Autor Tema: Camac u oglasima- misljenje  (Pročitano 2364 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rolex01

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Camac u oglasima- misljenje
« poslato: 21, 07, 2013, 12:13:06 posle podne »
Dobar dan svima. Molim vas za misljenje za ovaj camac  http://www.polovniautomobili.com/oglas2480129/yamaha_25ks/. Kako vam deluje?  U telefonskom razgovoru vlasnik kaze da nije on prvi vlasnik i da je u pitanju samogradnja.  Na njemu je motor Yamaha 25 konja, koja nema papire.  Da li je neko mozda vidjao ovaj camac ili zna nesto o njemu?  Deluje kao da je kopija Elanovog korita ili gresim.  Sta  mislite koliko vredi bez motora, posto nisam bas siguran da bi bilo pametno kupovati ovaj bez papira. Imam svoju Yamahu 15 konja koju bih stavio na njega ako se odlucim za ovaj camac. Naravno camac bi pretrpeo jos dosta prepravki :) :):)  Hvala svima unapred na komentarima i pomoci.  m4

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #1 poslato: 21, 07, 2013, 17:01:27 posle podne »
Yamaha 25 konja bez papira vredi nula evra.. to jest samo za delove....

Camac ima dosta mana...
1 Nema izlaz na pramac kroz kabinu (recimo jedan prozor koji se otvara unapred)
2 nezgodan za voznju , moraces ili da zveras kroz taj mali prozor ili da se naginjes sa strane, il da stavljas neku visoku stolicu
3 odlazak na pramac ce uvek biti komplikovan i neugodan (ljuljace se fino camac)
4 sidro moras da nosis pod miskom i nosis ga iz kabine ka pramcu posto ne vidim da ima sidriste (otvaranje sidrista 100 evra)
5 ne postoji el. signalizacija , znaci zaboravi voznju nocu dok to ne ugradis (50 evra)

e sad proveri da li ima samoprazneci kokpit , ne vidi se na slikama...

to je ukratko .. po meni 700 evra bez motora sa komandama MAXIMALNO i to kad se korito proveri na osmozu ....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #2 poslato: 21, 07, 2013, 20:02:37 posle podne »
25Ks za ovo ti ne treba, motor bez papira i ne vredi nesto preterano, ja bi pre uzeo jednu proverenu pasaru koju ces posle bez problema prodati posto su bas trazene. Ovako ćeš da trošiš pare sređivajući ovo i na kraju ćeš ga jedva prodati, ja se lično ne bih zaletao, za tu cenu ima pasara a ako imaš motor onda si na konju

Van mreže rolex01

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #3 poslato: 21, 07, 2013, 22:38:26 posle podne »
Hvala puno momci na odgovorima. Joj  eek nesto pasare mi se nikako ne svidjaju, ali moguce da ce to na kraju ipak biti konacna varijanta. Kapetane ovo sto si ti naveo tacno je ono sto prvo pada u oci, sve se slazem sa tobom.  Doduse, sam bih ja to odradio, sidriste, instalaciju, vecinu materijala imam u kucnoj radinosti i znam dosta toga.  Jedino bi me ova osmoa brinula, camac je u vodi i planiram da ga vidim ovih dana, ali sumnjam da bih to mogao da proverim dok je u vodi.  Sto se tice nestabilnosti, da li deluje da je nestabilan? Doduse i dimenzije koje je naveo bas mi i ne deluju po slikama takve kakve jesu.  Za cenu i ja sam nesto tako razmisljao bez motora maksimalno 700- 800 eura.  Brine mi i sto taj camac nema svoj vez, vec je to usluzni dok ga prodaju.  Moram da vidim ovih dana gde ima slobodnih vezova. Da li imate info gde bi mogao da se nadje vez i po kojim cenama,  voleo bih vise na Savi, nego na Dunavu. Zivim na Novom Beogradu.  Kako to funkcionise ako camac drzim samo preko sezone u  vodi, da li se vez placa preko cele godine ili samo dok je u vodi. Mozda su glupa pitanja ali nov sam u ovom pa ne zamerite  a0335

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #4 poslato: 21, 07, 2013, 23:40:24 posle podne »
Računaj za marinu oko 30/40 eur mesečno, u principu ima mesta, prosetaj malo lokacijom koja ti odgovara. Vlasnici naravno više vole da im budeš preko cele godine ali niko te ne može i neće terati da plaćaš ako ga vadiš preko zime, doduše i onda moraš negde da ga staviš ako nemaš dvorište. Pasara je dokazano kvalitetan tip čamca, koliko ih samo i dan danas ima na moru, ja ih slabo razlikujem ali ima i onih malo većih, lično mi je Gradac najbolji od njih. Razmišljaj odmah i prodaji nju ćeš mnogo lakše prodati nego ovu kutiju a ne vidim da su dimenzije nešto veće pa da ideš na to.

Van mreže ginga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • www.mojaladja.com
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #5 poslato: 22, 07, 2013, 17:05:42 posle podne »
Video sam taj camac pre nekoliko godina.kabina je naknadno pravljena i mislim da je od kvalitetno uradjena moze se voziti iz kabine (dosta tesno( dobra strana je sto je kokpit konforan duzina je preko 2m.

Van mreže rolex01

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #6 poslato: 22, 07, 2013, 21:52:49 posle podne »
Kako je izgledao prvobitno? Da li mozda znas vlasnika ili imas jos neku informaciju koja bi znacila? bilo sta u vezi konkretnog camca? Hvala ti unapred.

Van mreže ginga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • www.mojaladja.com
Odg: Camac u oglasima- misljenje
« Odgovor #7 poslato: 24, 07, 2013, 13:36:23 posle podne »
camac sam video na pocetko restauracije bilo je samo golo korito, to je glisersko korito i po prici tadasnjeg vlasnika sa tomosom 18 postizao je brzinu kao metalni kabinas za koga je menjao , Za to korito minimum je 40ks, Sto se tice korita tada nije bilo nikakjvog ostecenja. U dnu korita je kasnije naliven beton radi bolje stabilnosti