Autor Tema: Registracija  (Pročitano 10951 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Registracija
« poslato: 06, 08, 2013, 12:51:50 posle podne »
Camac i motor su na moje ime. Prosle godine sam ih prvi put registrovao u Kapetnaniji Pancevo. Registracija mi danas istekla, pa me zanima kakva je procedura za produzetak registracije. Imao sam silne peripetije oko te prve registracije (dzabe sto su i camac i motor bili novi, imali sve papire i td, razvlacili su me oko registracije samo tako). Nadam se da je sada koliko/toliko lakse i da ne mora opet taj famozni tehnicki pregled camca (camac je kuplje nov i jos uvek nije bio u vodi  no125 )

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Registracija
« Odgovor #1 poslato: 06, 08, 2013, 12:59:18 posle podne »
Mora tehnicki pregled.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #2 poslato: 06, 08, 2013, 13:16:49 posle podne »
Ma ne bezim od tehnickog pregleda. Kao sto rekoh camac i motor su novi, prvi put registrovani 06.08.2012, ali vodu nisu videli. Ali je stvar sto nemam prikolicu, pa bi morao nekako da smislim nacin da camac prevezem u Bgd ili gde vec treba na tehnicki pregled, pa da ga ponovo vracam nazad. A i da pogodim kada moze taj neko da mi preveze i da bas taj dan moze da se uradi tehnicki pregled (koliko sam razumeo odredjenim danima ti koji vrse tehnicki pregled obilaze marine).
Prosli put sam to resio tako sto sam ga registrovao u Pancevu (na nevidjeno) i to platio poprilicno. Mada su mi tada rekli da je kao svaka sledeca registracija laksa i jeftinija. Samo donesem papire.
Ne zelim da izigram zakon i da radim mimo pravila, ali ne zelim ni da gubim vreme bespotrebno i maltretiram i sebe i druge. Da imam u svom gradu gde uraditi tehnicki ne bi bio problem. Ali ovako....


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #3 poslato: 06, 08, 2013, 13:46:55 posle podne »
ne znam da li jos moze da se registruje u pancevu sa licnom kartom iz beograda .. okreni telefon i proveri ...

ako moze odnesi saobracajnu i lovu za taxe i to je to ...

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #4 poslato: 06, 08, 2013, 14:17:44 posle podne »
Mozda ce nekome znaciti info.
Zvao sam u Pancevo. Kazu da ne moze da se tamo produzi registracija. Moram otici sa plovidbenom dozvolom i 950 din da se ispise camac iz Panceva. Posle toga valjda idem u Kapetaniju Beograd.
E sada, da li neko od vas ima neku preporuku, gde i kako najbrze zavrsiti registraciju u Beogradu. U pitanju je plasticni camac od 4.5m i motor 6ks.
Hvala


Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Registracija
« Odgovor #5 poslato: 06, 08, 2013, 16:44:46 posle podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #6 poslato: 06, 08, 2013, 20:54:21 posle podne »
Mozda ce nekome znaciti info.
Zvao sam u Pancevo. Kazu da ne moze da se tamo produzi registracija. Moram otici sa plovidbenom dozvolom i 950 din da se ispise camac iz Panceva. Posle toga valjda idem u Kapetaniju Beograd.
E sada, da li neko od vas ima neku preporuku, gde i kako najbrze zavrsiti registraciju u Beogradu. U pitanju je plasticni camac od 4.5m i motor 6ks.
Hvala

na zalost trenutno nema privatnih agencija za registraciju kao sto ih ima za kola... znaci mora Kapetanija...

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Registracija
« Odgovor #7 poslato: 06, 08, 2013, 23:00:08 posle podne »
Kazes da u tvom gradu ne vrse tehnnicki pregled camaca, a pritom ne kazes koji je to grad. Po novome plovni objekat (camac) registrujes u onoj kapetaniji kojoj pripadas po prijavi u l.k. A drugo pitanje kako registrovati camac na suvom a da se pregled ne izvrsi na vodi a da bude po propisu.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #8 poslato: 06, 08, 2013, 23:00:49 posle podne »
na zalost trenutno nema privatnih agencija za registraciju kao sto ih ima za kola... znaci mora Kapetanija...

S' obzirom na poprilican broj plovila, ne znam kako neko nije dosao na takvu ideju. Gotovo sve agencije za registraciju vozila nude uslugu da sve zavrse umesto tebe, da se ne cimas po SUP-u.
« Poslednja izmena: 11, 01, 2021, 22:54:10 posle podne AccA »

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #9 poslato: 06, 08, 2013, 23:03:38 posle podne »
Ja sam inace iz Lazarevca i trebalo bi da pripadam kapetaniji Beograd. Prvi put (prosle godine) sam registraciju izvrsio u Pancevu. nesto se promenilo u medjuvremenu i ne mogu tamo da produzim.

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Registracija
« Odgovor #10 poslato: 06, 08, 2013, 23:27:13 posle podne »
Pripadas kapetaniji Beograd, ali prvo mora ispis iz kapetanije Pancevo, pa tek onda registracija na Beograd. No ako ne zaversis registraciju do vikenda slobodno na vodu i ponasaj se pristojno i niko te nece zaustaviti a zatim u kapetaniju Beograd i tamo ce ti sve resiti.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #11 poslato: 07, 08, 2013, 00:17:57 pre podne »
Hvala Zvonimire.
« Poslednja izmena: 11, 01, 2021, 22:51:45 posle podne AccA »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #12 poslato: 07, 08, 2013, 00:23:20 pre podne »
Ja sam inace iz Lazarevca i trebalo bi da pripadam kapetaniji Beograd. Prvi put (prosle godine) sam registraciju izvrsio u Pancevu. nesto se promenilo u medjuvremenu i ne mogu tamo da produzim.

Sme li se koristiti camac na Ocagama ili na Garaskom jezeru ? Skoro sam kupio neko manje imanje pa se upoznajem sa okolnim jezerima odatle znam za ista :)

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #13 poslato: 07, 08, 2013, 00:47:48 pre podne »
Ocaga je jako malo jezero namenjeno prvenstveno kupacima. Camci nisu dozvoljeni, a i da jesu, vec sa dva/tribi bila guzva u jezeru :)
Sto se Garasa tice (mada je to na nekih 30 i kusur km od Lazarevca) posetio sam ga pre neku godinu samo na kratko da vidim kako to uopste izgleda. Ako me secanje dobro sluzi nisam video ni jedan camac, a i mislim da sam na nekom ribolovackom forumu procitao da su camci zabranjeni na Garasima.
Ostaje samo jezero Paljuvi gde mislim da je dozvoljeno koristiti camce , ali ni to ne mogu 100% tvrditi.
Gde se nalazi imanje?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Registracija
« Odgovor #14 poslato: 07, 08, 2013, 09:05:17 pre podne »
Evo da se uključim i ja sa svojim problemom oko registracije čamca,
naime, odneo sam odjavu iz pančeva da bih se prijavio u Kapetaniji Novi Sad gde i pripadam, a pošto sam kupio na proleće drugi motor za Dalmatinku Yamaha 8 ks HT, htedoh da ga upišem u plovidbenu pri registraciji...Ali avaj, neće da može, jer Kapetanija ne priznaje kupoprodajni ugovor sa prethodnim vlasnikom motora, jer je napravljen u agenciji u Bgd-u, iako su mi tamo rekli da su ovlašćeni za takve stvari..Kapetanija traži ugovor overen u opštini, iako imam urednu odjavu motora iz plovidbene prethodnog vlasnika....Tako da sam ja registrovao samo čamac bez pogona.... a u ponedeljak krećem na plovidbu N.Sad-Bečej-Bogojevo -N.Sad.... pa kako prođe....
Prošle godine sam tako plovio do Đerdapa i nazad bez upisanog motora u plovidbenu, niko me nije zaustavio da proverava :)
nadam se da ću tako proći i ovaj put.....
Dunav je moje more.....