Autor Tema: Marinizacija automobilskih motora  (Pročitano 135319 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #150 poslato: 13, 10, 2011, 10:06:37 pre podne »
Hvala druze za link o mariniziranju, samo da spomenem da mi cela ova prica deluje stvarno komplikovano a obzirom da mi je na camcu torpedo 7,  za sada ostajem tu gde sam ili eventualno razmisljanje o nekom vanbrodskom motoru. Pozdrav

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #151 poslato: 13, 10, 2011, 10:29:10 pre podne »
Hvala druze za link o mariniziranju, samo da spomenem da mi cela ova prica deluje stvarno komplikovano a obzirom da mi je na camcu torpedo 7,  za sada ostajem tu gde sam ili eventualno razmisljanje o nekom vanbrodskom motoru. Pozdrav
Mnogo manje zezanja a dobro resenje,teretni cetvorotaktni vanbrodski motor. :drinks:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #152 poslato: 13, 10, 2011, 12:32:27 posle podne »
Dule, zaista mi je u prvom trenutku nakon citanja linka na forumu o mariniziranju motora, uslovno receno, bilo jasno da je to suvise komplikovan zahvat za mene a samim tim, podrazumeva se da to mora da odradi neko ko to zaista ume da uradi, sto naravno i kosta xy para. Ok, sada barem znam da marinizacija za golfa kosta oko 800 evra i to je informacija koja mi znaci utoliko da razmislim o eventualnoj prodaji Torpeda + razlika u novcu. Inace na camcu imam osovinski vod i auspuh kao i sve ono sto je potrebno za funkcionisanje motora( camac je u plovnom stanju i koristi se). Na ovo razmisljanje ponukalo me je to sto sam nekako ubedjenja da mi je za camac potreban malo jaci i brzi motor. Sezona je uslovno receno zavrsena a do sledece, nadam se, uspecu da smislim sta mi valja ciniti po ovom pitanju i pod tim podrazumevam da sve vas mnogo iskusnije vukove iskonsultujem kada su opcije A, B, C... u pitanju. Sada se setih, da li ova varijanta sa golfom koju si spomenuo ukljucuje i ugradnju ili je to jos evra preko i ako jeste da li znas otprilike koliko?   

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #153 poslato: 13, 10, 2011, 12:52:01 posle podne »
Slobo,nisi rekao kakav brod je u pitanju,a to je vrlo bitna stvar.
U slucaju da se radi o manjem/laksem brodu teretni vanbrodski motor (9.9 ili 25) ti resava sve probleme.
Dule je kao primer naveo golfov motor,naravno da vec imas propisno namesten osovinski vod,treba pogoditi propelu...
U slucaju da je sve to ok izbegavas vadjenje broda van vode.
E,onda na troskove motora i marinizacije istog dodaj novac za ruke majstora,creva,ventile,nosace,jos sto cuda bez kojih to nece moci pristojno da se zavrsi...  :suicide:
Polovan teretni vanbrodski,kao nov,sa komandama si mogao da nadjes za nekih 1600e-2000e,mozda manje ili vise koji cent.
Polovnu Yamahu 25HT,kao novu si mogao da nadjes za 3000e...
Matematika je nekada prosta nauka.  :)


Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #154 poslato: 13, 10, 2011, 14:22:44 posle podne »
E stvarno je ova nautika mnnooogggo skup sport :suicide:

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #155 poslato: 13, 10, 2011, 14:29:02 posle podne »
Nije skup....
Slobo ti samo hoces vise i vise :D

Sam si rekao
Citat
Na ovo razmisljanje ponukalo me je to sto sam nekako ubedjenja da mi je za camac potreban malo jaci i brzi motor

To malo jace i malo brze malo lepse kosta...

Ostanes na ovome i bude jeftina nautika :D

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #156 poslato: 16, 10, 2011, 00:24:46 pre podne »
Hm, ljudi dace bog da pocetkom naredne sezone a i u narednom periodu generalno, upoznam vecinu vas zvanicno i uzivo pa da me posavetujete sta mi je ciniti. Mozda potpuno gresim u osecaju vezanim za camac kao i kada su njegove perfomanse u pitanju. Ono sto znam, to je da u perspektivi nadjem nekog kvalitetnog i normalnog majstora koji poznaje Torpedo motore  i da postojeci pretresemo onako domacinski, ili sto bi se reklo" kao za sebe". Mozda ne bi bilo suvisno da vas pitam- od letos sam u potraznji, a verovali ili ne cak nisam imao prilike ni da vidim u oglasima da neko prodaje dvorucne komande za Torpedo. Na camcu imam jednorucnu komandu za gas i na podu polugu za kopcu. Mozda postoji neki predlog po tom pitanju?, a siguran sam da znate da se motor zaustavlja upravo na komandi za gas.   

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #157 poslato: 10, 04, 2012, 14:59:37 posle podne »
 114

Pisao sam svojevremeno da je moj drugar napravio čamac i ugradio FIĆIN MOTOR

pa evo više detalja :

http://www.kupujemprodajem.com/camac-rucne-izrade-1869316-oglas.htm?filter_id=10502541
Deda Zoran

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #158 poslato: 25, 04, 2012, 10:44:09 pre podne »
vrtim malo po ovoj temi pa hocu da pitam za misljenje eksperata

da li je dobra ideja ugraditi mariniziran motor u poliesterski kruzer od 7m? prosli vlasnik kaze da je tezina negdje izmedju 1200 i 1400 kg. sada je na njemu vanbrodska yamaha od 28KS. da li se isplati zezati sa ugradnjom brodskog motora i sta se dobija a sta gubi?
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #159 poslato: 25, 04, 2012, 11:24:02 pre podne »
To zavisi od izbora motora i kvaliteta marinizacije.
Primetio sam u oglasima Mercruisera 3.0, sa 140ks. To je prava mera za tvoj kruzer, pogotovo ako već imaš rupu za Z nogu na zrcalu, i uređen motorni prostor.
Prednosti su manje buke i veći komfor upotrebe, kao i pouzdanost, a nešto skuplje i komplikovanije održavanje su na minus strani.
To je, po meni, najbolje rešenje.
Nema troškova marinizacije motora, koja je uvek proces sa sumnjivim ishodom, karakteristikama i pouzdanošću, a sa druge strane su cene polovnih vanbrodskih motora sličnih karakteristika dosta više.
Yamaha 28 na takvom čamcu može da posluži kao dobar pomoćni motor, iako bi i neki manji bio dovoljan.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #160 poslato: 25, 04, 2012, 11:29:16 pre podne »
'fala bato  114

ne znam da li na brodu ima ista i cisto sumnjam jer koliko sam primjetio na krmi je fabricki prostor gdje dodje vanbrodski motor. e sad, koliko je komplikovana ugradnja takvog brodskog motora? pretpostavimo da i kupim vec mariniziran motor sa sve kopcom, sta jos treba i koliko bi kostala ugradnja, onako odokativno?
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #161 poslato: 25, 04, 2012, 11:53:17 pre podne »
Ako ti postojeći motor radi ja bih se manuo ćorava posla, to je malo plovilo za unutrašnji motor i mislim da ćeš sa njim i ugradnjom istog imati puno problema finasijskog ali i svog drugog, da nije tako onda bi ljudi masovno ugrađivali unutrašnje a ne obrnuto na slična plovila

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #162 poslato: 25, 04, 2012, 12:33:04 posle podne »
hvala brokeru

to je od prilike i moje razmisljanje u ovom momentu. ima dosta da se radi na njemu i mimo motora. najvjerovatnije cu za pocetak da koristim ovu jamahu od 28KS pa cu eventualno kupiti nesto jace ali prvo moram da sredim enterijer i eksterijer. hvala na savjetu u svakom slucaju
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #163 poslato: 25, 04, 2012, 15:13:27 posle podne »
'fala bato  114

ne znam da li na brodu ima ista i cisto sumnjam jer koliko sam primjetio na krmi je fabricki prostor gdje dodje vanbrodski motor. e sad, koliko je komplikovana ugradnja takvog brodskog motora? pretpostavimo da i kupim vec mariniziran motor sa sve kopcom, sta jos treba i koliko bi kostala ugradnja, onako odokativno?

Teško da je ovo fabrički odrađeno mesto za vanbrodski motor.  Ovo je neko naknadno isecao krmenu dasku za vanbrodski motor.
Tvoj čamac je nekada iz fabrike izašao najverovatnije sa nekim benzincem od 100-170ks i Z nogom.
Ne isplati se sada vraćati sve na  staro.
Ako planiraš jači motor ( a trebaće ti barem 70-100ks za pristojan pogon), onda obavezno dobro ojačaj tu zrcalnu dasku
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Marinizacija automobilskih motora
« Odgovor #164 poslato: 25, 04, 2012, 22:51:20 posle podne »
Kakva je to Jamaha od 28 ks keve ti