Autor Tema: Registracija plovila u Americi (Delaware)  (Pročitano 12547 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže serbon

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 63
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #15 poslato: 20, 01, 2012, 13:35:47 posle podne »
Najstarije trziste je prostitucija, kada medju prostitutke dodje neka koja radi po cenama koje remete rad drugih one da bi se zastitile oteraju uljeza. Na ovom forumu ocekujemo da se zarad zajednicke strasti bar upozoravamo sta moze biti stetno. A pohlepni neka stanu u red za sisanje.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #16 poslato: 12, 03, 2012, 09:22:22 pre podne »
Valja to proveriti,secam se slucaja sa zastavom V.Britanije,50e mesecno i brodsko svedocanstvo ostaje u kapetaniji dok brod ne krene na dalje putovanje.U tom slucaju ide spisak posade i raport u kom pravcu/odakle-dokle/je brod krenuo.
Papiri nisu problem,ali 50e mesecno...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #17 poslato: 12, 03, 2012, 11:02:12 pre podne »
Valja to proveriti,secam se slucaja sa zastavom V.Britanije,50e mesecno i brodsko svedocanstvo ostaje u kapetaniji dok brod ne krene na dalje putovanje.U tom slucaju ide spisak posade i raport u kom pravcu/odakle-dokle/je brod krenuo.
Papiri nisu problem,ali 50e mesecno...

to sam odmah na pocetku pitao ... znam i ja za to ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #18 poslato: 09, 09, 2012, 10:13:38 pre podne »
Naša provizija 100,-e

posteno ....

al prvo dobro dosao.
reci mi da li je potrebno popunjavati crew list u domacim vodama za plovilo registrovano u delaweru ?

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #19 poslato: 09, 09, 2012, 11:28:59 pre podne »
Bolje vas našao,al' veruj da mi je predstavljanje oduvek smetalo...asocira me na osnovnu školu i prvu klupu,mada može i poslednja do zida il' prozora upavusi

Može to i jeftinije 'uslovno rečeno' mnogo,ali: Ko je LLC u Delaware i ima svog agenta po difoltu NE SME DA RADI U U.S. i sa U.S. tj. sme ali ulazi u vođenje knjiga i poreski sistem,već ili da nađe nekoga ko samo to radi što jeftinije.Verujte 70% njih ne prikazuje 'skrivene' troškove koji su sitni,a ako ćemo po pravu svaka overa je važeća sa Apostille koji je 30 dolara,ali sa slanjem i malom provizijom to nije više 30 ili taj dokument umesto 50 je više od 80 dolara.

Opet besmisleno mi štedeti na registraciji jahte, a plaćati debeo porez na istu kada je registracija firme 500-700 dolara + računa na Kipr ili čak i kod nas (PROVERENO,bez predstavništva ili ogranka strane firme u APR-u) ako možeš da dokažeš da si vlasnik firme i hoćeš ili ovlašćeno lice.Meni je moj agent greškom ili sa namerom napravio firmu da niko ne može da mi izda relevantan dokaz o vlasništvu osim da menjam glavni dokument i platim 320 dolara skoro 2/3 komplet troškova koje sam imao.
U napušavanju sa njima obratim se advokatima koji MORAJU DA VIDE SA DRŽAVNIM SEKRETAROM čiju overu imam da mi izda dokument koji će banci biti relevantan,a samo da platim Apostille tj. overu važeću po potpisnicima u Hagu za skoro ceo svet,plus naravno i troškove advokata,pa da onda prebacim ili promenim agenta ili mi država to odobri pošto agent,sve da je i greška,ucenjuje i navodno neka dokumenta ne izdaje.Ali mislim da će i to biti teško izvesti i da na kraju moram pući ako ne 320 onda bar pola od toga.Niko mu nije tražio sakrivanje vlasništva ili izostavljanje ovlašćene osobe,a on kao da od juče to radi to učini.Eto dokle ide tajna o pravom vlasniku ako nekom treba.

Još lakše je: Zašto vlasnik plovila ne bi preveo isto plovilo na mene,a internim ugovorom ostao pravi vlasnik,a ja kao svoje registrovao po državnim cenama koje su u bescenje (ali opet neko mora da naplati ma koliko malo, brigu o tvojoj imovini u Delaware) platio mi to na koliko godina već i tako izbegao poreze na imovinu i sl.

To što si me pitao veruj ne znam,logično mi je da važi od zemlje do zemlje tj. njihovih voda,tj. domaće vode,ali šta fali popuniti ako imaš validna dokumenta.Bez pomenute Apostille sve mogu da ti ospore i ništa da dokažeš ne možeš skoro... Običan pečat,suvi žig ali sa 'zlatnim stikerom' preko koga se pomenuti 'udara' od državnog organa ili notara kojeg ćemo i mi imati.
Svi bi u raj,a niko ne bi da umre

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #20 poslato: 09, 09, 2012, 19:59:23 posle podne »
OK , sve mi jasno osim ...koliko se placa u "nasim" drzavama voznja pod stranom zastavom ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #21 poslato: 09, 09, 2012, 20:12:45 posle podne »
Ne naplaćuje ti niko stranu zastavu ako imaš papire u fulu,ali ako si ti vlasnik u EU vodama ćeš morati da imaš papir o plaćenom PDV-u,mogu i to da ti traže ako nisi amerikanac....vezivanje koliko se već u kojoj marini plaća ne možeš izbeći...Štediš ne plaćajući reg. plovila u Beogradu sa motorom od previše snage sa Delaware skoro pa po hiljadu evra godišnje ako je skuplja igračka

Napomenuo bih da letimično samo sa Panamom izgleda najbolja opcija...vlasnik dobija i državljanstvo ili samo prebivalište uglavnom i firmu imaš i Panamac si i zastavu...ako sam pogrešio ispravite me...Sve košta 1300 dolara možda i manje i mislim da je na više godina...

Ovo za Panamu nije eksplicitno tačno,sem cifre ali nije teško proveriti...
Svi bi u raj,a niko ne bi da umre

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #22 poslato: 09, 09, 2012, 20:17:21 posle podne »
OK , sve mi jasno osim ...koliko se placa u "nasim" drzavama voznja pod stranom zastavom ?

5000 dinara mesecno , svakog meseca koji nameravas da plovis..

panamsko drzavljanstvo od 20.000 do 40.000 usd

http://www.panamalaw.org/live_and_retire_in_panama.html

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #23 poslato: 09, 09, 2012, 20:25:05 posle podne »
Malu sitnicu sam zaboravio al' sam i sada ubeđen da je $10,000....ali ko ima 10 ima i 20,000 verovatno si pogledao bolje...

Znači ne isplati se Delaware... 25648

Svi bi u raj,a niko ne bi da umre

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #24 poslato: 09, 09, 2012, 20:31:49 posle podne »
mozda se i isplati ali mora firma ovde da ima filijalu .. ima ljudi ovde sa USA zastavom sigurno nisu registrovali a da se ne isplati..

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #25 poslato: 09, 09, 2012, 20:49:16 posle podne »
Ne mora da ima NI PREDSTAVNIŠTVO NITI OGRANAK STRANOG DRUŠTVA DA BI OTVORILA PRIMARNI RAČUN I U BEOGRADU U RAIFFEISEN ili KOMERCIJALNOJ (PROVERENO) , ali to niko ne radi , jer ne možeš da pereš pare i svašta nešto što sa LLC možeš 'uslovno rečeno' ako na Kipru za 300,-e otvoriš RAČUN, pa shodno tome ne može niko zastupniku naplatiti POREZ NA IMOVINU KADA NIJE NJEGOVA,A VLASNIKA NEKA POTRAŽE OD DRŽAVNOG SEKRETARA DELAWARE (JA MORAM DA PLATIM I MOŽDA DOBIJEM DOKAZ DA SMA VLASNIK JER SE VIDI I IMA ZABELEŽENO KO JE UPLATIO AGENTU I DRŽAVI DELAWARE POREZ ZA GODINU DANA,ALI I TO TEŠKO BEZ tzv. AMENDMENTA koji KOŠTA 320,-USD , OVEREN i uključeni i poštanski troškovi ili nekog drugog papira malo jeftinijeg 75-100 USD koji EU banke priznaju,ali koji i dalje ne kaže da si vlasnik,već ovlašćena osoba LLC-a.

Predstavništvo i Ogranak su samo reg. u APR-u ne vode knjige i nisu u poreskom sistemu,ako baš mora nije teško ni skupo.Ako imaš naš račun kao primarni to je jači dokaz od Predstavništva ili Ogranka da si regularan i bez filijale.Toliko sam u toku zbog sopstvenog problema da ne komuniciram sa svojim agentom već kancelarijom Sekretara Dealaware...pa mi veruj na reč... 55555
Svi bi u raj,a niko ne bi da umre

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #26 poslato: 18, 09, 2012, 22:47:03 posle podne »
Evo najsvežijih i 'najpoštenijih' vesti , direktno preko države samo ja posredujem i jeftinije od najjeftinije agencije koju kancelarija Delaware države preporučuje.



DIREKTNO PREKO DRŽAVE DELAWARE. JEFTINIJE OD SVAKOG AMERIČKOG OVLAŠĆENOG AGENTA ZA REGISTRACIJU.

REGISTRACIJA NA 3 GODINE , PO DUŽINI PLOVILA

    $ 30         CLASS A - LESS THAN 16'                         

    $ 60           CLASS 1 - 16' OR OVER AND LESS THAN 26'

    $ 90           CLASS 2 - 26' OR OVER AND LESS THAN 40'

  $ 150           CLASS 3 - 40' OR OVER AND LESS THAN 65'

  $ 180           CLASS 4 - 65' OR OVER

CENA NAŠE USLUGE OBRADE I ZA PRIVATNA LICA I KOMPANIJE: 75, -e

Dodatne usluge:
Verification Letter ( OPCIONO )  25, -e
We have found that a verification letter issued by the State of Delaware boat registration office, that lists some of the boat details, has often been helpful to our foreign clients when dealing with the various authorities in countries outside the United States.

This letter is not a part of the State of Delaware boat registration process and must always be requested by the client.   If requesting a verification letter please advise on whether you need the boat name to appear on the verification letter and on the registration documents.


Document Courier Service ( OPCIONO )
fee based upon destination UPS or Fed Ex: 75, -e


Ili klikni na link: http://www.kupujemprodajem.com/NOVO-Registracija-plovila-Delaware-USA-2998738-oglas.htm
Svi bi u raj,a niko ne bi da umre

Van mreže GLI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #27 poslato: 30, 04, 2013, 13:38:32 posle podne »
25648
Registracija plovila i u sezoni 2013.

http://www.shopgli.com/usluge/registacija-svih-vrsta-plovnih-objekata-u-americi/

Pavle Pjela – Logistics Manager
+381.64.82.05.112
email : pavle.pjela@shopgli.com