80 eu komad a ima dve pa koliko kosta poteznica...
Servis bi mogao da te kosta i preko 300 eu a i velik je potrosac oko 8 l na sat
sve to stavi na papir pa mozda se odlucis da kupis neki koji radi za iste pare

U planu mi je da ga donesem kod čovjeka da ga pogleda. Osoba od koje sam ga  dobi okažed a ga je koristio ali da mu je radio sa pola gasa i da nekad probije puni gas. I zadnji put na regati kad ga je koristio ugasio g aje i više nije mogao upaliti. Zato ga i mislim odnjeti na servis da vidim šta je i koliko košta. Isto mi je rekao da ga treba naštelovati ne znam šta podrazumjeva pod tim?

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #7 poslato: 19, 08, 2013, 18:58:10 posle podne »
Iskreno razmisli o drugoj penti imam takav od 25 ks i nije vredan muke  oko njega

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #8 poslato: 19, 08, 2013, 19:10:43 posle podne »
Druže meni penta treba par puta godišnej za regate.Tako da ću vidjeti da je odnesem na servis da vidim šta je u pitanju a pokušaću je upaliti u toku sedmcie,drug mi je objasnio kako ju je palio bez poteznice. Pa ću vidjeti šta će biti

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #9 poslato: 24, 08, 2013, 11:26:28 pre podne »
Evo obećane slike od pente. Trenutno mi još na podu stoje pente do ne napravim nosač za njih.








Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #10 poslato: 10, 10, 2013, 16:50:36 posle podne »
Nabavio sma poteznicu sutra je montiram i probam upaliti pentu.
Pokušao sma je bio upaliti priej par dana dok poteznica nije stigla i penta se par puta ajvila i odma ugasila jel zna neko šta bi to moglo biti ?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #11 poslato: 10, 10, 2013, 21:12:48 posle podne »
Vidi, to sto radi na pola gasa, a nekad dobije ceo, mi lici kao da jedna bobina probija, pa malo radi na 2 cilindra, malo na 1. Imao sam isto sa evinrudom slicnu zezanciju, ako je to ne znam bas koliko se popravka isplati.

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #12 poslato: 10, 10, 2013, 21:42:24 posle podne »
Vidi, to sto radi na pola gasa, a nekad dobije ceo, mi lici kao da jedna bobina probija, pa malo radi na 2 cilindra, malo na 1. Imao sam isto sa evinrudom slicnu zezanciju, ako je to ne znam bas koliko se popravka isplati.

Pozdrav,problem je što se ona ugasila i više neće da upali,pa sam misilio pogledati svjećice kakve su  i sad kad montiram poteznicu pokušati opet.
Kako se može vidjeti u kakvome su stanju bobine ?

Van mreže FILIPNJ

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #13 poslato: 11, 10, 2013, 17:18:06 posle podne »
Danas sam montirao poteznicu ali sam imao par problema:
1. Kad sam povukao poteznicu ništa se ne dešava,tačnije poteznica samo prodje ne zanm kako bi se izrazio ali ne uhvati zamajac.
2. Da li bi zamajac trebao da bude u nekom odredjenom položaju ili mi fali neki dio ?
Hvala svima unaprijed.
Evo slike :






Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Johnson 20KS
« Odgovor #14 poslato: 11, 10, 2013, 17:49:10 posle podne »
 KAd povuces kanap,treba da iskoci onaj plasticni zub na zadnjoj slici,koji sse uzlebi u zamajac i okrece ga dok vuces.. sigurno mu je ispala neka opruga... neko ti je vec napisao da se manes tog motora jer ce ti skupo izaci na kraju..a gdje su zivci?