Autor Tema: Pozdrav svima na forumu a sire  (Pročitano 9468 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #30 poslato: 04, 12, 2013, 22:18:40 posle podne »
Pazi nalazio sam na improvizovane kucice onako kao za par dana  , inace je strogo zabranjeno pre jedno 20 godina graditi bilo sta uz obalu, to ne vazi za unutrasnjost ostrva, gde vaze klasicni gradjevinski zakoni plac dozvola itd. Da se ne narusi lepota prirode, nikakva briga za vez i slicno ono sto je napravljeno to je to.
Tako da one vikendice koje imaju male brige jako puno vrede.
Pa mislim da nije skupo ako neces bas neko ostrvo blizu Stockholma da se nesto kupi cak i za nase uslove.
E sad ako hoces bas na nekih 50-70 km to moze da bude jako presoljeno i za Svedjane....

Inace sam stavio male slicice na koje se klikne pa budu velike da ne opterecujem forum  al ok  inace nije hostovano na forumu. Ako neko od vas sa foruma u letnjem periodu tj sezoni u Stockholmu nek mi se javi slobodno rado bih plovio okolo sa nasim ljudim jos ako nesto naucim ^^.

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #31 poslato: 31, 05, 2014, 13:39:38 posle podne »
Posto za brod nemam poseban topic osim ovog , mali update.
Prosle godine me je celu sezonu smarao ler gas i gas na malim obrtajima, promenilo se u najmanje 4 strucnjaka raznih profila znanja i godina i niko nie resio problem..Slucajno skoro naletim na jednog naseg momka 24 god i objasnim problem , kaze membrane 100 posto odemo pogledamo isto tvrdi, juce zamenili 100 % to je to sad radi extra... Samo mi nije jasno da dvojica brodskih mehanicara uopste nisu ni spomenuli membrane  vec iskljucivo zamenu carburatora ili
prepakivanje istih tj dranje..
Brod je spusten u vodu al smara kisa tako da nije bilo nekih extra krstarenja,, nadam se u junu i slicke...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #32 poslato: 31, 05, 2014, 15:17:49 posle podne »
Kad naidjete na takvog majstora kao što je taj dečko koji vam je rešio problem onda bi bilo dobro da na forumu objavite njegovo puno ime i prezime i da nam date kontakt telefon.
Možda i drugima pomogne...

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #33 poslato: 13, 02, 2015, 18:57:44 posle podne »
Postavio si mi ovo pitanje jos pre godina, momak zivi u Stockholmu i skroz je nebitan broj, posto nije u Srbiji..

Inace skoro sam narucio novu ciradu sa 3 prozora od tamnoplavog materijala posto se ova ofucala.. Nije bas
jeftina al kad se preracunam nije ni u Srbiji jeftina od tog materijala plus logistika, transport bla bla dodje mi bez zivciranja na slicno +- 100 evrica
Slikam cim je preuzmem posto nisam stigao al me zvao lik uradio za 7 dana!! A rekao za mesec ,, izgleda mu se zuri za kintu..

ah da sedista sam naravno i volan poslao u Srbiju na tapaciranje ( tu sam nasao matematiku) i njih slikam kad stignu... Ono pre i posle :)

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #34 poslato: 01, 08, 2021, 15:02:37 posle podne »
Jos uvek se plovi po bespucima Baltika.. mnogo se naucilo za ove godine  oplovilo se bar 1200 nautickih milja sa raznim avanturama
i problemima. U svakom slucaju fantasticno iskustvo.

Van mreže Jova

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima na forumu a sire
« Odgovor #35 poslato: 02, 08, 2021, 14:50:33 posle podne »
Svojevremeno sam na B18 motoru imao slične proleme sa karburatorima,umesto originalnih karburatora ugradio sam karburatore od Zastave 101.Perfekt
je radilo