Autor Tema: Za ljubitelje piva  (Pročitano 3405 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Za ljubitelje piva
« poslato: 24, 05, 2013, 07:41:15 pre podne »
Našao sam ovaj tekst na internetu:

Uređaj stvoren za sve pivopije
Sreda, 22. 05. 2013.|19:24 | Izvor: B92

   

Pivopije više nikada neće biti prinuđene da uzmu gutljaj toplog piva zahvaljujući ovom uređaju koje ga hladi iznutra.

Uređaj nazvan "Chillsner" izgleda poput sladoleda na štapiću i smešta se u samu pivksu flašu nakon čega ga održava hladnim do poslednjeg gutljaja.

"Chillsner" staje u svaku standardnu flašu piva i sadrži termalni gel koji je potrebno ohladiti 90 minuta pre upotrebe.

Kompanija koja je razvila ovu spravicu tvrdi da će nakon ubacivanja uređaja pivo ostati hladno 45 minuta.

Nakon ubacivanja u pivo, uređaj ne pravi nikakve smetnje prilikom pijenja a ukoliko se jako pritisne, stvara vakum koji sprečava pivo da izvetri.

"Chillsner" bi u prodaji trebalo da se pojavi krajem godine po ceni od 20 USD.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Za ljubitelje piva
« Odgovor #1 poslato: 09, 06, 2013, 17:31:26 posle podne »
Danas sam naišao na jedan tekst iz kojeg sam za vas izvadio samo deo:

A u doba loših higijenskih uslova ovo piće je bilo od neprocenjive vrednosti kad se koristilo u medicinske svrhe. Nemačka svetica Hildegard iz Bingena, koja se, kao svestrano obrazovana osoba iz ranog Srednjeg veka, bavila i medicinom i zdravljem, svima je savetovala: "Treba piti pivo!".

Voda je sve do 20. veka često bila zagađena i puna opasnih klica. I tako je cela Evropa posezala za pivom. Štaviše, u 19. veku su i industrijalci podsticali svoje radnike u čeličanama i rudnicima da piju pivo. S jedne je strane ovo visokokalorično piće muškarcima davalo snagu. S druge strane, bolje je bilo da radnici piju pivo nego žestoka pića poput rakije, koja je isto tako bila jako popularna.


Ostatak teksta na: http://www.dw.de/treba-piti-pivo/a-16868083 .