Autor Tema: B75  (Pročitano 6149 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
B75
« poslato: 27, 07, 2013, 08:38:43 pre podne »
Problem....Do pola gasa radi ok,preko pola gasa (do punog) kao da pocne da prekida.Sta moze da bude?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: B75
« Odgovor #1 poslato: 27, 07, 2013, 10:56:21 pre podne »
Do sada svi kvarovi sličnog tipa koje sam imao bili su vezani za karburator.
Probaj da očistiš karburator, najbolje ultrazvučno ili primeni sistem koji sam naučio od majstor Peke iz Banovaca (a njega svakako preporučujem u krajnjem slučaju).

Dakle skineš karb, prvo ga normalno ispereš sa čim već imaš, uopšte nije komplikovan za pristup. Zatim uzmi baterijsku bušilicu ili tako neku manju, stavi licnu od žičane četke u nju i onda svaku rupicu provrti koju vidiš. Da ne veruješ kako je to delotvorno, to sam se lično uverio, možeš ti da gledaš u diznu i da ništa ne vidiš, misliš da je čista ali dovoljna je trunčica slepljene nečistoće koju golim okom i ne vidiš pa da te muči.

Naravno i svećice proveri vizuelno, da li je zazor dobar itd mada ne verujem da je to, pre mi liči na karb.


Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: B75
« Odgovor #2 poslato: 27, 07, 2013, 23:00:05 posle podne »
Svece su nove po ps-u.Neki kazu platine mada ko zna ali meni deluje kao karburator.hoce isto da se desi kad nabijem gas i pustim da se ugasi mozda je karburator pojma nemam

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: B75
« Odgovor #3 poslato: 28, 07, 2013, 22:37:11 posle podne »
Definitivo su platine koje nema gde da se kupe tako da mogu da ga bacim

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: B75
« Odgovor #4 poslato: 28, 07, 2013, 22:49:43 posle podne »
 a jesi li pokusao da nadjes neke slicne?mozda moze da se upari od nekog drugog motora...

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: B75
« Odgovor #5 poslato: 29, 07, 2013, 09:42:33 pre podne »
Slicne su od Jawe koliko sam ja video mada i njih je tesko naci.Cuo sam da mogu da ugradim bez kontaktno paljenje e sad koliko je to tacno
 cap

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: B75
« Odgovor #6 poslato: 29, 07, 2013, 10:30:11 pre podne »
Okreni Peku u Banovcima (063434261) i sve ce covek da ti kaze, sjajan majstor i korektan covek.

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: B75
« Odgovor #7 poslato: 09, 02, 2016, 23:44:35 posle podne »
Pozdrav drugari,
 imama jedno pitanje, hocu da kupim ovaj motor od jednog čoveka sa nbgd-a posto ja znam samo majstore u ns-u nemama nikoga ko bi malo ozbiljnije pogledao motor pa me zanima neki vaš savet, šta treba da gledam i gde da čačnem da bih zaključio u kakvom je zaista stanju motor ?

A evo i linka pa ako vi nešto primetite drago bi mi bilo da prokomentarisete ?

https://www.kupujemprodajem.com/Honda-7-5-ks-4t-30040807-oglas.htm

Znam da je to motor godista od 1973-1976 ali takođe znam da su to dobre i pouzdane makine.

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: B75
« Odgovor #8 poslato: 10, 02, 2016, 12:14:30 posle podne »
Nisam majstor, tako da moju sugestiju uzmi sa rezervom.

Ono što sam čuo kod majstora da su ove honde ok, dok nemaju problem sa karburatorom.
Ako imaju, onda se ne isplati popravljati, stari model pa i delova nema baš svugde.

Ja bi tražio dalje ...

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: B75
« Odgovor #9 poslato: 10, 02, 2016, 13:53:07 posle podne »
Vasom logikom sam i postupio pre tri godine i kupio B75.Na oko lepa,radi sve ok....Medjutim odjednom su poceli da se pojavljuju problemi...Bila je ocigledno nasminkana za prodaju.....Krenem ja u potragu za delovima i saznam da je fabrika jos pre 5 godna prestala da izbacuje delove a polovni se jako tesko nalaze i bogami nisu jeftini uopste.Isao sam toliko daleko da sam kontaktirao nekoliko uvoznika i radionica po Evropi i okruzenju jer sam imao zelju (glupu) da je lepo sredim.
Nosio sam je kod tri poznata majstora u Bg i niko je nije popravio.Odgovor je bio:Pojma nemam sta joj je.Na kraju sam je prodao maltene za delove nekom preprodavcu samo da je se resim.
Zakljucak:
To je moje lose iskustvo sa jednim primerkom ali i lose iskustvo sa delovima za koje smtram da je jako bitno da su dostupni za tako stare motore.
Sigurno su to vrhunske serije motora o tome nema govora ali je pitanje da li rizikovati.
Ako je extra ocuvana (za 40god) mozda je treba uzeti ali ako imate  gram sumnje u nesto odustajte od kupovine jer je sansa da postane problem velika

Pozdrav

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: B75
« Odgovor #10 poslato: 11, 02, 2016, 21:23:03 posle podne »
Odustalo se od kupovine.

hvala na savetima kgk