Autor Tema: Cena marina u Beogradu  (Pročitano 19024 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #45 poslato: 29, 11, 2016, 08:54:31 pre podne »
Bakara otkrij nam gde se sidriš sledeće sezone, i pod kojim uslovima, možda će nekom dobro doći te informacije, pa ti se pridruži, a i ja ću znati gde da te tražim  6589

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #46 poslato: 29, 11, 2016, 09:53:55 pre podne »
Ostajem na marini "SRD Dunav", ili poznatijoj kao Stari Šlep u Zemunu, pa ćemo biti blizu ako odeš na Radecki  114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #47 poslato: 29, 11, 2016, 10:14:52 pre podne »
Okej. Pitao i ja tamo na početku protekle sezone, može ali se oko cene nismo dogovorili  6589.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #48 poslato: 29, 11, 2016, 16:14:05 posle podne »
Od tih starijih marina 4 jul je nekoliko klasa iznad ostalih. Tu samo mislim na vez na pontonima ali to dobiti je nemoguca misija bez obzira na novac koji si spreman da platis. Ja sam zadnjih 2.5 godine u Gabrijano yahting klubu tj bivse Hrabro srce. Marina je dobro organizovana, na solidnom mestu. Vidno je neprestano unapredjenje i radovi na istoj, bezbednost na visokom nivou. Ja za brod i dunas placam 100 eur mesecno. Ono sto mi smeta je sto nema realno nikakvog druzenja tj nema duha marine. Restoran i basta su prelepi ali nije to to. Iskreno oduvek mi je zelja bila da budem u dorcolskoj marini ali i to je smo pusta zelja.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #49 poslato: 29, 11, 2016, 18:38:21 posle podne »
U pravu ste za marinu 4. jul, okej je,  ali što kaže Bakara problem je kada postave ponton prema Lidu. Nema druge nego oko ratnog ostrva, ako želite uz Dunav. Šteta da na pontonu ne naprave kao neku pasarelu ispod koje bi mogli da prodju makar manji čamcu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #50 poslato: 31, 10, 2017, 16:17:25 posle podne »
Већ сам писао о томе колико ми се допала ваша марина у Апатину кад сам био у њој и морам опет да изразим задовољство што постоји такав - репрезентативан - објекат за одмор и разоноду.

Жао ми је што је практично једини на Дунаву али нека, добро је да има и један па ће ваљда, временом, да се још неко одлучи да завуче руку у џеп и направи тако леп и функционалан наменски објекат, неко ко ће имати финансијског потенцијала да може да сачека више година да му се уложени капитал врати и донесе приход.

Нажалост, у Београду је ситуација сасвим другачија.
Док код вас још има слободних места, у Београду има марина у којима више нема места ни за једно ново пловило. Није ни чудо што онда власници могу да остваре такве цене кад је велика потражња.

Али за оно што пружају, неке марине су прескупе.

Видећемо шта ће време донети - једна опција је да ће бити нових марина, да ће бити већа и боља понуда, већа конкуренција па и боље цене за кориснике; друга је да ће стандард просечног становника још да падне и да једноставно неће бити повећања потражње.

Као што рекох - видећемо...

Van mreže markus

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #51 poslato: 31, 10, 2017, 20:10:25 posle podne »
@zox
Situacija sa apatinskom marinom i nije baš tako ružičasta, što smo se inače uverili letos kada smo proveli dan u Apatinu.
Prvo, i ono glavno i najvažnije, PUMPA NE RADI VEĆ DVE GODINE!. Jedan dan je jednostavno počela da tone, jer stiroporski blokovi od kojih je pravljena se od natapanja benzinom, raspao. (dobri projektanti!)
Odlazak po benzin na NIS-ovu pumpu koja je iznad marine, je prilično zaj...bana rabota, jer trebaš pune kanistere spuštati niz strmo stepenište (oko četrdesetak stepenika) do broda. A sam pristan je takodje neprijatan, obala je ozidana kamenom i pod uglom 45 stepeni.! a ima samo jedna ugradjena alka da se vežeš.  Veća plovila (12-15 m) pri nižem vodostaju jednostavno ne mogu da priđu, moraš se provlačiti jako pažljivo izmedju njihovih vezanih čamaca i paziti da nekog ne zakačiš.
Drugo, nas nekoliko nautičara smo tražili da tankujemo vodu za piće, NISU NAM DALI. Imali smo žučne rasprave sa nekom gospodjom, valjda neki šef, ali bez uspeha. Neki prijatelji koji imaju veze, su telefonom intervenisali, ne znam kako se završilo.
Inače, cena dnevnog veza je oko 3.700,00 din. Za ovo ne mogu pouzdano da tvrdim, ali to je informacija koju mi je dao kolega nautičar.
Generalno, nisu se pokazali ni najmanje profesionalno, jer i ostali momci koji su se tu motali po marini bili su prilično uzdržani, da ne upotrebim drugu reč-
I treće, ne manje važno za nas koji se vezujemo u dunavcu, je problem buke. Vikendom sa splavova u dunavcu, muzika RASTURA, i to do jutra, malo ko od nas je spavao tu noć.
Oni se stalno preko raznih medija reklamiraju i stavljaju sebe na neko visoko mesto. Stvarnost - totalno drugčija.



















Ploviti se mora...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #52 poslato: 31, 10, 2017, 20:21:42 posle podne »
@pauza zbog posete ... nekih 3 sata .. i odgovor na istu temu .. sa dosta preklapanja..  6589

Moje vidjenje marine Apatin je pomalo drugačije.

Plitka (po niskom vodostaju jedva čikl može da se spusti), strm i uzak spust, pumpa sa gorivom demontirana još pre 2 ili 3 godine.
Plutajući beton samo što nije potonuo.
Osoblje je OK ako od njega ne tražiš ništa.
Čamac slobodno može da potone jer niko neće izbaciti vodu osim ako nisi dobar sa nekim u blizini koji će ti to uraditi drugarski.
Ali neće ti ni javiti da ti je čamac kritičan osim ako ne potone.

Znači .. koliko para toliko muzike.
Sprema se rekonstrukcija položaja pontona i uvodi se veliki most za veća plovila.
Ko i kako će tu da plovi po 1m dubine pri malom vodostaju ne znam.
Ali kad je vetar 30-50km/h 90% kabinaša i lakih čamaca ima veliki problem da pristane jer je razmak izmedju redova preuzak,
tada nastaje šou program .. lupanje udaranje, nasukivanje .. ama baš svašta .. sva sreća pa ne vidim sve .. jer nam ne daju video streaming .. a mogli bi.

Oni bi nekako da u marinu uguraju ozbiljnije mušterije, ali sve ima džabe .. plitko za čikl.. kamoli za brodić.
Brodići mogu da vežu samo u spoljnom redu.
Pa onda dva vlasnika .. Turistička organizacija Apatin i USR Bucov.. ta milina ..

Kad sve potone.. i kupi neki tata/mama ima da nam cene budu ko u BG. Samo nas neće biti.

 114

Inače .. da cene nisu iste za Turističku i Bucov, za plovila istih dimenzija. Znači moj čamac 1.9m šps je oko 12.000 sa godišnjom Bucov članarinom.  sajkaca

No .. da ne kudim .. ovo je odlično .. al može bolje..

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #53 poslato: 31, 10, 2017, 21:16:33 posle podne »
Da .. pričamo o istoj marini .. ja sam u njoj skoro 10 godina, bio u staroj na buradima pa onda u novoj ..
Radili su preseljenje u novu tako da NIKOM nisu javili, a čamce ostavili nečuvane .. pa je bilo kradje i problema ..
Sva sreća pa sam tada bio na putu za Djerdap - Avgust 2009.

Znači .. samo je pitanje .. koliko dugo i koliko .. uopšte gledate oko sebe.  oops bongo dodo stri