Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 3804 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Pocetnik
« poslato: 02, 08, 2013, 15:03:54 posle podne »
Pozdrav svima. Javljam se iz Lazarevca. Nov sam u nautici, mogu slobodno reci apsolutni pocetnik. Od pre dve godine sam vlasnik Primusa 14 (Tri Princeze), a prosle godine sam uzeo i Yamahu od 6ks. Zbog jako malo slobodnog vremena, a mozda i nekog podsvesnog straha od necega za mene novog, camac i motor su i dalje na suvom u garazi. Ali se nadam da ce koliko narednog vikenda biti prvo isplovljavanje na Savi kod Obrenovca  25648 . Vec duze vreme pratim povremeno forum, do sada se nisam ukljucivao jer nisam imao sta konstruktivno reci. Nemam ni sada, ali zato imam gomilu pitanja na koja ce mi trebati odgovori do prvog isplovljavanja, pa cu vas malo daviti u narednim danima.

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: 02, 08, 2013, 15:42:43 posle podne »
Dobro nam dosao i sretnoooo 25648

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: 02, 08, 2013, 15:56:48 posle podne »
Dobrodosao Aco, ne boj se nego kreni na vodu i uzivaj, a sto vise budes uzivao strah ce nestajati. Samo polako i oprezno i sve ce biti u redu. Niko se nije rodjen naucio 114
Vozi Miskooooo.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: 02, 08, 2013, 17:37:52 posle podne »
Добро дошао и са срећом предстојеће поринуће.  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: 02, 08, 2013, 18:21:01 posle podne »
AccO, nema razloga za strah.

Ali treba poštovati vodu i biti pažljiv. To je osnova za beskrajno uživanje na vodi.
A vremena... biće ga. Pre ili kasnije.

Ima nas još koji patimo od hroničnog nedostatka vremena.
Neki nam se smeju zbog toga, neki nas proglašavaju nautičkim hipohondrima (samo što se mi ne plašimo bolesti nego ne možemo da pronadjemo to slobodno vreme bez kojeg nema nautike).

Srećno!

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: 02, 08, 2013, 20:17:32 posle podne »
Dobro dosao!  clap I nemoj da slusas Lazu,jer ako te on bude savetovao,napravices zardinjeru od camca... pa i ako nekad zaplovi bice ploveca zardinjera..  upavusi zato cim uhvatis malo vremena,pravo na vodu i uzivaj...uopste nije tesko uzivati..  25648 smo treba malo volje...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: 02, 08, 2013, 21:07:08 posle podne »
Njegoše, ako bude malo sreće, sutra će žardinjera dobiti struju i motor, a onda...

Čekaćemo AccU negde na vodi.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: 02, 08, 2013, 21:21:39 posle podne »
 Bravop Lazo!  llll vjeruj mi,jedva cekam da vidim to cudo!  25648 Iskreno se radujem

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #8 poslato: 02, 08, 2013, 22:53:17 posle podne »
Ma nema tu šta da se nalazi vreme ako se ima vremena da se visi i kucka po forumu onda se ima vremena i brod,
Ko hoće taj ga nađe

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #9 poslato: 03, 08, 2013, 07:51:46 pre podne »
 114 114 114  k5
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #10 poslato: 03, 08, 2013, 13:02:13 posle podne »
Ma nema tu šta da se nalazi vreme ako se ima vremena da se visi i kucka po forumu onda se ima vremena i brod,
Ko hoće taj ga nađe


Nije to baš tako.

Evo, upravo sam se vratio iz bašte. Od jutros smo prijatelj i ja petljali oko instalacije radija. I nije gotovo.
Potrebno je da postavimo produžni kabel za antenu i da izvedemo prevezivanje kablova za startovanje. Hoću da ubacim kontakt ključ koji kad se izvadi niko ne može da startuje motor tasterima (kao što je sada slučaj).

Ima tu posla koji ja jednostavno ne umem da uradim jer se ne razumem mnogo u struju. Iza toga će se raditi dušeci za kabinu - i to je posao za tapetara.

Dakle, neke stvari ne možete da uradite sami i onda ste osudjeni da čekate da neko ko to može i ume još i hoće da uradi umesto vas.
Malo je ljudi kao naš kolega sa foruma koji mi je prošle godine sve povezao, postavio zaštitnu lajsnu i još po nešto, pa sam zahvaljujući njemu proveo nekoliko nezaboravnih sati na vodi.
Ko zna kad bi čamac stigao do vode da nije bilo Bugija.
Bugi, i ovom prilikom se javno zahvaljujem.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pocetnik
« Odgovor #11 poslato: 03, 08, 2013, 17:55:52 posle podne »
Lazo.camac je rupa bez dna... stalno ima nesto da se dodaje ,prepravlja ,farba renovira... Pa covece tebi ce camac istruliti u basti..tieraj to na vodu i tamo to radi u pauzama  izmedju voznji...Ja otkad sam aktivno naforumu ,a to je neke 4 godine ,stalno pokusavam da te razumijem...ali nikako mi to ne ide...ti vec 4 godine radis prepravke cini mi se..Izvini ako grijesim...  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pocetnik
« Odgovor #12 poslato: 03, 08, 2013, 21:32:57 posle podne »
Lazo.camac je rupa bez dna... stalno ima nesto da se dodaje ,prepravlja ,farba renovira... Pa covece tebi ce camac istruliti u basti..tieraj to na vodu i tamo to radi u pauzama  izmedju voznji...Ja otkad sam aktivno naforumu ,a to je neke 4 godine ,stalno pokusavam da te razumijem...ali nikako mi to ne ide...ti vec 4 godine radis prepravke cini mi se..Izvini ako grijesim...  114


Njegoše, prepravke su gotove. Sada se radovi privode kraju. Nema još mnogo. Ali bolje da ne nastavljamo ovu diskusiju u Acinoj temi. Mada, možda će i od ovakvih informacija imati koirsti.
Na vodi i kraj vode može se uživati na mnogo raznih načina. Važno je da čovek ume da uživa i da sanjari. A moj san polako postaje stvarnost. Nadam se da će i AccO uskoro uživati onako kako on to bude želeo i mogao.



Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pocetnik
« Odgovor #13 poslato: 05, 08, 2013, 17:17:08 posle podne »
Puno hvala na dobrodoslici.
Nije to strah od vode. Vodu jako volim i mogu sedeti citav dan pored vode jer me to bas opusta. Svako od nas (u manjoj ili vecoj meri) ima strah od nepoznatog, ali taj strah brzo nestane.
Da ne gusimo ovde temu, otvoricu novu sa nekim pitanjima. Pa ko zna, mozda se negde i sretnemo na vodi.
Pozdrav
« Poslednja izmena: 11, 01, 2021, 23:57:04 posle podne AccA »

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pocetnik
« Odgovor #14 poslato: 12, 08, 2013, 00:17:48 pre podne »
Samo da se javim i pohvalim da sam danas sa drugarima proveo citav dan na Savi kod Obrenovca. Camac je uspesno porinut, a ja sam vec posle 2 minuta poceo sebe da pitam gde mi je do sada bila pamet i sto ovo nisam uradio jos davno...
Kupalo se na Barickoj adi, rostiljalo u Zabranu, skakalo sa lijanom kod Boljevca. I predvece i malo pecalo (samo sitne stukice, koje su naravno vracene u vodu).