Autor Tema: Situacija na lidu  (Pročitano 15489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Situacija na lidu
« poslato: 19, 07, 2009, 00:53:04 pre podne »
E sta je takih ladja na suvom uz Savu a ja npr. krpim gumenjak.
A kad smo kod bahatosti apropo lose obavestenog "Blic"-a "Najpopularnija zemunska plaža i dalje bez posetilaca mada smo već duboko zagazili u leto", odkako se na Lidu pojavilo oko 2m plaze naroda je dosta, Dunav je osvezavajuci, jedino ne razumem kapetane iz "4Jul"-a koji kao i prosle godine mada je sada to upecatljivije ako ne i bezobrazno, koji upale pentu na minut i bace sidro na i tako malom delu za uzivanje u vodi na Lidu, pa jos pre neki dan nekom kapetanu curilo gorivo pa je tako rusticno mirisala voda. Tako malo kao plivas i gledas da te voda ne ponese na konopac lajda u sidru u krug. A oni debeli ljudi koji zasigurno izgledom ne mogu (jer im je klopica zivotni stil koja ih je zaokruglila) drugacije ne mogu da privuku paznju zenske publike na maloj plazi lida, pa na svojim polovnim vodenim skuterima udare po gasu pa u krug i to blizu naroda u vodi, a tada me podsecaju na one simpaticne al` ne bas inteligentne kuce koje satima u krug jure svoj rep. Najbolji je bio jedan od debelih poznavaoca hidro jet plovila koji je izvodeci indijanski ples na sredini vode pao sa tog bucnog plovila naravno nevezan za isti kao ni za kljuc pa je vise srecom nego onim drugim plutajuci uspeo da uhvati skuter koji je nekim cudom sam vozio u krug. Eto malo 'hleba i igara na malom" Lidu. Sad salu na stranu zar nisu camci za plovidbu po nasim lepim vodama ili za najnoviju marinu "Lido".  :nono:
« Poslednja izmena: 19, 07, 2009, 01:38:07 pre podne Kapetan »
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nije ekologija ali nemar i bahatost svakako jeste...
« Odgovor #1 poslato: 19, 07, 2009, 01:37:26 pre podne »
to sidrenje na plazi ni ja ne razumem ... na beloj steni je to odomacena pojava... deca se konstanto saplicu o kojecije konopce i slicno... a onda kao da nemaju sta da rade uzmu pa porpavljaju motor na sred kupalista paleci ga van vode...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #2 poslato: 19, 07, 2009, 03:45:51 pre podne »
Nema tu sta da se razume ili ne. Postoje znaci, postoje pravila i postoji policija. Ako nema znaka zabrane sidrenja i pristajanja i ako plaza nije obelezena onda nema razloga da se tu ne sidri. A to paljenje motora van vode i ispustanje ulja i benzina tamo gde se ljudi kupaju, ne vezano da li je to plaza ili ne, je odraz domaceg vaspitanja, bezobrazluka i odsustva bilo kakvog smisla za bitisanje medju ljudima. E sad posto se na ovom forumu cesto pravda bahato ponasanje skuterasa i gliserasa, kao u slucaju gore pomenutog debelog indijanca, recima da reka pripada svima i da ih treba pustiti da se izzivljavaju, a mir potraziti 30 km dalje, mozda je onda OK i da se cela plaza maltretira turiranjem motora van vode i prosipanjem goriva i ulja po kupalistu, a kome se ne svidja nek se kupa na bazenu, jer reka pripada svima i svako uziva na svoj nacin.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #3 poslato: 19, 07, 2009, 15:59:36 posle podne »
 Momci su se bas dobro zabavaljali. Ali istina je da oni nisu bili na plazi već na levoj obali, prema Pancevu. Tu su pristajali, odatle kretali. I nisam primetio da smetaju. Deca su se bezbedno kupala. Svi usidreni čamci su bili u Srednjim vodama, nizvodno od plaže. Svako je našao svoje mesto i svi su uživali. Svako na svoj način.

 Ovim recenicama je sve receno!!Upravo to, da je svako nasao svoje mesto i da su svi uzivali,je onako kako treba da bude na reci!!Ako neki kretenda sebi za pravo da vozi mocni gliser punom brzinom na 10 m od splavova tu je rec o kretenisanju a ne lepom ili ruznom ponasanju!Takvi i oni koji menjaju ulje na sred plaze donose svoje ludilo na reke,svoje bahatost prosipaju po njoj!Niko nije kupio gliser da bi vozio 10km/h ali treba ponekad baciti pogled oko sebe,nisu sami na reci,nije ona samo njima namenjena!Neka ne donose svoje ludilo nama!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #4 poslato: 19, 07, 2009, 17:11:59 posle podne »
Ja licno branim stav i ostajem pri njemu da reka pripadaju svima. Niko nije kupio tapiju. Postoj propisi i zakoni i svako ko ih se pridrzava je dobrodosao na reku.

I ja delim isto misljenje.

Citat
Naravno da nije u redu da se glisira pored plaže i da se ugrožavaju kupači. Ali da li je iko rekao tim mladićima da je to opasno.

Jadni oni tako naivni i nepismeni kad ne mogu da procitaju 20 stranica iz prirucnika za polaganje. To je po mom misljenju cist bezobrazluk. 

Citat
Bio sam pre mesec dana na švebu sa kapetanom, banetom i još nekim forumašima. Bila su i tada tamo 2 skutera. Momci su se bas dobro zabavaljali. Ali istina je da oni nisu bili na plazi već na levoj obali, prema Pancevu. Tu su pristajali, odatle kretali. I nisam primetio da smetaju. Deca su se bezbedno kupala. Svi usidreni čamci su bili u Srednjim vodama, nizvodno od plaže. Svako je našao svoje mesto i svi su uživali. Svako na svoj način.
:good:
Ovakvo jurcanje sa tim besnim masinama ne da ne napadam, nego u potpunosti podrzavam. Ta se slika povremeno vidi i iznad Radeckog. Ljudi uzivaju i neugrozavaju nikoga. Kad bi se svi tako ponasali gde bi nam bio kraj. Kako ono bese, zemlja se brani lepim vaspitanjem, ali nije lako biti fin.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #5 poslato: 20, 07, 2009, 10:44:12 pre podne »
Naravno da je reka svacija, da su skuteri i gliseri za brzu plovidbu, ali ako "nauticari" ljubitelji vode i ciste prirode, sidre camce deset metara od svoje marine i na povrsini trenutnog prostora za kupace na Lidu od cca isto tolike, pustaju ulje, gorivo a cini mi se i struju iz matice reke teraju ka deci plivacima ali to je vec hidrometrija gde sam laik pa je mozda i vise subjektivno mislj. moje konkretno zapazanje i negodovanje: na ratno ostrvo zabranjeno je unosenje alkohola, drugih zivtinjskih vrsta ... a kamoli pranje korita metar od kupaca(cetkicom za nokte ja vid`o!), a tek ispustanje ulja i pranje penti. Svasta jos pise na ovecoj tabli na obali ostrva a sto se tice gosn barbinog komentara da nema znaka, pa mozda taj sto je sastavljao sadrzaj ogranicenja na navedenoj tabli upozorenja znajuci da u sirem okruzenju samo jos na R ostrvu obitava Kormoran (to je onaj sto dugo roni i uvek izvuce ribu iz mutnog Dunava) nije ni slutio da ce bas tu neko vezivati ladje pa nije postavio zabrana sidrenja. Posto je ovo forum gde se jadamo i kritikujemo lose pojave a ne nekog mrzimo sto ima skuter zato i trosimo vreme kuckajuci, a policija i nadlezne kom. sluzbe treba kontaktirati.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #6 poslato: 20, 07, 2009, 12:14:50 posle podne »
Daleko bilo da su ljudi sa vode nekulturni a pogotovo bi taj kos bio poluprazan ali ipak bi u njemu bilo nekolicina. Konkretno govorim o plazi na lidu, koju moja deca prosto obozavaju pa i sada kada je jos pod vodom leskare na travi i igraju se u svezoj vodi Dunava koju je pre neki dan konkretno zaprljao i zamirisao neki camdzija, pa da ne bude komunisticka kolektivna odgovornost krenuo sam vizuelno i njuhom da potrazim odgovornog pojedinca od mnostva vezanih ali pre utvrdjivanja te cinjenice nekoliko camaca je bas tada otplovilo tako da nisam ustnovio odgovornog. Skuteri konkretno, 2 ili 3 ista se vozikaju i zalecu na obalu, vidim im samo boje a cak za jednog "mornara" sa skutera sumnjam da ima neke bitnije veze sa vodom sem da se bucno pokaze jer sam ga slucajno video kako na Zem. keju seda na kopneni novi veliki skuter i vozeci po travi balansirajuci izmedju setaca kod restorana "Cetverac" ode u stilu "ma ko vas...". Da ne budem shvacen pogresno, volim sve ljude dobre volje a pogotovo ljude od reke, imali oni para ili ne. Materijalista, dzangrizava i ljubomorna osoba nisam daleko bilo.  :good:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #7 poslato: 20, 07, 2009, 12:39:48 posle podne »
To su pojedinci zbog kojih je smisljen naziv skuterasi. A taj o kome pricas je dosadio i Bogu i narodu, kad god ga vidim ocekujem da ce nekoga pokupiti.
Sto se tice sidrenja, onda je gresku napravio onaj ko nije stavio znak, nemozes da ocekujes da svi pretpostavljaju sta je on mozda mislio, a sta mozda nije. Zato znaci postoje, steta sto ih mnogi ne postuju, a cesto i ne znaju. Sto se tice pranja camaca ispod plaze, smatram da je to OK, posebno sto je tu i onaj odvod stroke od tuseva, tako da se tu niko i ne kupa. Na kraju krajeva vecina ljudi camce pere peskom i vodom, tako da tu zagadjenja i nema. O pranju na spicu sam vec rekao sta mislim. Nekada je plaza na lidu bila obelezena plovcima i nije bilo ovakvih problema, tako da za to sidrenje nije bas sva krivica na camdzijama, ali mi nikako ne ide u glavu zasto bi se neko sidrio medju kupace. 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #8 poslato: 21, 07, 2009, 20:39:06 posle podne »
Lido 21.07.2009. Dunav je jos pao, a camci se sidrili daleko od plaze, pravo cudo...jos da dinar bude jaci od evra zivecemo u utopiji  :dance1:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #9 poslato: 27, 07, 2009, 12:46:35 posle podne »
Evo sta se meni desilo u subotu 26.07.

Spustam se nizvodno od gornjeg spica belegiske male ade,dunavcem ka plazi na donjem spicu.Vidim da u mom pravcu uzvodno ide skuter.Vozim lagano sa 1/4 gasa (nizvodno),primetio sam ga a smatram da je i on mene primetio.Pijem kaficu sa suprugom ,klinac se igra u kabini kad odjednom pored nas na bukvalno metar udaljenosti prolazi DIVLJAK sa tim skuterom i isprska nas sve sa soljicama kafe u ruci.

Sekund -dva nisam mogao da dodjem sebi sta se desilo a onda se okrenem ka idiotu i pokusam da ga dozovem.Nista naravno.Okrenem camac ka obali i vidim ga kako se imbecil sepuri pored nekih devojaka.Pitam ga zasto je morao tako blizu mene da pridje i kazem mu da nas je sve isprskao.Na moje pitanje on je napravio izraz lica kao tele ili ovca (ako je neko u svom zivotu video te zivoinje kako umeju da BLEJE) ,postavim mu ponovo isto pitanje( a njemu je ono sto ima na mestu mozga tek tada proradilo)  kaze : "nosam te video" !!!Covece,nisi me video a prosao si na metar od mene upitah.Opet onaj glupi izraz lica,nasta sam se prekrstio i rekao mu '
"svaka ti cast".

Ovaj ne samo da nema dozvolu,registrovan skuter,mozga, nego nema ni minimalnu elementarnu kulturu kako ni bonton ponasanja na vodi.Jel treba jos neki komentar ?

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #10 poslato: 27, 07, 2009, 14:29:58 posle podne »
ma batina iz raja izasla kazu nasi stari  :aikido:
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #11 poslato: 27, 07, 2009, 14:52:12 posle podne »
Dzaba tuci tog babuna.Toliko je jadnik glup da mislim da nebi shvatio zasto dobija batine.Ljudi ,u letnjim mesecima zaobilazite donji spic male begiske ade.Toliko babuna se u jednom momentu skupi na to malo prostora i onda divljaju,pijani igraju fudbal na to malo prostora neobaziruci se na decicu koja se tu igra u pesku i kupa.Mog malog sa god.i po starosti napucala budala loptom dok je mali sedeo na prednjoj palubi da ga je srusio dole na pesak.Dalji tok dogadjaja nije za forum.

Kada dolazite u ove vode,zaobidjite ovu plazu,ima toliko lepih drugih na ostalim adama da je bezpredmetno gurati se sa pijanom bagrom na tom malom prostoru.Eto na sredini velike ade sa plovnog puta ima 2-3 lepe pescane plaze,mir,tisina.
Na gonjem delu iste  lepa plazica...

Sve u svemu zasti bi se negde stiskali ,gurali,svadjali kada imamo plovla i sa njima mozemo da biramo mesto.Secam se jednog starog skipera sa jedrenja kada je rekao : "najbojla plaza je vasa paluba".Prave reci  :good:

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #12 poslato: 27, 07, 2009, 16:17:01 posle podne »
Ta misao skipera je bas prava, nauticari jesu dobrocudni ali zasto da budu budisti...
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #13 poslato: 03, 08, 2009, 01:57:29 pre podne »
Da pojedini "kapetani" nisu pretnja samo za konkretno kupace na Lidu vec i druge ladje, (nazalost bez slika) bese nemili dogadjaj juce na Lidu 30-tak metara od obale i skoro medju samim kupacima. Elem kapetan camca PA4837 posle nespretnog manebra i previda da Dunav ide jedno oko 4m3/s blago je bokom zakacio usidreni camac bokom po pramcu ali je tada i posteno upleo svoju pentu u konopac usidrenog camca, pa su se posle dosta muke razvezali a tada je kapetan dao nejakom decacicu na pramcu da baci tesko sidro u vodu, sva sreca ne na neciju glavu, jer decacic to nije ni predpostavio da moze da se dogodi.  :heat:
« Poslednja izmena: 03, 08, 2009, 02:30:06 pre podne 11zodiac11 »
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže 11zodiac11

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: Situacija na lidu
« Odgovor #14 poslato: 03, 08, 2009, 02:18:31 pre podne »
Evo jos poslastica sa lida. Sta se desi kad covek ogladni u akvatorijumu stoge zabrane pecanja iliti izlova ribe. Gospodin ili je stvarno bilo gladan da bi se najeo pune kofe kedera od cca 3cm ili bas voli da peca, kad je napunio punu kofu ribe, mrezom koju je razvukao na spicu lida u plitkoj vodi. :nono:
« Poslednja izmena: 03, 08, 2009, 02:31:08 pre podne 11zodiac11 »
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan