Autor Tema: Dokle vise!!!!?  (Pročitano 4545 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Dokle vise!!!!?
« poslato: 13, 05, 2013, 09:58:11 pre podne »
Pomor ribe usred Zrenjanina-Prema rečima nadležnih, problem je nastao jer Zrenjanin nema prečistače vode

Na hiljade komada uginule ribe plutalo je Begejom oko pešačkog mosta u centru Zrenjanina.

Pokrajinska inspektorka za zaštitu životne sredine Ljiljana Bajević je o uginuću ribe obavestila Javno preduzeće "Vode Vojvodine" koje se stara o Begeju, a zvanično saopštenje najavljeno je za sutra.

Zrenjaninci su se žalili na neprijatan miris u gradu, a načelnik srednjobanatskog okruga Dušan Šijan je objasnio da je nivo vode u Tisi za metar viši u odnosu na nivo vode u Begeju, zbog čega je ustava kod Stajićeva zatvorena, pa voda iz Begeja ne otiče u Tisu.

"Neprijatan miris koji se širi iz Begeja i boja koju je voda dobila nastali su jer je Begej tekao uzvodno i podigao mulj u Tomaševcu, a na sve to utiče i trenutni vazdušni pritisak i oblačno vreme", rekao je Šijan.

Kako je naveo, problem je nastao jer Zrenjanin nema prečistače vode, pa kompletna fekalna kanalizacija otiče u Begej zbog čega se širi neprijatan miris u gradu.

"U ovoj situaciji izvesno je da fabrike koje ispuštaju vodu u Begej nisu zagađivači, ostaje nam da istrpimo neprijatne mirise naredne dve do tri nedelje i sačekamo da vodostaj Tise opadne", naveo je Šijan.

Prema njegovim rečima za oko dve nedelje očekuje se još jedan talas na Dunavu koji će podići nivo vode u Tisi i time onemogućiti da voda iz Begeja otiče u Tisu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #1 poslato: 13, 05, 2013, 10:03:56 pre podne »
Meni je ova rečenica podigla pritisak na 300

"U ovoj situaciji izvesno je da fabrike koje ispuštaju vodu u Begej nisu zagađivači, ostaje nam da istrpimo neprijatne mirise naredne dve do tri nedelje i sačekamo da vodostaj Tise opadne", naveo je Šijan.

Ma da... sve je ok, samo da se strpe ljudi koji žive pored toga... a riba će se oporaviti jel?  no125 no125 no125 no125 no125

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #2 poslato: 13, 05, 2013, 11:49:16 pre podne »
Kad smo kod ekologije, pogledajte ovaj tekst - krajnje alarmantno na globalnom nivou!!!!

http://www.kurir-info.rs/katastrofa-koncentracija-ugljen-dioksida-najveca-u-istoriji-clanak-785153

Ja bih se suzdržao od komentara a vi kad pročitate dobro se zamislite...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #3 poslato: 13, 05, 2013, 12:06:46 posle podne »
Ne smem da razmišljam o tome  no125

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #4 poslato: 13, 05, 2013, 12:45:26 posle podne »
Dobrodosli u Zrenjanin! Mnogo je to rano pocelo, obicno pomor bude jul na avgust. Ovo ne valja!

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #5 poslato: 13, 05, 2013, 12:50:16 posle podne »
Meni je ova rečenica podigla pritisak na 300

"U ovoj situaciji izvesno je da fabrike koje ispuštaju vodu u Begej nisu zagađivači, ostaje nam da istrpimo neprijatne mirise naredne dve do tri nedelje i sačekamo da vodostaj Tise opadne", naveo je Šijan.

Pa lepo kaze nas narod "vreme leci sve...",  iz ludnice pravo pred kamere!!!
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #6 poslato: 13, 05, 2013, 13:01:57 posle podne »
Kad smo kod ekologije, pogledajte ovaj tekst - krajnje alarmantno na globalnom nivou!!!!

http://www.kurir-info.rs/katastrofa-koncentracija-ugljen-dioksida-najveca-u-istoriji-clanak-785153

Ja bih se suzdržao od komentara a vi kad pročitate dobro se zamislite...

Za one koji se odluče da razmišljaju ...




Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #7 poslato: 13, 05, 2013, 17:36:35 posle podne »
Vlajko, hvala na ovim klipovima. Mislim da su sjajan pandam onome na šta ukazuje tekst ka kojem sam ja dao link.

Za one koji nisu stigli da pročitaju tekst na koji sam uputio da kažem da se radi o tvrdnji da je djavo odneo šalu i da nam spasa nema jer je koncentraicija CO2  prešla granicu posle koje više ljudski rod ne može ništa da učini da spreči efekat staklene bašte.

Za one koji možda ne vladaju engleskim jezikom u dovoljnoj meri kratko ću reći šta je to o čemu dr Evans govori u Vlajkovim klipovima.

Čovek je izvršio analizu svih naučnih modela koji predskazuju za koliko će tempreatura na zemlji da poraste zbog porasta koncentracije CO2 i uporedio to sa podacima dobijenim merenjima pomoću najsavremenijih uredjaja. Po dr Evansu, svi ti nauči modeli su katastrofični i nisu ni blizu onoga što se dešava u prirodi. Ali zato dr Evans ukazuje na moguću političku pozadinu i želju jedne grupe ljudi da birokratisanjem stave pod kontrolu čitavu ljudsku zajednicu i da to bude put ka daljoj eksploataciji čovečanstva od strane onih koji budu na pozicijama da to kontrolišu.
Po dr Evansu birokrate su ovu bitku izgubile. Istinu je teško danas sakriti kada su mnogi podaci dostupni. Treba se samo malo potruditi.


I to i jeste prava slika naše stvarnosti.
S jedne strane imamo one koji nas plaše da je smak sveta počeo, a sa druge imamo one koji kažu: - Ta, mante se, ljudi, ćorava belaja!

I kome sada mi da verujemo?


Dok mi ne nadjemo odgovor na to pitanje, naše komšije će i dalje da se guše u smradu koji se širi Zrenjaninom, jer naša država nije u stanju da učini ni te osnovne, prizemne stvari kao što je instalacija uredjaja za prečišćavanje.

Strah me je da od silne prljavštine ne pomremo pre nego od globalne promene klime.

A za tu prljavštinu koja nas okružuje na sve strane nisu krivi jadni Turci, koji su na svoju nesreću živeli na ovim prostorima sa nama par stotina godina. Jer, ako ćemo pošteno, oni su napustili Srbiju pre nekih 150-tak godina (dobro, de - bilo ih je do Balkanskih ratova nešto još ali iza toga njihvo uticaj je bio stvarno zanemarljiv).
Evo, pogledajte ovu sliku dole - snimljena je pre par dana, iz moga automobila, mojim telefonom, na jednoj beogradskoj ulici. Dakle, Turci sigurno nisu krivi.

Pa ko je onda kriv?
Da nisu Amerikanci i NATO?

Neko mora da je kriv, jer mi sigurno nismo!


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #8 poslato: 13, 05, 2013, 18:40:06 posle podne »
 ok ok ok

Sa tobom bih mogao u kafanu.  114

Van mreže Margus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Morava je moje more
    • Margus
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Morava
  • Veličina: 6m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #9 poslato: 13, 05, 2013, 20:08:58 posle podne »


Evo malo sa Velike Morave, snimak napravljen pre par godina mada situacija ni danas nije nista bolja.

U okviru udruzenja smo odradili dva ciscenja priobalnog dela o svom trosku nas desetak...da bi sutra dan nas dragi predsednik mesne zajednice otisao na radio Velika Plana i ponosno izjavio kako je to sve organizovala mesna zajednica stim da nas nijednom nije spomenuo. Svo djubre koje smo pokupili  otislo je u jedan reciklazni centar u Pozarevcu, ali dzaba sve kada niko nece da pazi makar i pokupi za sobom kada ode sa pecanja... ``romi`` pale zicu pored vode kako bi uzeli samo bakar, riba se tuce strujom kako ko stigne  i  usred bela dana..uzasssss i ko nama da pomogne kada smo sami sebi najveci neprijatelji.

Onda su usledili komentari na ulici evo onih budala sto su cistili Moravu sad cu opet da imam gde da bacam.
I ko je ovde lud?!!!
 Od nas su turci p0obegli, nama treba CIZMA i usrana motka!!!! 

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #10 poslato: 13, 05, 2013, 20:33:58 posle podne »
Marguse, ne poznajemo se ali ja sam sasvim siguran da ni vi, ni vaši prijatelji iz udruženja, niste budale.

I ne dozvolite nikada sebi makar i na trenutak tako da se osećate.

Svako ko je u svom životu očistio makar i jedan kvadratni metar učinio je mnogo više od svih onih koji zagadjuju prostor u našem okruženju.

Vaš rad i naši protesti protiv ovoga što se i na vašem klipu dalo videti možda deluju beznadežno ali moramo da nastavimo da se ne mirimo sa takvim stanjem. Makar samo zato da našu decu naučimo da to nije dobro.
Možda će oni, sa svojim prijateljima, jednoga dana, uspeti ono što ne uspeva nama.

Van mreže Margus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Morava je moje more
    • Margus
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Morava
  • Veličina: 6m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #11 poslato: 13, 05, 2013, 20:55:26 posle podne »
I mi smo svesni da nismo budale ali svakom ``normalnom`` tako izgleda. Uz to smo zvali i ljude iz akcije ocistimo Srbiju ali od njih smo dobili samo dzakove i to na jedvite jade nekih 500 komada ukupno. Za uzvrat smo morali da im damo slike sa akcije ciscenja da bi opravdali dzakove...
 Posto nismo politicki podobni i nismo ni u jednoj stranci niko nece da dodje da snimi ili napise nesto...zvali smo i Memedovica da napravi reportazu kako bi smo eventualno stimulisali ljude kako bi se omasovilao ali nista....
 Jedino zadovoljstvo nam je to sto smo dobili 300 metara ciste plaze bez odpadaka, napravili smo rostilj i uz hladno pivo i prijatnu muziku i dobru ekipu ostali do kasno u noc.
 
I svaki put kada odemo do vode uvek ista pitanja KAKO pokrenuti ljude da ne treba bacati djubre gde mu mesto nije..i na kraju dodjemo do zakljucka da mi tu kao jedno malo udruzenje od 7 clanova ne moze nista da uradi u odnosu na ostalih 6000 hiljada...

  LSI@ nadam se da cemo se jedom i upoznati i razmeniti miljenja..mozda nadjemo neki nacin da resimo taj problem koji je prisutan ne samo na Moravi nego na svim vodama Srbije..
 
 

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #12 poslato: 13, 05, 2013, 21:15:20 posle podne »
Upravo tih par stotina metara čiste plaže, pa makar i privremeno, do sledećeg čišćenja, daju smisao tome što radite.

I nemojte misliti da ste sami. Ima u ovoj zemlji još takvih.

Negde od '95. godine pa do nedavno, sa čitavom svojom porodicom učestvovao sam na brojnim takmičenjim iz orijentacije (sada se to naziva: orijentiring) i to po Srbiji, Makedoniji, Rumuniji, Madjarskoj, Austriji, Slovačkoj, Češkoj... Na tim takmičenjima okupljalo bi se po nekoliko stotina takmičara medju kojima je bilo i pionira i juniora i seniora i veterana. Ono što je bitno to je činjenica da bi organizator takmičenja odmah po samom takmičenju počistio čitav teren i samo dva-tri sata po završetku takmičenja nigde niste mogli naći ni papir, ni kesu, ni čašu... U tome su svesrdno uvek pomagali svi pristuni koji su ili sobom nosili svoje smeće koje bi kasnije ostavili tamo gde mu je mesto ili bi pomagali u sakupljanju i čišćenju.
Dakle, ima ljudi kojima je stalo do toga da prirodu treba čuvati i sačuvati. Možda nas je malo ali ako nastavimo da dajemo primer - biće nas više. Sve dok nas jednog dana ne bude dovoljno.

I meni su se smejali kada sam pre par godina učestvovao u kampanjama koje su po Beogradu organizovane protiv pušenja. A danas imamo zakone koji pušenje brane na mnogim mestima.
I tačno je - te zakone mnogi još uvek ne poštuju ali nije isto kao pre. Sve se menja. Samo treba biti uporan.

Doći će vreme da zaista sednemo negde uz pivce i uživamo u cvrkutu ptica i pogledu od kojeg zastaje dah. Naša Srbija je mnogo lepa, samo tu lepotu treba očistiti i otkriti.

Van mreže Margus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Morava je moje more
    • Margus
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Morava
  • Veličina: 6m
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #13 poslato: 13, 05, 2013, 21:37:45 posle podne »
   Dok sam pohadjao osnovnu skolu u Lozoviku imali smo obavezne akcije ciscenja jednom mesecno.

 Svako od nas je morao da ponese neku alatku od kuce bilo da je grabulja, motika, metla. Akcija je bila obavezna za sve bez opravdanja odsustva. Cistili smo ceo centar sela, park, skolsko dvoriste i ispred skole, ispred koje se i dan danas nalazi avion.
 
  U danasnje vreme bi se to karakterisalo kao krsenja prava deteta ili ne znam vise kako, imam ih mnogo...

  U nadi da ce nas biti jos vise istomisljenika i onih koji su spremni da pomognu na bilo koji nacin..   114
 

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Dokle vise!!!!?
« Odgovor #14 poslato: 15, 05, 2013, 06:04:18 pre podne »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.