Autor Tema: Registracija  (Pročitano 10941 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #15 poslato: 07, 08, 2013, 09:38:58 pre podne »
da ima vec dve godine da se ne priznaju agencijsku ugovori vec moraju ugovori overeni u opstini .. zasto ? pa zato da bi opstina naplatila taxu, ne vidim ni jedan drugi razlog... mada ja sam uvek za overu ugovora u drzavnoj ustanovi iz milion razloga...

@AccA selo Kozelj, kod Belanovice

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija
« Odgovor #16 poslato: 07, 08, 2013, 21:13:24 posle podne »
... Kao kada ti istekne registracija na autu i ti to ni ne primetis (mada se to meni nikda nije desilo i nije mi jasno kako se nekome desi, ali dobro) i vozis tako danima i ne znas da ti je auto ne registrovan. I niko te ne dira. ...


Ja ću samo ovaj deo da prokomentarišem. Lično iskustvo.

Pre tri godine, vozio sam sina u Zemun u nedelju pre podne. Zaustavi nas saobraćajna patrola blizu Muhara, policajac pogleda dokumenta, vrati mi ih, lepo nas pozdravi, udalji se par koraka, a onda mu nešto prošlo kroz glavu i vrati se da ponovo vidi saobraćajnu.

Kad ono - istekla pre dvadeset dana!

A ja, u tih dvadeset dana, bio u Rumuniji, Hrvatskoj i Sloveniji! Šest puta prošao carinsku i pasošku kontrolu i svaki put obavezna kontrola saobraćajne! I niko nije primetio da je istekla.
E, to što je ovaj dežurni policajac primetio pre nego što sam se ja setio da je rok istekao, koštalo me je ravno 800 evra (radilo se o službenom vozilu, pa sam platio tri kazne: kao vozač, kao direktor firme i kao firma koja je sopstvenik vozila)!

I to je bila ona opcija - najniže kazne po svakom članu zakona.

Zato - pamet u glavu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija
« Odgovor #17 poslato: 07, 08, 2013, 22:00:07 posle podne »
Pogledaj ovde
http://www.plovidba.info/nautikopedija/sve-o-registraciji-camaca-beograd.html

Dati link je dobar da biste na toj stranici videli šta sve treba da se plati.
Medjutim, mislim da stranica nije skoro ažurirana i da iznosi za plaćanja nisu oni koji trenutno važe. Obratite pažnju na to da se ne biste neprijatn iznenadili kad odete u kapetaniju.

Iznose koji se naplaćuju ove godine možete naći ovde: http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,11281.msg123233.html#msg123233 .

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #18 poslato: 07, 08, 2013, 23:27:35 posle podne »
Zasto sve treva da bude prosto i glupo kad moze da bude slozeno i komplikovano ?

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Registracija
« Odgovor #19 poslato: 08, 08, 2013, 15:02:33 posle podne »
Pogledaj ovde
http://www.plovidba.info/nautikopedija/sve-o-registraciji-camaca-beograd.html

Dati link je dobar da biste na toj stranici videli šta sve treba da se plati.
Medjutim, mislim da stranica nije skoro ažurirana i da iznosi za plaćanja nisu oni koji trenutno važe. Obratite pažnju na to da se ne biste neprijatn iznenadili kad odete u kapetaniju.

Iznose koji se naplaćuju ove godine možete naći ovde: http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,11281.msg123233.html#msg123233 .
Ovo citiram, zato što mislim da se ovo tiče svih nas. Često se diskutuje na ovu temu, ali i pored nekih članova koji se trude da daju odgovore na ovu temu, mislim da se ne ažurira kada nastanu promene. Na primer ovo što sam ja linkovao i gospodin LSI se najviše razlikuje u porezu, a ne u taksama. Ne znam da li su razlike nastale zbog Kapetanija ili ažurnosti cena.
Mislim da bi bilo dobro da osobe koje upravljaju ovim forumom ( mislim i na druge forume ) pravovremeno obaveštavaju svoje članove na ovu temu. Naravno, treba obraditi sve kapetanije. Mislim da se ovo tiče svih nas koji želimo da redovno registrujemo plovila.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija
« Odgovor #20 poslato: 08, 08, 2013, 18:12:13 posle podne »
Popeye,

Vaš komentar da bi trebalo da se redovno ažuriraju podaci je na mestu. Naš jedini problem je što niko ovde medju nama nije profesionalno vezan i odgovoran za objavljivanje podataka. Svi smo mi ovde zato što na forumu nalazimo niz interesantnih i korisnih informacija.

Važno je da svako ko zna bolje ili ima najnoviju informaciju to i podeli sa nama. I ja se  trudim da dodjem do podataka koji bi mnogima od nas mogli biti interesantni i korisni. Ipak, bez pomoći ostali forumaša - teško. Iz tih razloga ja uvek savetujem ljudima da im dati podaci budu samo informacija ali tek kad odu u kapetaniju dobiće tačnu informaciju.

Što se tiče podataka na koje sam uputio datim linkom - u momentu objavljivanja bili su garantovano tačni jer sam ih dobio od službenog lica kapetanije u Novom Sadu. Koliko znam, iznosi od tada nisu menjani. Porezi bi trebalo da su u svim kapetanijama isti jer se to odredjuje na republičkom nivou. Možda postoje razlike u taksama jer neke takse su u nadležnosti republike, dok su neke u nadležnosti lokalne uprave.

Van mreže Sale 1977

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • život je reka... (i svaka druga vodena površina)
  • Brod tip: Bayliner 2855 Ciera SB
  • Marina: Sveti Nikola
  • Veličina: 9,3
Odg: Registracija
« Odgovor #21 poslato: 21, 09, 2013, 18:52:12 posle podne »
Zna li neko koliki je aktuelni iznos kazne za neregistrovano plovilo zatečeno na beogradskom ušću?

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Registracija
« Odgovor #22 poslato: 29, 09, 2017, 09:18:55 pre podne »
Opet o redovnoj registraciji. Kakva je situacija u Kapetaniji Beograd, prema pisanju nekih članova pre par meseci, pretili su da svaki čamac čak i preko 5 tona mora na kamionu da dođe na registraciju u kapetaniju.
Da li su se urazumili i vratili u normalu?

Ako je neko skoro registrovao čamac neka napiše par reči.

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Registracija
« Odgovor #23 poslato: 29, 09, 2017, 11:13:24 pre podne »
Nije potrebno da se dovozi u kapetaniju. Dolaze u marine na tehnički pregled. Proverite sa vašom marinom.

Van mreže vukatrot

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #24 poslato: 14, 03, 2018, 21:16:20 posle podne »
Koja je procedura oko ispisa jednog i upisa drugog motora u plovidbenu dozvolu? Da li je komplikovano i sta je potrebno od dokumenata? Hvala.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #25 poslato: 15, 03, 2018, 08:13:27 pre podne »
Za ispis, dokumenti(LK) i plovidbena. Za upis, dokumenti(LK i , plovidbena) i ugovor sa licem koje ti je prodalo motor, overena kod notara i njegova ispisnica iz plovidbene. Ako je uvezena, onda carinska deklaracija i racun iz  te zemlje.