E, ovako treba... > Brodski motori

Marinizacija automobilskih motora

(1/60) > >>

drug_igrutin:
Nakako je ova grupa na forumu ostala zapostavljena, pa reko da postavim i ovde nešto za diskusiju. Inače ova tema je meni naročito zanimljiva, a generalno je kod nas jako teško doći do korisnih informacija na ovu temu.
Takođe bi bilo dobro da čujemo i iskustva nautičara koji u svojim plovilima imaju ugrađene marinizirane motore.

Outboard Master:
giganova je ja mislim za te stvari .... :good:

giganova:
Om napisacu ali posto nisam bas recit ubacicu vise slika(koje jos nemam)

drug_igrutin:
Evo jednog zanimljivog citata sa foruma boatdisign, o meni takođe zanimljivoj temi instaliranju menjača od automobila u čamac. Ima li ovde još neki entuzijasta ko se bavio ili razmišljao na tu temu? 


--- Citat ---I have seen many installation's of auto transmission's in vessel's up to forty feet.In the fishing village's of nova scotia, canada, most fisherman used this setup: The engine and transmission complete, were coupled to a driveshaft with a universal joint.The shaft was held steady with a bearing block, which had a thrust bearing on either side ( one for forward, one for reverse) to absorb the thrust from the propeller.An automatic transmission has no tapered bearing's for the thrust of the propeller, and would not last very long.
You may wonder how the transmission was cooled! A coil of copper half-inch tubing was submerged in the bilge water. Through this transmission fluid circulated and cooled the transmission.The engine was cooled much the same way with cooling pipe's mounted outside the hull.

Good Luck L .P.
Reply With Quote
--- Kraj citata ---

Evo i linka ako bi neko da pročita i ostalo na tu temu
http://www.boatdesign.net/forum/showthread.php?t=5204&page=2&highlight=Automobile+Transmission%2C+why+not%3F

captjerry:
Ima...moj prijatelj je ugradio vise automatskih menjaca umesto kopci...covek je masinski inzenjer u mornarici (prvo na moru pa u RRF) inace specijalista za podvodno naoruzanje...slabo koristi net ali mogu da ostavim telefon ako nekog interesuje....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju