Autor Tema: Treba mi savet  (Pročitano 2111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alex

  • Gost
Treba mi savet
« poslato: 22, 07, 2009, 17:53:15 posle podne »
Zbog povrede ću biti prisiljen da manje radim i više vremena da provedem u prirodi, a živim u Futogu blizu Dunava, što je idealno za pecanje koje obožavam, ali nisam imao vremena za to. Sada bi hteo da nabavim neki čamac sa motorom, pa mi treba savet šta se pokazalo najbolje u ovom kraju, živim u starom delu Futoga gde je obala kamenita i vrlo brza. Pa Vas iskusne pecaroše molim za neke savete o nabavci osnovne opreme za plovidbu. Imam još jedno pitanje, kao dečkić od 15 godina sam polagao u kapetaniji za upravljanje čamcem, prošlo je puno godina od tada ta dozvola se zagubila  :pioneer: pa me interesuje može li se negde naći kopija vredi li još to ili treba ponovo polagati, i kako ide ta registracija čamaca. Toloko za sada i unapred Vam hvala. Pozdrav Alex

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Treba mi savet
« Odgovor #1 poslato: 22, 07, 2009, 18:13:40 posle podne »
Sto se dozvole za upravljanje plovilima tice,trebalo bi da postoji u arhivi kapetanije gde si polagao!!Ako znas godinu to je vec pola posla!A za camac,pa pogledaj kakvih camaca ima najvise u tvom kraju i to je to!Zbog kamenjara preporucujem metalni.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Treba mi savet
« Odgovor #2 poslato: 24, 07, 2009, 22:55:01 posle podne »
lim je sada nikad jeftiniji , ako znas da varis onda nema zime :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Treba mi savet
« Odgovor #3 poslato: 25, 07, 2009, 23:08:59 posle podne »
Znam dosta o bravariji i varenju, ali imam prijatelja koji je rodjen za aparate za varenje svih vrsta, zovemo ga Djura živac, ali kad uzme masku i elektrode preporodi se, pravi profesionalac, jedino bi mi još pomogli neki orjentacioni planovi i gde bih mogao da ih nabavim jer se već spominjalo da je vrlo važno kojim redosledom se vari a i kako treba sve to da izgleda, da ne bude ruglo, inaće puno vam hvala što se javljate jer sam još uvek prilično ograničen u kretanju pa mi svi ovi planovi dižu moral. :scare:

uh planovi su uvek zeznuti , pokusaj da odes do neke marine pa pogledas sta ti se svidja vecina vlasnika ce da te pusti da skines mere... , na internetu ima gomila planova koji su po sistemu uradi sam od drvo plastike preko camaca na dalje ali su svi recimo do 4 metra , ali za pocetak to nije ni lose...

sa druge strane .. na nasim rekama plovi sve i svasta ... pa i ako napravis nesto to bas nije estetski lepo ne mari vozi ga malo pa pravi drugi .. na kraju se ti brodovi koje vlasnik sam pravi pokazuju kao i najbolje resenje , jer covek dok ih pravi najbolje napreduje...